חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לאתר אוצר השירה העברית     |    צור קשר   |    English

סמסטר אביב: סדנאות כתיבה

ירושלים

המפגשים מתקיימים במקום לשירה בירושלים: רחוב המערביים 9. 
ניתן לשלם בכרטיס אשראי (עד 3 תשלומים), במוזמן או בהעברה בנקאית. תשלום דרך המשרד או טלפונית כל יום 13:00-08:30.
במקרה של פרישה לאחר המפגש השני לסדנה לא יוחזר כספו/ה של המשתתף/ת, למעט נסיבות של כוח עליון.

tmvnh_shl_nt_zkryh._qrdyt_tslm_-_sp_b._gvldpryd

"עכשיו מותחים מִפרשׂים״
סדנת מתקדמים עם ענת זכריה

המשוררת דנה אמיר כתבה פעם ש"שירה היא היכולת לקרוא לנערה אחת – ולהקים בקריאה הזו על רגליהן את הנערות כולן". הפנייה השירית אל המקום הפרטי ביותר היא למעשה הדרך להידבר עם המקום הכללי ביותר. אתם מוזמנים לסדנת שירה בה נמשיך לחפש ביחד את טביעת הקול שלכם. נלמד לשמוע ולהשמיע, לדייק, ולחדד את ההתבוננות פנימה והחוצה דרך דיאלוג מעשי עם קשת רחבה של כותבות וכותבים. כדי להקים בקריאה, על הרגלים, את האחת.

12 מפגשים בימי ראשון | 21:00-18:00 | מפגש ראשון: 12.03.2023 | 1800 ש"ח

חיפה

הסדנאות מתקיימות במקום לשירה בחיפה: רחוב סירקין 5, במתחם שוק תלפיות.
הסדנאות כוללות 14 מפגשים בני שעתיים וכל מפגש מורכב מקריאה, כתיבה ומשוב. כל המנחים והמנחות הם יוצרים פעילים בעולם הספרות ובעלי ניסיון רב בהנחיית קבוצות כתיבה. עלות: 1,800 ש"ח. לפרטים והרשמה נא לפנות לדוא"ל: poetryplace.haifa@gmail.com

צילום בר גורדון

המסע אל לשון השיר: סדנת שירה

מנחה: נעה שחם
ימי שני 21:00-19:00 החל מתאריך 13/3 

מה מייחד את לְשון השיר, מה עושה את הביטוי הפואטי נבדל כל כך מכל דיבור אחר ולמה חשוב לדעת ניקוד כדי לכתוב וְלקרוא שירה? כל אלה ועוד בסדנת לְשונו של השיר, שבה נתחקה אחר לשונן המיוחד של השירה והמסה֫, אחר מאפייני יסוד של העברית (עקרונות בדקדוק) ואחר עקרונות מרכזיים בשקילה וּבִֿפְּרוזודיה, וְכֿן נגבש קורפוס יצירתי משלנו. בסדנה נֵיחשף לשירה מֵהַפְּריזמה הלשונית וְלִתְכנים תאורטיים, שיריים וסִיפּורתיים (סיפּורת: עָנָף בַּסִפרוּת היָפה הכּתוּבה בִּפרוזה סיפּוּרית) מֵהַפְּריזמה העולמית, וכֿן יינתנו תרגילי כתיבה ויתקבל משוב. (צילום: בר גורדון)
לתוכנית המפגשים לחצו כאן

אל תוך האוקיינוס: סדנת פרוזה

מנחה: רון דהן
ימי שלישי 21:30-19:30 החל מתאריך 7/3

כיצד מתחילים לכתוב? לשים את המילה הראשונה על הדף ולהמשיך משם. במובנים מסוימים, תהליך הכתיבה המשמעותי נעשה עוד לפני המילה הראשונה. הוא נעשה תוך כדי קריאת טקסטים, תכנון העלילה, חידוד האמירה והמהלך הפואטי. במשך 14 מפגשי הקורס נקרא, נחשוב, נתכנן ונסער וגם נכתוב ונתנסה בצורה חופשית ומשוחררת. בכל מפגש יהיה מקום לקריאה ולדיון בטקסטים וגם לתרגילי כתיבה ולמשוב. לא נדרש ניסיון קודם. (צילום: בר גורדון)
לתוכנית המפגשים לחצו כאן

פיתוח סדרות על פי שיטת האקורדיון

פיתוח סדרות על פי שיטת האקורדיון
מנחה: עדי תשרי
ימי שישי 11:00-9:00 החל מתאריך 3/3

שיטת האקורדיון היא תיאוריה ומתודה בתסריטאות שמפשטת את תהליך פיתוח סדרות עבור תסריטאים וכותבים בכלל. בסדנה נלמד כלים שונים לפיתוח העלילה, הארק של הדמויות, הקונפליקט המרכזי, חלוקה לפרקים ואפילו איך עושים פיץ'! (מציגים את הסדרה למפיקים וגופי שידור). כל מה שנדרש מהיוצרים זה לבוא עם רעיון לסדרה ועם תשוקה לכתוב וללמוד מתודה חדשה, את כל הפיתוח נעשה ביחד שלב אחר שלב, שבוע אחר שבוע. עדי תשרי היא משוררת, תסריטאית ומרצה. יוצרת הסדרה First Love זוכת 2018 Series Mania, בקטגוריית Short Format. ב-2021 שפטה בפסטיבל בקטגוריה בה זכתה. מפתחת בימים אלה סדרה להוט, "עד הקצה", לאחר שזכתה בפיצ'ינג סדרות בפסטיבל חיפה (2021). בוגרת מסלול תסריטאות בחוג לקולנוע אוניברסיטת תל אביב.
לתוכנית המפגשים לחצו כאן 

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש