הפרס ע"ש חיים גורי לשירה עברית

על הפרס

הפרס ע"ש חיים גורי לשירה עברית נוסד על ידי מקום לשירה ובשיתוף עם משפחתו של גורי, והוענק לראשונה בפסטיבל מטר על מטר שהתקיים בחג הסוכות תשפ"ב (2021) למשורר נתן וסרמן. גורי היה משורר גדול וקנוני, סופר, פזמונאי, קולנוען ופובליציסט שחי רוב חייו בירושלים ומזוהה עימה. הפרס הוא דרך להנכיח את שירתו המעולה, ולקדם את מורשת "הרעות", החורגת מעבר לשיח הצבאי והלאומי למצוות "ואהבת לרעך כמוך".

הקריטריון המרכזי להענקת הפרס הוא שירה איכותית. קריטריונים משניים הם פריצת דרך פואטית, ותרומה לקהילת הספרות (למשל, באמצעות עריכה, הוצאה לאור, ביקורת ועוד). הפרס מיועד למשוררים שפרסמו שני ספרים לפחות, אך עדיין לא מתחרים בקטגורייה של "מפעל חיים". כלומר, הפרס מעודד יוצרים באמצע הדרך.

 

סכום הפרס

בשנתו הראשונה עמד הפרס על 15,000 ₪, והחל משנתו השניה הפרס עומד על 30,000 ₪.

 

זוכי הפרס

2021 – פרופ' נתן וסרמן. חבר השופטים: עטרה בן חנן, יעל גורי, עמיחי חסון, ד"ר גלעד מאירי (יו"ר), רותם עטר, נועה שקרג'י – לנימוקי הפרס הקישו כאן

 

קול קורא לפרס על שם חיים גורי לשירה עברית לשנת 2022

 

עמותת מקום לשירה, עיריית ירושלים ומשפחת גורי

מזמינה משוררות ומשוררים להגיש מועמדות

 

שמטרתו לשמר את מורשתו של חיים גורי בשירה העברית, לעודד יצירה פורצת דרך ואיכותית בתחום השירה העברית, לעודד עשייה ספרותית ענפה.

את תקנון הפרס וטופס המועמדות ניתן למצוא פה בהמשך. הגשת המועמדות תיעשה בליווי המסמכים הנדרשים כמפורט בתקנון עד יום ראשון, 1 למאי 2022 , ל' ניסן התשפ"ב.

הענקת הפרס תתקיים בפתיחת מטר על מטר – פסטיבל ירושלים לשירה

תקנון הפרס
תקנון פרס גורי

טופס מועמדות

טופס מועמדות

מתעניינים בבית הספר לאמנויות המילה? למידע והשארת פרטים לחצו כאן
There are no products