יעקב ביטון

משורר ומורה. ספרו האחרון “אחותי בזוהר” ראה אור בהוצאת “אפיק הליקון” ובעריכת דרור בורשטיין.

קורס: “העברית: שפת הגולם, שפת המנוחה היחידה”

תום בייקין-אוחיון

סופר, מרצה ומשורר ירושלמי. בעל תואר ראשון בפילוסופיה וספרות ותואר שני בפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית. ספרו הראשון “אגדות אמיתיות, כרך א'”, ספר ילדים ובו 31 סיפורים מההיסטוריה כתובים בצורה הקלאסית של אגדה, יצא לאור בשנת 2019 וזכה לביקורות אוהדות. ספרו השני “שובר שורות” עתיד לצאת במהלך השנה בהוצאת “מקום לשירה”. טיוטות ספריו האחרים מופיעות באתר “אופוס 31”. מלבד עשייתו הספרותית, תום עוסק בהפקת אירועי תרבות, בין השאר שיתף פעולה עם הקבוצות “בית ריק”, “עונת התרבות”, “המפעל”, “בית אורי צבי” ועם לייבל הפודקאסטים “שלג” שהוא חלק מהצוות הניהולי שלו.

קורס: לטבול בנהר הגדול

דר-יותם-בנשלום

ד”ר יותם בנשלום

יותם בנשלום מתרגם דרמה, שירה ופרוזה מאנגלית ומערבית לעברית. בעל תואר ד”ר בחקר תרגום ותואר מוסמך באמנות התאטרון, ומתעניין בפואטיקה של תרגום לסוגיה. תרגם מיצירות שייקספיר, ייטס, ג’ויס, דורותי פרקר, ניזאר קבאני, דייויד גארנט, תופיק אלחכים, שרה קיין, מרואן מח’ול, ה”ג וולס, גרהם גרין ועוד. כמו כן מנקד ועורך לשון.

קורס: אומנות ההתפעמות: סדנת תרגום

יונתן ברג

משורר וסופר. ספריו האחרונים: “פסגות סיפור עזיבה” (אפיק, 2017), ממואר, ו”הרחק מעצי התרזה” (עם עובד, 2019), רומן אודות חייהם של היהודים הגרמנים.

קורס: מהמסה אל התחקיר

מידד בר לב

מידד בר-לב

יועץ שיווק ואסטרטגיה, בעל ותק של 14 שנים בפרסום וייעוץ אסטרטגי שיווקי, בעל ניסיון רב בניהול התקשורת השיווקית של החברות המובילות במשק בתחומים שונים. בעל תואר מוסמך בתקשורת, במגמת ניו-מדיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. חוקר ויראליות של תוכן מסחרי – אלו סוגי תוכן מסחרי חודרים בהצלחה לתרבות הפופולרית של החברה.

קורס: כתיבה שיווקית ושיווק כתיבה

ד”ר אריק גלסנר

סופר ומבקר ספרות. כותב כיום ביקורות מדי שבוע במוסף “7 לילות” של “ידיעות אחרונות”. פרסם שני רומנים: “ובזמן הזה” (כתר, 2004) ו”מדוע איני כותב” (ידיעות ספרים, 2017) וכן קובץ ביקורות ספרות בשם “מבקר חופשי” (הקיבוץ המאוחד, 2019). את הדוקטורט שלו כתב במחלקה לספרות עם ישראל באוניברסיטת בר אילן (“ביקורת-הספרות העיתונאית בישראל בעידן הפוסט-מודרני”, 2011). בעל הבלוג “מבקר חופשי”.

קורס: סדנה לביקורת

ד”ר יהונתן דיין

 

מתרגם, עורך, מרצה, חוקר ודוקטור לספרות.

 

קורס: רחוקים וקרובים; קריאה בספרות העולם

ערן הדס

ערן הדס

משורר, תכניתן ואמן מדיה, העוסק בחיבור בין שירה לבין טכנולוגיה. מחברם של שמונה ספרי שירה, ובין שיתופי הפעולה שלו רובוטית שמראיינת אנשים כדי לברר איך זה להיות אנושי, תוכנה שכותבת שירה על סמך קריאת גלי המוח, ואוצר אלגוריתמי של יצירות אמנות. הדס היה האמן האורח במכון הטכנולוגי של קליפורניה בשנת 2017. לצד ביה”ס לאמנויות המילה הוא מרצה במסלול מדיה דיגיטלית באוניברסיטת תל-אביב. חיבר את הפלינדרום ‘רק פושטק עלוב בולע קטשופ קר’.

