סדנאות כתיבה חיפה
מקום לשירה בחיפה: רחוב סירקין 5

המרכז בחיפה

השלוחה החיפאית של מקום לשירה שוכנת בלב שוק תלפיות, ברחוב סירקין 5. מקום לשירה בחיפה הוא בית לקהילה הספרותית בצפון: יוצרים מקומיים, תלמידים ושוחרי ספרות. בשלוחה מתקיימים אירועי ספרות, השקות לספרים חדשים, סדנאות כתיבה לנוער ולמבוגרים ושעות סיפור לילדים.

מנהלת המרכז: רותם עטר

לצפייה בפעילות המרכז לחצו כאן


סדנאות כתיבה בחיפה 

פתיחה: אוקטובר 2022
המפגשים מתקיימים במקום לשירה בחיפה: רחוב סירקין 5.
הסדנאות כוללות 14 מפגשים.
10% הנחה לנרשמים עד סוף אוגוסט
להרשמה ולפרטים נוספים: poetryplace.haifa@gmail.com‏


ימי שני | 21:00-19:00
דיו בגווני הקשת: סדנת שירה עם צילה זן-בר צור

בסדנה נצא למסע תרבותי דרך השירה. נפגוש טקסטים (מקוריים ומתורגמים) של משוררות ומשוררים מתרבויות שונות שהביעו דרך שירתם את תפיסתם האקטיביסטית ואת זהותם התרבותית, הפילוסופית, הלאומית והמגדרית. אלו התעסקו בנושאים בוערים על סדר היום, כמו: הגירה, פליטים, להט"בים, מגדר, רוחניות, דוקו, אקולוגיה וסוגיות חברתיות נוספות. הסדנה מיועדת לכל מי שמעוניין.ת להכיר את הממשק שבין שירה לתרבות, כוחה של השירה כמשאב המחולל שינויים חברתיים, פוליטיים ומגדריים. בסדנה נקרא יצירות בהקשר רחב ונתנסה בכתיבה בהשראת הטקסטים שנקרא בהם. כל מפגש יפתח בכתיבה אינטואטיבית, ילווה במצגת ויכלול תרגול כתיבה, שיח ומשוב. לא נדרש ניסיון קודם.

ד"ר צילה זן-בר צור היא משוררת וחוקרת תרבויות במרכז אסיה, מלמדת באקדמיה אנתרופולוגיה, מגדר וכתיבה יצירתית, ומנחה טקסי מעבר לנשים בהשראת הנשים השבטיות האפגאניות. פרסמה חמישה ספרי שירה וזכתה בפרס אביב לשירה לשנת 2019.

לתוכנית המפגשים לחצו כאן


ימי שלישי | 19:00-17:00
שיטת האקורדיון: סדנת תסריטאות עם עדי תשרי

שיטת האקורדיון היא תיאוריה ומתודה בתסריטאות, מייצרת מבנה גמיש לפיתוח הסדרה שלכם. כל משתתף/ת מקבל/ת משוב בכתב וליווי אישי כדי להתקדם ולסיים את הסדנה עם הרעיון שהיה לכוד בראש על הדף.

עדי תשרי היא משוררת ותסריטאית. יוצרת הסדרה First Love זוכת 2018 Series Mania, בקטגוריית ה-Short Format. ספרה דורבנות יצא לאור ב-2017 בהוצאת עיתון 77 וספרה אדן ב-2011 בהוצאת גוונים. משלבת בין שירה וקולנוע בקליפי שירה כגון שעות השמש, שזכה לבחירת השופטים בפסטיבל Ó Bhéal באירלנד ותתכדרי על מגרש המלך, שהשתתף בפסטיבל אפוס.

לתוכנית המפגשים לחצו כאן


ימי שלישי | 21:30-19:30
אל תוך האוקיינוס: קורס כתיבת פרוזה עם רון דהן

כיצד מתחילים לכתוב? לשים את המילה הראשונה על הדף ולהמשיך משם. במובנים מסוימים, תהליך הכתיבה המשמעותי נעשה עוד לפני המילה הראשונה. הוא נעשה תוך כדי קריאת טקסטים, תכנון העלילה, חידוד האמירה והמהלך הפואטי. במשך 14 מפגשי הקורס נקרא, נחשוב, נתכנן ונסער וגם נכתוב ונתנסה בצורה חופשית ומשוחררת. בכל מפגש יהיה מקום לקריאה ולדיון בטקסטים וגם לתרגילי כתיבה. לא נדרש ניסיון קודם.

רון דהן הוא משורר, סופר ועורך, ממייסדי הוצאת אינדיבוק. הוציא לאור חמישה ספרי פרוזה (ביניהם: "לראות לויתן", "בעל חיים", "נדידת הדיונות באפריקה") וארבעה קבצי שירה, וערך את "מתעוררים – גברים מדברים מיניות".

לתוכנית המפגשים לחצו כאן


ימי רביעי | 21:00-19:00
מקום לכתיבה: סדנת פרוזה בדגש על סיפור קצר, בהנחיית ניצן ויסמן

במהלך הסדנה נצלול לעומק מרכיבי הכתיבה בפרוזה דרך ספורים מתכנית הקריאה וטקסטים של המשתתפים עצמם; המשתתפים יקבלו ליווי אישי בעבודה על סיפור קצר שיהווה פרויקט גמר. במהלך הסדנה המשתתפים/ות יעבדו על סיפור קצר או שניים: נלווה את התהוות הסיפורים מההתחלה ועד הסוף, לאורך שלבי הכתיבה השונים, לרבות עריכה ועריכה-עצמית.

ניצן ויסמן הוא סופר ישראלי. הספרים שפרסם: ״על גבול יערות הרוזמרין״ וארוחת בוקר ישראלית״ זכו בשבחי הבקורת ובאהבת הקוראים. ספרו האחרון, ״מקום״, היה מועמד לפרס ספיר וזכה לשבחי הביקורת.

לתוכנית המפגשים לחצו כאן


ימי שלישי | 12:00-10:00 – 6 מפגשים בשעות הבוקר
רקמה מדויקת: סדנת כתיבה לאמהות 

כמה משמעותיים הם חודשי האימהוּת הראשונים: מפעימים, גדושים ולעיתים גם בודדים. בסדנה זו נקים קהילת אימהוֹת יוצרת ונקיים מפגש חברתי, רגשי ופואטי. נשתף, נקשיב, נקרא ונכתוב. נרקום מילים לחוויוֹת ההריון, הלידה והאימהוּת ונזקק אותן לרקמה מדויקת, כך שיבטאו את רחשי ליבנו ומחשבותינו. הסדנה מיועדת לאימהות לאחר לידה (בכל השלבים) ולנשים בהריון. אמהות מוזמנות להגיע עם תינוקותיהן (עד גיל חצי שנה).

איריס רילוב היא פסיכולוגית קלינית, משוררת וסופרת ומנחת סדנאות כתיבה.

לתוכנית המפגשים לחצו כאן

להרשמה ולפרטים נוספים: poetryplace.haifa@gmail.com‏


סופרים את חיפה: חגיגת ספרות חיפאית: מוזיקה, תיאטרון ואמנות

מתעניינים בבית הספר לאמנויות המילה? למידע והשארת פרטים לחצו כאן
There are no products