סדנאות הכתיבה 2020-2019

מאת: מקום לשירה

החלה ההרשמה לסדנאות חדשות במקום לשירה בירושלים

📒 סדנת שירה

אנו שמחים להודיע שהשנה תנחה את סדנת השירה של מקום לשירה המשוררת, החוקרת ומנהלת בית עגנון ד”ר אורית מיטל. אורית היא משוררת נפלאה ומורה אהובה המלמדת בבית הספר לאמנויות המילה מאז קם. ספר שיריה האחרון “הבהוב ההווה” ראה אור בשנה הקודמת בהוצאת מקום לשירה.

על הסדנה: הסדנה תלמד בשיטתיות מושגים פואטיים מרכזיים תוך יישום ותרגול במהלך המפגשים ובבית. ננסה להבין מה מייחד את השירה מצורות כתיבה אחרות, נעסוק בדמות הדובר/ת בשירים, בנמען/ת, בעולם המתואר, במארג הלשוני, במבנים פואטיים ונכיר ז’אנרים ואסכולות מרכזיים. בכל מפגש נתוודע למושג מרכזי, נקרא שירים וטקסטים תאורטיים, נתרגל את היד הכותבת ונקרא מתוך התרגילים שייכתבו בשיעור ובבית.

הסדנה מתקיימת בימי שלישי, בין השעות 21:00-18:00 | מפגש ראשון: 5.11.19

📕 קבוצת קריאה בספרות ילדים

אנו שמחים להזמינכם להצטרף לסדנת קריאה בספרות ילדים בהנחיית הסופרת האהובה רונית חכם. בניגוד לסדנאות הכתיבה, סדנת קריאה מיועדת למי שמעוניין להכיר, לקרוא, ולשוחח אודות ספרות ילדים.

על הסדנה: במהלך המפגשים נקרא יצירות מופת קלאסיות לצד יצירות חדשות מתוך מבחר ספרות הילדים הישראלית והעולמית, מהמזרח ומהמערב, כמו גם ספרות ילדים שחורה. לדוגמה: מומו למיכאל אנדה; 35 במאי לאריך קסטנר; אלף לילה ולילה; רובינזון קרוזו לדניאל דיפו, הבית ברחוב ארנון ללאה גולדברג, פתחו את השער לקדיה מולודובסקי ועוד רבים ונהדרים. נבחן היבטים סגנוניים ותמטיים העולים מתוך היצירות כמו גם את ההקשרים התרבותיים של כל יצירה.

הקבוצה מיועדת לאנשי חינוך ואוהבי ספרות בכלל וספרות ילדים בפרט, והמשתתפות והמשתתפים יתבקשו לקרוא את היצירות לקראת כל מפגש.

הסדנה מתקיימת בימי שלישי, בין השעות 19:30-18:00 | מפגש ראשון: 5.11.19

 

המפגשים יתקיימו במקום לשירה, רחוב המערבים 9 ירושלים
לפרטים נוספים ולהרשמה: mail@poetryplace.org

מתעניינים בבית הספר לאמנויות המילה? למידע והשארת פרטים לחצו כאן
There are no products