מבצע ספרי ביכורים חדשים // שלושה במאה

התחדשנו בארבעה ספרי ביכורים בחודש האחרון, הזדמנות להיחשף לשירה עכשווית מצוינת וחדשנית. ועכשיו במבצע השקה נדיר, בחרו שלושה ושלמו רק מאה שקלים. לעמוד המבצע ורכישה.

יש לנו דרכים לגרום לך ליהנות הוא ספר הביכורים של ליאור זלמנסון המורכב מטקסטים שנוצרו על ידי הפלטפורמות הגדולות באינטרנט. לדוגמה, הודעות השגיאה והצנזורה של הרשתות החברתיות, בקשות תמיכת המונים ומנגנוני זיהוי התמונות שמנסים לתאר ללא הצלחה דימויים חשובים מההיסטוריה האנושית. על ידי ליקוט הטקסטים מתוך עומס המידע המוצג לנו באתרים אלו, ועריכתם מחדש כשירים, מתגלות האפשרויות והמגבלות לקיום קשרים אנושיים וממוחשבים דרך הרשת. הקריאה בספר חושפת את המנגנונים הפסיכולוגיים והחברתיים בטקסטים, אשר מפעילים את רגשותינו האנושיים ובוראים אותנו מחדש כמשתמשים נאמנים. הספר זכה במענק תמיכה מקרן יהושע רבינוביץ לאמנויות.

ד”ר ליאור זלמנסון הוא חוקר, אמן דיגיטלי, אוצר ותסריטאי.
לחצו כאן לרכישת הספר בחנות המקוונת במבצע: שלושה ספרי ביכורים חדשים במאה שקלים.

__________________________

'במקדש הזה היחיד, בבשר' הוא ספר הביכורים של קים מידן. זוהי פריצה מרהיבה של פואטיקה ייחודית, מובחנת, מתמסרת, חכמה ויפה להפליא. הספר כולל כ-40 שירים בנושאים מגוונים. הדומיננטיים ביניהם: ילדות, נשיות, זוגיות ומשפחה. תחת הנושאים המובהקים של הספר חותרים מתחים משניים, למשל: קדושה ופריצות, הטבעי והמלאכותי, מיתולוגיה ואמנות עכשווית. הפואטיקה של מידן בשלה באופן מפתיע לספר ראשון בין השאר הודות ליכולת נדירה לתאר באיפוק מצמית וסוגסטיבי ביטויי אלימות מינית. עיצוב המרחק האסתטי באופן זה מעניק למחאה הנועזת והחשופה בשירתה אמינות ושכנוע רטורי. בבסיס הפואטיקה של מידן עומדת שאיפה כפולה. מחד גיסא, השאיפה לטקסט הגבישי, האסתטי, המיתי והוירטואוזי, ומאידך גיסא השאיפה לומר את הדברים כפשוטם, בגסותם, מבלי לסטות כמלוא הנימה מהאמת הרגשית המחייבת של הדוברת. שירתה של מידן היא שירה נשית מובהקת המצטרפת לשושלת מפוארת של שירה נשית, וידויית ואמיצה עולמית (סילביה פלאת’ אן סקסטון ושרון אולדס) ומקומית (אסתר ראב, יונה וולך וטל ניצן).

קים מידן מתגוררת בירושלים עם בן זוגה ובנה. היא פרסמה שירים בכתבי עת שונים ביניהם “הליקון” “ננופואטיקה”, “מעין”, “עירובין”.

לחצו כאן לרכישת הספר בחנות המקוונת במבצע: שלושה ספרי ביכורים חדשים במאה שקלים.

_________________________________

'קונג פו מגידו' הוא ספר ביכוריו של הצייר עודד זידל. זהו ספר משחקי, קרנבלי ורווי סוגי הומור (פרודי, מקברי, איגיוני ועוד). הדובר הגברי (אהוב, אב, ילד, חייל, צייר ועוד) מתייחס לעצמו בקלילות ובמקביל מוחה כנגד עוולות פוליטיות וחברתיות, החל ממלחמת לבנון וכלה בנזקי הטכנולוגיה והתקשורת. המוטיבים המרכזיים של הספר כוללים מרכיבים ביוגרפיים ומפגש של המחבר המובלע עם חברים וקרובי משפחה חיים, וגם כאלה שכבר אינם, משוררים, מוסיקאים וציירים. השירים מקיימים דיאלוגים פופואטים עם אמנות, רוקנרול, ג'ז, שירי ארץ ישראל, מוסיקת פופ ועיתונות. כמו כן, שירי הספר מגוונים בצורות: חרוז חופשי לצד שירה מחורזת, שירה בפרוזה, הייקו ורדימייד. הספר זכה במענק תמיכה מקרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות.
עודד זידל (1960) הוא צייר. הציג שבע תערוכות יחיד. השתתף בסדנאות לכתיבה יוצרת במסגרת מקום לשירה, שיריו פורסמו בכתב העת ננופואטיקה. משנת 2005 יו"ר הגלריה השיתופית אגריפס 12.

לחצו כאן לרכישת הספר בחנות המקוונת במבצע: שלושה ספרי ביכורים חדשים במאה שקלים.

___________________________________________

'אלו אינדיגו' הוא ספרה הראשון של ספיר יונס. כתב היד של הספר זכה בפרס שרת התרבות לעידוד היצירה העברית בקטגוריית משוררים בראשית דרכם לשנת תשע”ט. ובמענקי תמיכה מקרן יהושע רבינוביץ לאמנויות והקרן ע”ש יצחק לייב ורחל גולדברג, קק”ל.

לחצו כאן לרכישת הספר בחנות המקוונת במבצע: שלושה ספרי ביכורים חדשים במאה שקלים.

 

מתעניינים בבית הספר לאמנויות המילה? למידע והשארת פרטים לחצו כאן
There are no products