חיפוש
Close this search box.
לאתר אוצר השירה העברית     |    צור קשר   |    English
לוגו מקום לשירה
Salon Cape Town

סדנאות בחיפה

סדנאות כתיבה: פתיחה באוקטובר

הסדנאות מתקיימות במקום לשירה בחיפה: רחוב סירקין 5, במתחם שוק תלפיות. כל מפגש מורכב מקריאה, כתיבה ומשוב. כל המנחים והמנחות הם יוצרים פעילים בעולם הספרות ובעלי ניסיון רב בהנחיית קבוצות כתיבה. לפרטים והרשמה: poetryplace.haifa@gmail.com

המסע אל לשון השיר: סדנת שירה

מנחה: נעה שחם
ימי רביעי 21:30-19:30 החל מתאריך 18/10/23 – 14 מפגשים 

מה מייחד את לשון השיר, מה עושה את הביטוי הפואטי נבדל כל כך מכל דיבור אחר ולמה חשוב לדעת ניקוד כדי לכתוב ולקרוא שירה? כל אלה ועוד בסדנת "לשונו של השיר" שבה ניחשף ליסודות השירה, לתאוריה ולשלל אמצעים אומנותיים המשמשים בשיר כדי להרחיב את ארגז הכלים הלשוני–פואטי שלנו וכדי להוכיח שהשיר הוא משחק שפה רציני. כל שיעור מחולק לשלושה חלקים: קריאה, כתיבה ומשוב. אין צורך בניסיון קודם. (צילום: בר גורדון)

לתוכנית המפגשים לחצו כאן

מבעד למלים: סדנת כתיבת שירה לממשיכים/ות

מנחה: קרן קוך
ימי שלישי 19:00-17:00 החל מה-17/10/23 – 14 מפגשים
כתיבה היא כמו פתיחת דלת פנימית אל העולם שרוחש בתוכנו, או יציאה דרכה אל העולם שמקיף אותנו. במהלך הסדנה ננוע על התפר שבין החוץ והפנים, נתבונן על עצמנו ועל העולם מבעד למלים שמבקשות להיכתב, נתחקה אחר האופן בו הן נולדות ונלך בעקבותיהן אל הנופים הפואטיים שחיים בנו. נקרא יחד טקסטים פואטיים, נעקוב אחר המבנים שנוצרו עבורם בשירה, ונכתוב בהשראתם ובהשראת תרגילי כתיבה מונחים. הסדנה מיועדת למי שכבר כותב, ומבקש להעמיק עוד אל תוך הכתיבה ואל תוך עצמו באמצעותה, ולזקק עוד את קולו הייחודי. צילום: סיגל ניר 

לתוכנית המפגשים לחצו כאן

אל תוך האוקיינוס: סדנת פרוזה

מנחה: רון דהן
ימי שלישי 21:30-19:30 החל מתאריך 17/10/23 – 14 מפגשים 

במובנים מסוימים, תהליך הכתיבה המשמעותי נעשה עוד לפני המילה הראשונה. הוא נעשה תוך כדי קריאת טקסטים, תכנון העלילה, חידוד האמירה והמהלך הפואטי. במשך 14 מפגשי הקורס נקרא, נחשוב, נתכנן ונסער וגם נכתוב ונתנסה בצורה חופשית ומשוחררת. בכל מפגש יהיה מקום לקריאה ולדיון בטקסטים וגם לתרגילי כתיבה ולמשוב. לא נדרש ניסיון קודם. (צילום: בר גורדון)

לתוכנית המפגשים לחצו כאן

סדנת כתיבה לאמהות אחרי לידה

כּוֹתְבוֹת אִמָּהוּת – סדנת כתיבה לאמהות אחרי לידה
מנחה: איריס רילוב
6 מפגשים, ימי שלישי 12:00-10:00 החל מדצמבר
כמה משמעותיים הם חודשי האימהוּת הראשונים: מפעימים, גדושים ולעיתים גם בודדים. בסדנה זו נקים קהילת אימהוֹת יוצרת ונקיים מפגש חברתי, רגשי ופואטי. נשתף, נקשיב, נקרא ונכתוב. נרקום מילים לחוויוֹת ההריון, הלידה והאימהוּת ונזקק אותן לרקמה מדויקת, כך שיבטאו את רחשי ליבנו ומחשבותינו. הסדנה מיועדת לאימהות לאחר לידה (בכל השלבים); אמהות מוזמנות להגיע עם תינוקותיהן (עד גיל חצי שנה). עלות: 900 ש"ח, ניתן לחלק לתשלומים.

הירשמו לרשימת התפוצה שלנו

חיפוש
Close this search box.