קורס: שירה חישובית

רונית חכם

רונית חכם

סופרת ילדים. בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים בספרות אנגלית ופילוסופיה, ומוסמכת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בספרות עברית. כותבת סיפורים ומחזות, בעיקר לילדים. בין ספריה: “חמש מכשפות הלכו לטייל” (נכלל באנתולוגיה “The Best Children’s Books in the World”), “אפאחד”, “מומו וז’וז’ו”, “הנעליים הישנות של אדון מינאסה”, השד על ההר”, “סיפור שמתחיל בחלום”, “המרד של מון” ועוד.

קורס: ספרות ילדים בעידן המדיה הדיגיטליים – סדנה ניסיונית

ד”ר אמיר חרש

כותב פרוזה ומשתעשע בפרפורמנס מבוסס טקסט תחת הפסדונים “כתבן א”. ספריו, “יתבטל העולם” (כתר, 2013) ו”ברונז” (כתר 2019), מותחים את הגבול שבין הריאליסטי לפנטסטי. חוקר ספרות באופן אמפירי תוך מעקב אחרי תנועות העיניים של הקוראים. עבודת הדוקטור שלו עוסקת בקשב, רעש סמנטי, והערכה אסתטית במהלך קריאת טקסט ספרותי. בעל תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית. מרצה באוניברסיטת תל אביב בקורס: “קשב לספרות: מבט קוגניטיבי על קריאה ספרותית”.

קורס: הספרות במעבדה

רן יגיל

סופר ומבקר. בעל הוצאת “עמדה”. עורך שותף בכתב העת “עמדה” ובאתר האינטרנטי לספרות “יקוד”. בעל בלוגים ספרותיים ב-nrg וב”בננות”. מנהל את דף הפייסבוק הפופולארי “קולות רבים – תגובות על ספרים, סופרים וענייני ספרות”. פרסם אחד עשר ספרי פרוזה, האחרון ביניהם: “ספר לאדם אחד” על הסופר יצחק אוורבוך אורפז. זכה על כך בפרסים ובמלגות: “פעמיים בפרס ראש הממשלה ומספר פעמים במענק קרן רבינוביץ’ של עיריית תל אביב.

מבקר שירה במוסף “ספרים” של הארץ.

קורס:  האמנות שבמעשה האמנות

מירי ישראל

עורכת לשון, בוגרת אוניברסיטת תל אביב בספרות כללית וקולנוע.

קורס: בזו הלשון: מבט אל השפה העברית

צרויה-להב

צרויה להב

את השירים של צרויה להב מלחינים ומבצעים מוזיקאים וזמרים מהשורה הראשונה של הזמר העברי, וחלקם הפכו לקלסיקה ישראלית. קיבלה את פרס אקו”ם למפעל חיים בתחום הזמר העברי.
כתבה את ספרי הפרוזה “כפכפי העץ של אנדרה”, “מלכת הביצות רוקדת טנגו”, ואת ספר הילדים “היה לו קשה למֹשה”. זכתה בפרס אקו”ם לספרות על שם אשמן, בעיטור אנדרסן ובפרסי יד ושם ומשרד התרבות. ספר השירים הרטרוספקטיבי שלה, “ונציה היא לא מקום אמיתי”, יצא לאור בהוצאת עם עובד (2013).

קורס: השיר המושר

חגי ליניק

סופר, חתן פרס ספיר לשנת 2011. ספריו: “מישהו נפל” (1996), “מספר מוות” (2000), “דרוש לחשן” (2011), “המחסל” (2015).

קורס: אני תחילתו של סיפור

גלעד-מאירי

ד”ר גלעד מאירי

פרסם 16 ספרים, ביניהם ספרי שירה, ספר סיפורים קצרים, ספר מחקר על שירת דוד אבידן, ומספר אנתולוגיות. לאחרונה ראו אור ספריו: “פופואטיקה” המאגד מאמרים ומסות על שירה עברית בשלהי המילניום ובראשיתו, וכן ספר תרגומים למשורר הלונדוני גאווין יוארט. מנהל ומייסד (עם חברי קבוצת “כתובת”, 2002) של “מקום לשירה”. זכה במספר פרסים ספרותיים ביניהם פרס ראש-הממשלה (2008) ופרס אקו”ם (2012).

קורסים:
שירה קלה
פרויקט גמר

שירין מגן

מורה ומרפאה בדרך הרוח. מתהלכת כ-15 שנים בין עולמות התקשור, השמאניזם, הרייקי וההילינג. סטודנטית לזן שיאצו. אמא לשלושה גורי אדם.

קורס: להתבונן פנימה

טינו מושקוביץ

 

משורר ומתרגם. (זוכה פרס היצירה לתרגום לשנת 2018). מבקר במוסף הספרים של ‘הארץ’. ממשתתפיו הקבועים של כתב העת ‘דחק’. ספר שיריו הראשון, ‘גרינשפן’ ראה אור בשנת 2015 בהוצאת ‘דחק’. “מבחר מחזות פוטוריסטיים” בתרגומו ראה אור בהוצאת ‘דחק’ בשנת 2016. ספר שיריו השני “400 עוף”, ראה אור השנה (2019) בהוצאת “מקום לשירה”. הכרך הראשון של מבחר “מיומנו של סופר” לדוסטוייבסקי בליקוטו ובתרגומו, ראה אור ב-2018 בהוצאת ‘כרמל’. בהוצאת ‘תשע נשמות’ עומד לראות אור בקרוב ‘מבחר מסיפורי ו. גארשין’, ובהוצאת דחק, האפוס “הגדת גדודו של איגור” בתרגומו.

קורס: סדנת עריכה

אורית-מיטל

ד”ר אורית מיטל

מנהלת בית עגנון בירושלים, מרצה לספרות עברית, שימשה בעבר כראש מסלול הכתיבה לתואר ראשון בחוג לספרות באוניברסיטת תל-אביב; מנחת סדנאות כתיבה, משוררת.

קורס: אני ואני – הקול האישי וקול המפגש

אבנר מרים עמית

משורר וחוקר של יצירה משותפת.

 

רוני ניניו

במאי תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה. בין עבודותיו בתיאטרון: “אגדת דשא”, “עד לא ידע”, “השמים הם הגבול”; בין עבודותיו בטלוויזיה (סדרות): “כבודו”, “עבודה ערבית”, “מרחק נגיעה”. שימש כמנהל אמנותי של פסטיבל עכו וכיו”ר אגודת במאי התיאטרון.

קורס: מחזאות

גיא פרל

ד”ר גיא פרל

ד”ר גיא פרל – אנליטיקאי יונגיאני ומשורר. מורה בביה”ס לע”ס באונ’ ת”א, בביה”ס לפסיכותרפיה יונגיאנית של המכון הישראלי לפסיכולוגיה יונגיאנית ובמסגרות נוספות. מחבר הספרים ‘יש נקודה מעל הראש שלך’ (הקיבוץ המאוחד, 2013); ‘לשאת את הנפש במהופך – רשימות על שירה’ (קשב לשירה, 2016); ‘מערה’ (לוקוס, 2019). בקרוב יראה אור בהוצאת רסלינג ספרו ‘דבורים של הבלתי-נראה – בעקבות יונג ונוימן אל שפת השירה’. מפרסם משיריו וכן מסות ורשימות על שירה בבמות שונות ובהן ‘הַמּוּסָךְ: מוסף מקוון לשירה, לסיפורת, לביקורת ולמסה’ ובלוגו באתר פסיכולוגיה עברית.

קורס: הנפש השירית

חוֹלֶקֶט~אוּרִי קָרִין

משוררת ואמן דראג ופרפורמנס. בוגרת המחזור הראשון של ‘בית הספר לאמנויות המילה’. בוגר שני מחזורים של סדנת הפרפורמנס הקווירית במיוחד בהנחיית נטלי איגור דובקין. העלתה עבודות במה ומיצַג כיוצרת וכמשתתפת במגוון פלטפורמות ברחבי הארץ. ספר שיריה הראשון “נסיכת ביטחון” (מקום לשירה, 2019) ראה אור, ושירים מתוכו התפרסמו בכתבי עת שונים.

קורס – תן/י למעשים למולל בך

כנרת רובינשטיין

סופרת, עורכת ומרצה. חיברה את הרומן “תיבת נוח” (2013), ו”העובר והשב” (2020), ואת ספר הסיפורים “חבלי הלידה של הירח” (2016). סיפורים פרי עטה התפרסמו באנתולוגיות ובכתבי עת. בוגרת בית הספר לכתיבה קאמרה אובסקורה ובעלת תואר שני בספרות עברית באוניברסיטה העברית. זוכת פרס לספרות ע”ש הרי הרשון, וכן פרס מטעם קרן רחל גולדברג – קק”ל.

 

קורס: מעט המחזיק את המרובה

בני_שבילי

בנימין שבילי

משורר וסופר, לימד במשך שנים במכללת עלמא. פרסם עד היום שבעה ספרי שרה, שישה ספרי פרוזה ואנתולוגיה של הסיפור החסידי: “כשנולד הבעש”ט נשרף הגהנום”. לאחרונה יצא ספרו האחרון עד כה, “נהר הפה”.

קורס: הדמוקרטיה של המיסטיקה: שירה מיסטית כדרך ללא הלכה

מורן שוב

מורן שוב

אמנית, אוצרת, כותבת, עורכת ומוציאה לאור של דברי דפוס בתחום התרבות. פרסמה מסות על שפה ודימויים במבחר זירות; הציגה עבודות במוזיאון תל-אביב, מוזיאון ישראל, מוזיאון הרצליה ואחרים; אצרה תערוכות במוזיאון ארץ ישראל; אצרה והציגה פרויקטים במרחב הציבורי. המטאפורה, הכורכת דימוי ומילה, היא מוטיב מרכזי בכל אחד מהשדות בהם היא יוצרת ופעילה.

קורס: אותיות פורחות באוויר

ליאור-שטרנברג

ליאור שטרנברג

משורר, מתרגם ומורה לספרות. חתן פרס ראש הממשלה, הפרס לשירה עברית על שם נתן יונתן ופרס דוליצקי מטעם האוניברסיטה העברית.

קורס: הכל ארוז – צורות ותבניות בשירה

עמיחי שלו

סופר, מבקר, משורר, עורך ספרותי ומרצה. פרסם שישה ספרי פרוזה, ספר שירה אחד וערך בצוותא את האנתולוגיות “העידן הפוסט אנושי”, “יאללה מכות”, ו”לא נשכח נצא לרקוד”. מלמד כתיבה ועריכה במכללת ספיר. כותב ביקורות ספרותיות ב”מקור ראשון” ועורך ספרי מקור ועיון. בעבר ערך את מדור הספרים של ynet. בעל תואר שני בספרות מאוניברסיטת תל אביב, וכן בוגר החוג לקולנוע ותסריטאות של קמרה אובסקורה.

קורס: האם אנדרואידים כותבים על כבשים חשמליות?

ד”ר ג’וזף שפינצק

אמן קול ופרפורמנס וחוקר אמנות המופע, מראשוני משוררי הסאונד בארץ. יצירותיו מוצגות במסגרות שונות של מוזיקה, פרפורמנס-ארט, תיאטרון ואמנות חזותית בארץ ובעולם. עובד בשיתוף פעולה עם יוצרים מהשורה הראשונה מתחום המוזיקה העכשווית. עבודת הדוקטורט שלו באונ׳ בן גוריון עסקה בפואטיקה של יצירות קול בין תחומיות. עוסק במחקר באוניברסיטה העברית ומלמד קורסים וסדנאות קול, פרפורמנס ודיבור לבמה.

קורס: לכתוב בקול

נועה שקרג'י

נועה שקרג’י

משוררת, עורכת וחוקרת. מייסדת שותפה של ‘בית הספר לאמנויות המילה’. על ספר ביכוריה “חותמת חום” (הקיבוץ המאוחד, 2017) זכתה בפרס שרת התרבות למשוררים בראשית דרכם (2016). עורכת שותפה של אנתולוגיות השירה “קרבת מקום” (ידיעות ספרים, 2011) ו”מחאת כפיים” (מקום לשירה, 2013). חוקרת את תהליכי המדיטיזציה של הספרות בעידן המדיה הדיגיטליים בחוג לתקשורת באוניברסיטה העברית.

קורסים: פרויקט גמר
ספרות ילדים בעידן המדיה הדיגיטליים – סדנה ניסיונית

There are no products