לאתר אוצר השירה העברית     |    צור קשר   |    English

Salon Cape Town

ינואר בחיפה

השקה לכתב העת "פיגומים"

פיגומים הוא מגזין להגות סוציאליסטית עכשווית. במגזין מתפרסמים מאמרים מקוריים ומתורגמים המספקים נקודת מבט סוציאליסטית על הפוליטיקה, הכלכלה, החברה והתרבות.

פיגומים 02 עוסק בדורות, יותר נכון בדור שלנו. מהם התהליכים ההיסטוריים והפוליטיים שעיצבו אותו? איזו תרבות נוצרת בהשפעת תהליכים אלו? מה קורה לנו בשוק התעסוקה? על כל זאת במאמרים מאת אלי קוק, ערן קפלן, דלית שמחאי, עמליה סער, גאי סטנדינג ועוד.

בהשתתפות: דלית שמחאי, עמליה סער ואלי קוק

יום חמישי 19.1 בשעה 19:30 כניסה חופשית

חופה? בחיפה!

אירוע כלולות המוני: משוררים מבזים את מוסד הנישואין וביטוח לאומי, באירוע חד פעמי ונידח יפגשו כמה מרווקיה ורווקותיה המשוקמים/ות של העברית לערב שכול וכשלון – נשיר שירי חופה ונאצה, נתנגח בגורל ולבסוף בכל זאת נתחתן האחת עם השניה – כי להכשל זה כל האדם!

בהשתתפות לילך ובר, סתיו אתלן, נעמי חשמונאי, יוספה רז, ניסן אליהו כהן, נועם בן דוד, יעקב ביטון וליהיא רבינוביץ. יום חמישי 26.1 בשעה 19:30 כניסה חופשית

ערב לכבוד ספרה של יולי נובק "מי את בכלל"

"זה סיפור על מדינה שהפכה אותי לאויב שלה, ואני חייבת למצוא דרך להפסיק את הקרב הזה. בסיפור הזה אני מפסידה בנוק-אאוט, בין היתר, כי הם גרמו לי לריב עם מי שאני. וזה, מסתבר, מתכון מצוין לפירוק הנפש ולפירוק של מאבק פוליטי. ואני נפלתי בפח".

בקיץ 2017, לאחר חמש שנים סוערות, סיימה יולי נובק את תפקידה כמנכ"לית אירגון שוברים שתיקה ויצאה אל העולם, אל הטבע, אל מקומות אחרים, אל העבר הקרוב והרחוק, אל עומקי הנפש – כדי לנסות למצוא דרך חזרה אל מקום שהיה פעם בית. זהו סיפור מסע, מניפסט פוליטי, ממוּאר, ספר מתח, סיפור אהבה, עדות אישית וכתב אישום – כל אלה ואף אחד מהם. זהו אוסף של תשובות לשאלות שמפחיד לשאול ושל שאלות שאין עדיין דרך לענות עליהן. בעיקר, זוהי הזמנה: להצטרף למסע שעובר בקצוֹת הנפש ומתעקש לנוע אל מעֵבר למובן מאליו, מעֵבר לידיעה הנחרצת על מי שחשבנו שאנחנו. שמתעקש להפנות את המבט אל מה שנמצא מעֵבר לעיוורון ולשתיקה.
יום חמישי 9.2 בשעה 19:30 כניסה חופשית