חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לאתר אוצר השירה העברית     |    צור קשר   |    English

מפגש יוצר יונתן ברג

שיחה על מסעות ושירים

המשורר יונתן ברג משוחח עם רון דהן לרגל צאת ספריו החדשים

יום חמישי 9.5.24 בשעה 19:30

מקום לשירה: סירקין 5, חיפה

כניסה חופשית בהרשמה מראש

'בין יבשות' הוא ספר מסעות בין עשרות מדינות בחיפוש אחר יופי, משמעות וידע. הוא מלווה אדם ההולך ומתבגר לאורך הדרך, באמן, ספר השירה. אותו אדם כבר מביט מחלון ביתו ומחפש ברחוב הקרוב את אותו יופי, משמעות ועומק.

על 'אמן': אם ספריו הקודמים של יונתן ברג, משורר וסופר יליד שנות השמונים, עמדו בסימן של עזיבה, חיפוש ועימות בעקבות מסעו מההוויה הדתית הלאומית אל תפיסת עולם פתוחה ואוניברסלית, בספרו החדש, אָמֵן, הוא כמו מבקש יציבות והגנה בהוויה המשפחתית, בהתבוננות שקטה בחיי העיר ובטבע, בהגות שירית מאופקת, לא מתלהמת, מגששת.

ואולם גם כהורה טרי, המעלה על נס את חיי הבית, שירי מסע ותודעת מסע עדיין מעסיקים את ברג. הוא אינו משורר של עמידה נחרצת, כי אם של תנועה, של חתירה מתמדת למשמעות. הוא גם אינו מתכחש לאי שקט הרוחש עדיין בתוכו – אי שקט גופני, מוסרי, פוליטי – כי אם נאבק, ממשיך להיאבק, כדי לכונן אינטימיות מחודשת עם עולם שהארוס האמוני הוסר ממנו כביכול. מתוך אמירת אָמֵן לקודש שבחול הוא אף מעז ומעלה על הדעת את האפשרות "לנצח את האל בוויכוח על טבע האדם".

רון דהן ויונתן ברג הם חברים שנים רבות וצועדים יחד בדרך הכתיבה והחיפוש העצמי, יחד הם ישוחחו על אותה דרך, על תשוקת הדרך וחיי הבית, על כתיבה ועל הים וההר.

ספריו החדשים של ברג הראו אור לאחרונה הם 'בין יבשות' (בהוצאת 'אפיק') ו'אמן' ( בהוצאת 'הקיבוץ המאוחד'). 

כניסה חופשית בהרשמה מראש

 
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש