חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לאתר אוצר השירה העברית     |    צור קשר   |    English

מהתלה אינסופית מועדון קריאה

מועדון קריאה

"מהתלה אינסופית" מאת דייוויד פוסטר וואלאס

ימי שישי 10/5, 17/5, 31/5, 7/6
12:30-11:00

מקום לשירה: סירקין 5, חיפה

מנחה: דבי אילון, עורכת התרגום

1,053 עמודים גדולים וצפופים, 388 הערות סוף צפופות עוד יותר (שלחלקן הערות סוף והערות שוליים משלהן!) – בואו נודה בזה, גם אם חיכינו שנים שיצא כבר תרגום עברי ליצירת המופת של דיוויד פוסטר וואלאס, זה לא אומר שאנחנו מצליחות להתמודד עם הקריאה בה.

אל תיראו ואל תיחתו: מקום לשירה שמע את שוועתכן ופותח מועדון קריאה במיוחד בשבילכן. בארבעה מפגשים עם דבי אילון, שלא רק קראה את הספר אלא אף ערכה את התרגום שלו לעברית, תקבלו מפה ומצפן לקריאה בו.

המפגשים:

  1. 10/5 – כשלון המוסדות: מפגש מבואי שבו נדבר על התמות המרכזיות של הספר, בראש ובראשונה כשלון המוסדות הסמכותיים של המשפחה, האב, בית הספר, האקדמיה, המדינה, על התגובה למשבר הזה ועל המזור האפשרי שהספר מציע לו.
  2. 17/5 – אין מוקדם ומאוחר במהתלה: במפגש זה ניגע בהיבטים הצורניים המיוחדים והמגוונים של הספר. נדבר על הגודש, על הקפיצות קדימה ואחורה בזמן, על ריבוי ההערות ועל מגוון הז'אנרים שהספר משתמש בהם: עבודות תיכון, מאמרים אקדמיים, מכתבים, רשימה פילמוגרפית מטורפת באורכה, קורות חיים, תסריט, סינופסיס של סרטים ועוד.
  3. 31/5 – מן השפה ולפנים: בהמשך למפגש הקודם שעסק בהיבטים הצורניים, במפגש זה נתמקד בייחוד הלשוני של הספר, שעושה שימוש במגוון של שפות שונות: צרפתית שמתחפשת לאנגלית (בתרגום עברי!), ז'רגון הגמילה של AA, שפה אקדמית, שפת הרחוב והפשע, שפת הספורט בכלל והטניס בפרט, שפות משפחתיות ועוד.
  4. 7/6 – אלוהים שוכן בפרטים: אחרי שקיבלנו תמונה כללית של התמות המרכזיות בספר וההיבטים הצורניים והסגנוניים המיוחדים שלו, נתמקד בכמה דמויות משנה ססגוניות ונוגעות ללב במיוחד ונראה איך הן מגלמות בזעיר-אנפין את הרעיונות הגדולים של הספר.

דבי אילון: מתרגמת מאנגלית ועורכת בהוצאת "הקיבוץ המאוחד", עורכת התרגום של הספר "מהתלה אינסופית". 

הרשמה לכל המפגשים: לחצו כאן 

הרשמה למפגשים בודדים: לחצו כאן

[*אנו ממליצים מאוד להירשם לסדרה כולה כדי לקבל תמונה רחבה של הספר]

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש