לאתר אוצר השירה העברית     |    צור קשר   |    English

Salon Cape Town

סדנאות בחיפה

"האם לשמור את השינויים": סדנת שירה

מנחה: ילי שנר
ימי שני 21:00-19:00 | 10 מפגשים | פתיחה: 10.7.23
מקום לשירה בחיפה: רחוב סירקין 5 

למה מטאפורות הן גילוי ולא כיסוי? איך בוחרים את מיטב המילים במיטב סדרן? איך לצעוד היטב על הקו הדק והלולייני שבין מוצפן ומפורש, ולמה כל כך קשה למחוק ולצמצם? בסדנה נכיר סגנונות מגוונים של שירה איכותית ונתנסה בהשראתם ומתוך עצמנו באמנות הניואנסית של כתיבת שירה. 

ילי שנר היא משוררת ועורכת ספרותית. מנחה סדנאות כתיבה מזה 13 שנה. פרסמה שני ספרי שירה – "גלם" ו"כותנה".

לקריאת תוכנית המפגשים לחצו כאן
לפרטים נוספים: poetryplace.haifa@gmail.com

סדנת כתיבה לאמהות אחרי לידה

כּוֹתְבוֹת אִמָּהוּת – סדנת כתיבה לאמהות אחרי לידה
מנחה: איריס רילוב
6 מפגשים, ימי שני 12:00-10:00 החל מתאריך 17/7/22
כמה משמעותיים הם חודשי האימהוּת הראשונים: מפעימים, גדושים ולעיתים גם בודדים. בסדנה זו נקים קהילת אימהוֹת יוצרת ונקיים מפגש חברתי, רגשי ופואטי. נשתף, נקשיב, נקרא ונכתוב. נרקום מילים לחוויוֹת ההריון, הלידה והאימהוּת ונזקק אותן לרקמה מדויקת, כך שיבטאו את רחשי ליבנו ומחשבותינו. הסדנה מיועדת לאימהות לאחר לידה (בכל השלבים); אמהות מוזמנות להגיע עם תינוקותיהן (עד גיל חצי שנה). עלות: 900 ש"ח, ניתן לחלק לתשלומים.

לתוכנית המפגשים לחצו כאן

סמסטר אביב: סדנאות ומפגשי כתיבה

הסדנאות מתקיימות במקום לשירה בחיפה: רחוב סירקין 5, במתחם שוק תלפיות. הסדנאות כוללות 14 מפגשים בני שעתיים וכל מפגש מורכב מקריאה, כתיבה ומשוב. כל המנחים והמנחות הם יוצרים פעילים בעולם הספרות ובעלי ניסיון רב בהנחיית קבוצות כתיבה.
עלות: 1,800 ש"ח. לפרטים והרשמה נא לפנות לדוא"ל: poetryplace.haifa@gmail.com

צילום בר גורדון

המסע אל לשון השיר: סדנת שירה

מנחה: נעה שחם
ימי שני 21:00-19:00 החל מתאריך 13/3 

מה מייחד את לְשון השיר, מה עושה את הביטוי הפואטי נבדל כל כך מכל דיבור אחר ולמה חשוב לדעת ניקוד כדי לכתוב וְלקרוא שירה? כל אלה ועוד בסדנת לְשונו של השיר, שבה נתחקה אחר לשונן המיוחד של השירה והמסה֫, אחר מאפייני יסוד של העברית (עקרונות בדקדוק) ואחר עקרונות מרכזיים בשקילה וּבִֿפְּרוזודיה, וְכֿן נגבש קורפוס יצירתי משלנו. בסדנה נֵיחשף לשירה מֵהַפְּריזמה הלשונית וְלִתְכנים תאורטיים, שיריים וסִיפּורתיים (סיפּורת: עָנָף בַּסִפרוּת היָפה הכּתוּבה בִּפרוזה סיפּוּרית) מֵהַפְּריזמה העולמית, וכֿן יינתנו תרגילי כתיבה ויתקבל משוב. (צילום: בר גורדון)
לתוכנית המפגשים לחצו כאן

אל תוך האוקיינוס: סדנת פרוזה

מנחה: רון דהן
ימי שלישי 21:30-19:30 החל מתאריך 7/3

כיצד מתחילים לכתוב? לשים את המילה הראשונה על הדף ולהמשיך משם. במובנים מסוימים, תהליך הכתיבה המשמעותי נעשה עוד לפני המילה הראשונה. הוא נעשה תוך כדי קריאת טקסטים, תכנון העלילה, חידוד האמירה והמהלך הפואטי. במשך 14 מפגשי הקורס נקרא, נחשוב, נתכנן ונסער וגם נכתוב ונתנסה בצורה חופשית ומשוחררת. בכל מפגש יהיה מקום לקריאה ולדיון בטקסטים וגם לתרגילי כתיבה ולמשוב. לא נדרש ניסיון קודם. (צילום: בר גורדון)
לתוכנית המפגשים לחצו כאן 

פיתוח סדרות על פי שיטת האקורדיון

פיתוח סדרות על פי שיטת האקורדיון
מנחה: עדי תשרי
ימי שישי 11:00-9:00 החל מתאריך 3/3
שיטת האקורדיון היא תיאוריה ומתודה בתסריטאות שמפשטת את תהליך פיתוח סדרות עבור תסריטאים וכותבים בכלל. בסדנה נלמד כלים שונים לפיתוח העלילה, הארק של הדמויות, הקונפליקט המרכזי, חלוקה לפרקים ואפילו איך עושים פיץ'! (מציגים את הסדרה למפיקים וגופי שידור). כל מה שנדרש מהיוצרים זה לבוא עם רעיון לסדרה ועם תשוקה לכתוב וללמוד מתודה חדשה, את כל הפיתוח נעשה ביחד שלב אחר שלב, שבוע אחר שבוע. עדי תשרי היא משוררת, תסריטאית ומרצה. יוצרת הסדרה First Love זוכת 2018 Series Mania, בקטגוריית Short Format. ב-2021 שפטה בפסטיבל בקטגוריה בה זכתה. מפתחת בימים אלה סדרה להוט, "עד הקצה", לאחר שזכתה בפיצ'ינג סדרות בפסטיבל חיפה (2021). בוגרת מסלול תסריטאות בחוג לקולנוע אוניברסיטת תל אביב.
לתוכנית המפגשים לחצו כאן 

השלב הבא: סדנת ליווי ועריכה לכתבי יד

כתבתן ספר? הצלחתם לסיים נובלה? ומה עכשיו? במובן מסוים אתם רק בתחילת הדרך. כעת צריך לקרוא מחדש בעיניים אחרות, לערוך, לשנות, לטייב את הטקסט כדי שיגיע למלוא הפונטציאל שלו. איך עושים את זה? סדנת "השלב הבא" לוקחת אתכם אל המקום הזה. במהלך הסדנה נדון, נקרא, נכתוב ונערוך את כתב היד שלכם בקבוצה קטנה (עד חמישה משתתפים) ובהנחייה מקצועית של הסופר, המשורר והעורך רון דהן.
10 מפגשים, ימי רביעי 19:00-17:00. פתיחה: 1/3/23
לפרטים: poetryplace.haifa@gmail.com

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו