ספרות ילדים בעידן המדיה הדיגיטליים – סדנה ניסיונית

מנחות: נועה שקרג׳י ורונית חכם

ספרות הילדים כפי שאנחנו מכירים אותה נכתבת במאה השנים האחרונות תוך חשיבה על פורמט של ספר מודפס. בעידן של משבר הדפוס וצמיחתן של פלטפורמות פרסום והפצה אחרות, נבחן תבניות אחרות של כתיבה לילדים ונוער. במסגרת הסדנה נברר מהם יחסי הגומלין בין פלטפורמות חדשות ובין סיפורי הילדים שהן מזמנות. למשל, הדומיננטיות של נראטיבים צרכניים, עידוד ליצירתיות, אסתטיקה והתיילדות. נתייחס גם לשאלות קלאסיות בספרות הילדים, למשל: מה מייחד את ספרות הילדים? מהי ילדות? האם יש תכנים “לא נכונים” בספרות הילדים? בנוסף לשאלות אלו, הקורס יעסוק גם בנושאים צורניים כמו: מרכיבי הסיפור (דמות, עלילה ועוד); מרכיבים אוראליים ומוסיקליים (מצלול, קצב ועוד); משחקיות בשפה.

רונית חכם. סופרת ילדים. בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים בספרות אנגלית ופילוסופיה, ומוסמכת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בספרות עברית. כותבת סיפורים ומחזות, בעיקר לילדים. בין ספריה: “חמש מכשפות הלכו לטייל” (נכלל באנתולוגיה “The Best Children’s Books in the World”), “אפאחד”, “מומו וז’וז’ו”, “הנעליים הישנות של אדון מינאסה”, השד על ההר”, “סיפור שמתחיל בחלום”, “המרד של מון” ועוד.

נועה שקרג׳י. משוררת, עורכת וחוקרת. מייסדת שותפה של ‘בית הספר לאמנויות המילה’. על ספר ביכוריה “חותמת חום” (הקיבוץ המאוחד, 2017) זכתה בפרס שרת התרבות למשוררים בראשית דרכם (2016). עורכת שותפה של אנתולוגיות השירה “קרבת מקום” (ידיעות ספרים, 2011) ו”מחאת כפיים” (מקום לשירה, 2013). חוקרת את תהליכי המדיטיזציה של הספרות בעידן המדיה הדיגיטליים בחוג לתקשורת באוניברסיטה העברית.

מתעניינים בבית הספר לאמנויות המילה? למידע והשארת פרטים לחצו כאן
There are no products