עונה חדשה לסדנאות בחיפה

פתיחה: מרץ 2022

המפגשים מתקיימים ברחוב סירקין 5, חיפה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.
הסדנאות כוללות 14 מפגשים.
להרשמה ולפרטים נוספים: poetryplace.haifa@gmail.com‏ או בוואטסאפ 

ימי שני | 19:30 | עשוי מאותיות: סדנת שירה עם ענת שרון בלייס
הסדנה מיועדת לכל מי שחפצ/ה להתנסות בכתיבה ולהחשף ליצירתם של משוררות ומשוררים, המעניקים השראה וידע. המפגשים בסדנה כוללים קריאת טקסטים (מקור ותרגום), תרגילי כתיבה הנוגעים לנושאי השיעורים, תרגילי כתיבה לבית, שיחה, משוב ועריכה. לא נדרש ניסיון קודם. מתוך משוב מהמחזור הקודם: "נהניתי מהמשובים בתחילת השיעור, מההנחייה המכבדת ובגובה העיניים של ענת ומהאהבה שלה לעולם השירה. הקבוצה הייתה נהדרת ומגוונת ונוצרה אינטימיות מאפשרת שיתוף ופידבק בונה." הפתיחה ב-14 במרץ!
ענת שרון בלייס היא משוררת, עורכת ומגישה תוכניות ספרות ותרבות ברדיו "כאן תרבות" של תאגיד השידור. פרסמה שלושה ספרי שירה ואת הספר "כתבו לכם את השירה הזו", שיחות עם משוררים/ות. כלת פרס ראש הממשלה, ברנשטיין, אקו"ם. חיה בעמק יזרעאל עם איש, ילד והרבה חתולים וספרים.


ימי שלישי | 19:30 | אל תוך האוקיינוס: קורס כתיבת פרוזה עם רון דהן
כיצד מתחילים לכתוב? לשים את המילה הראשונה על הדף ולהמשיך משם. במובנים מסוימים, תהליך הכתיבה המשמעותי נעשה עוד לפני המילה הראשונה. הוא נעשה תוך כדי קריאת טקסטים, תכנון העלילה, חידוד האמירה והמהלך הפואטי. במשך 14 מפגשי הקורס נקרא, נחשוב, נתכנן ונסער וגם נכתוב ונתנסה בצורה חופשית ומשוחררת. בכל מפגש יהיה מקום לקריאה ולדיון בטקסטים וגם לתרגילי כתיבה. לא נדרש ניסיון קודם.
מתוך משובי הסדנה מהמחזור הקודם:
1.
"מה קיבלתי בסדנת הכתיבה של רון? חברותא טובה של אנשים כותבים, מקום בטוח שמאפשר פתיחות והתפתחות, הרבה הקשבה, היכולת למצוא מה טוב בכל קטע כתיבה שרק נולד, מהלכים גלויים וגם סמויים, חבויים שכדאי לפתח, עידוד אינסופי לכתוב, לנצל את הסדנה לצורך המדויק שלך, ואם הוא לא מדויק, לדייק אותו ביחד. בשעה שהביצה הספרותית עוסקת יותר בפרסונה הכותבת ופחות בכתיבה עצמה, הסדנה מאפשרת להתמקד בעיקר, ספרות כאירוע של שפה, כדבריו של רון, וזו כבר חגיגה בפני עצמה."
2.
"הגעתי לסדנת הפרוזה כמפלט מההווי היומיומי השוחק, וחסר ההשראה. לא הייתי בטוחה שאשוב לכתוב, שכן הכתיבה באה לפי בפרצים. נתקבלתי בחום ובאהדה. נוסף על הכתיבה עצמה נחשפתי לעולמות ספרותיים לא מוכרים. ממליצה בחום".
רון דהן הוא משורר, סופר ועורך, ממייסדי הוצאת אינדיבוק. הוציא לאור חמישה ספרי פרוזה (ביניהם: "לראות לויתן", "בעל חיים", "נדידת הדיונות באפריקה") וארבעה קבצי שירה, וערך את "מתעוררים – גברים מדברים מיניות".


ימי רביעי | 19:00 | מקום לכתיבה: סדנת פרוזה בדגש על סיפור קצר, בהנחיית ניצן ויסמן
במהלך הסדנה נצלול לעומק מרכיבי הכתיבה בפרוזה דרך ספורים מתכנית הקריאה וטקסטים של המשתתפים עצמם; המשתתפים יקבלו ליווי אישי בעבודה על סיפור קצר שיהווה פרויקט גמר. במהלך הסדנה המשתתפים/ות יעבדו על סיפור קצר או שניים: נלווה את התהוות הסיפורים מההתחלה ועד הסוף, לאורך שלבי הכתיבה השונים, לרבות עריכה ועריכה-עצמית.
ניצן ויסמן הוא סופר ישראלי. הספרים שפרסם: ״על גבול יערות הרוזמרין״ וארוחת בוקר ישראלית״ זכו בשבחי הבקורת ובאהבת הקוראים. ספרו החדש, ״מקום״, ראה אור בשנה שעברה בהוצאת כנרת זמורה דביר והיה בין המועמדים הסופיים לפרס ספיר.


 

מתעניינים בבית הספר לאמנויות המילה? למידע והשארת פרטים לחצו כאן
There are no products