לאתר אוצר השירה העברית     |    צור קשר   |    English

קול קורא

ננופואטיקה (גיליון 34) בנושא שופינג

אנו שמחים להזמינכם לשלוח לנו שירים, פרוזה, מסות ותרגומים הקשורים במושג שופינג עבור גיליון ננופואטיקה מספר 34. 

שופינג הוא תופעה חברתית־עכשווית המהווה חלק אינטגרלי ובלתי נמנע מחיי היומיום שלנו. "שופינג" יכול להיות סממן דרקוני של המציאות הקפיטליסטית ותרבות הצריכה אבל גם זיכרון ילדות של מכירת עוגיות ולימונדה בדוכן ליד הבית. 

אנחנו מחפשים טקסטים העוסקים בחוויית הקניות, בתופעות הקשורות לתהליך הקנייה, לשלביו ולסוגיו, בין אם מדובר בקניות בסופר, במכולת השכונתית או באינטרנט, ובין אם בקניות יד ראשונה, שנייה, כמתנה, כבזבוזים, בברטר בתשלומים, או בהקפה. 

הטקסטים יכולים לעסוק גם בסוגיות כמו:

בין בזבוז לקמצנות: על מה אתם מתקמצנים? מה ה"גילטי פלז'ר" שאתם מתפתים לקנות שוב ושוב? אילו תשוקות מתממשות בעת הרכישה? אילו רגשות פיתחתם כלפי מוצרים שקניתם? 

בין צרכנות למסחר: מהו ההבדל בין מוצר לסחורה? בין קמעונות לסיטונאות? מהי קנייה נבונה? וגם פרסום ושיווק של מוצרים, מבצעי סוף שנה, בהלת קניות, מצוקה כספית כתוצאה מקנייה, השוואות מחירים, סחר חליפין, רכישה קבוצתית, רשימות קניות, תורים לקנייה. 

בין צורך לעונג: תחושת ההנאה שבקנייה, נוסטלגיה וסנטימנטליות הנלווים לקנייה, הרגלי קניות, ריטואל וטקסיות בקנייה, התמכרות וגמילה מקניות, תאוות כספים של בעלי ממון וגם בילוי בקניונים, מקס סטוק, אתרי קניות לא שגרתיים או קניות לא שגרתיות.  

בין אסתטיקה לזיהום: מתי הקניות הן ערך המקדש את היפה, כסמל סטטוס, כהון סימבולי, המאפשר לנו ליצור אווירה מסוימת ומתי הקניות או תהליך הייצור מהווים זיהום סביבתי, מטרד חברתי, מלווים בניצול או התייחסות לא נאותה לאלה המאפשרים את קיומן?  

מה אפשר לשלוח? 

טקסטים שלא פורסמו בבמה אחרת:

שירים עד 14 שורות, מנוקדים (לפחות ניקוד מנחה). 

טקסטים ארוכים (סיפורים, תרגומים, מסות וחבריהם): עד 500 מילה. 

איך לשלוח? 

את היצירות יש להגיש בקובץ וורד מצורף ולא בגוף המייל בגופן FrankRuehl, בגודל 14 וברווח של שורה וחצי. 

אנא כתבו בשורות הראשונות בקובץ שם מלא, כתובת דוא"ל ומספר טלפון. 

נא לשלוח למייל: nanopoetic@gmail.com‏

תאריך אחרון להגשה: 7.5.2023

תשובות ישלחו עד 21.5.2023. 

מחכים לקרוא טקסטים שלכם ושלכן, ספיר יונס ונצר לאו, עורכי הגיליון