מקום לשירה בחיפה

סדנאות בחיפה

פתיחה: אוקטובר 2021
המפגשים מתקיימים ברחוב סירקין 5, חיפה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.
הסדנאות כוללות 14 מפגשים.
10% הנחה לנרשמים עד סוף אוגוסט
להרשמה ולפרטים נוספים: poetryplace.haifa@gmail.com‏


ימי ראשון | 19:30 | ציפור ציפור מה את שרה: סדנת שירה עם מיטל ניסים
"פשוט איני יודעת לכתוב ורק לפעמים קורא הנס וכאב החוויה מוצא לעצמו לבוש" (זלדה). הסדנה, הכוללת קריאת טקסטים (מקור ותרגום), תרגילי כתיבה, שיחה ועריכה, מיועדת לכל מי שכותב/ת שירים, מתחילה או מתנסה, שמחפש/ת דרך להתפתח ולהרחיב את מנעד הכתיבה. נשאל מהו שיר, נקרא שירים מתקופות שונות, נתרגל כתיבה בעקבות קריאה, ובעיקר ננסה לראות באיזה אופן השירה נמצאת ומבעבעת דווקא כשלכאורה היא לא.
מיטל נסים היא משוררת ישראלית, מורה לספרות בתיכון סולם צור שבקיבוץ גשר הזיו ודוקטורנטית לספרות בבית הספר למדעי התרבות באוניברסיטת תל אביב. ספרה השני, מורה עובדת קבלן, שראה אור בשנת 2016 בהוצאת פרדס וגרילה תרבות, זכה בפרס "אביב" לשירה בפסטיבל המשוררים במטולה. ספרה האחרון, "לא אבודה בקריון", ראה אור בסוף שנת 2020 בהוצאת עם עובד. שיריה, העוסקים בקשר שבין המרחב לבין לשון השיר, מתפרסמים בבמות ספרותיות מרכזיות, עליהן נמנות בין היתר מוסף הספרות של עיתון הארץ, מוסף הספרות של עיתון ידיעות אחרונות וכתב העת מאזניים.


ימי שני | 19:30 | עשוי מאותיות: סדנת שירה עם ענת שרון בלייס
הסדנה מיועדת לכל מי שחפצ/ה להתנסות בכתיבה ולהחשף ליצירתם של משוררות ומשוררים, המעניקים השראה וידע. המפגשים בסדנה כוללים קריאת טקסטים (מקור ותרגום), תרגילי כתיבה הנוגעים לנושאי השיעורים, תרגילי כתיבה לבית, שיחה, משוב ועריכה. לא נדרש ניסיון קודם.
ענת שרון בלייס היא משוררת, עורכת ומגישה תוכניות ספרות ותרבות ברדיו "כאן תרבות" של תאגיד השידור. פרסמה שלושה ספרי שירה. כלת פרס ראש הממשלה, ברנשטיין, אקו"ם. חיה בעמק יזרעאל עם איש, ילד והרבה חתולים וספרים.


ימי שלישי | 19:30 | אל תוך האוקיינוס: קורס כתיבת פרוזה עם רון דהן
כיצד מתחילים לכתוב? לשים את המילה הראשונה על הדף ולהמשיך משם. במובנים מסוימים, תהליך הכתיבה המשמעותי נעשה עוד לפני המילה הראשונה. הוא נעשה תוך כדי קריאת טקסטים, תכנון העלילה, חידוד האמירה והמהלך הפואטי. במשך 14 מפגשי הקורס נקרא, נחשוב, נתכנן ונסער וגם נכתוב ונתנסה בצורה חופשית ומשוחררת. בכל מפגש יהיה מקום לקריאה ולדיון בטקסטים וגם לתרגילי כתיבה. לא נדרש ניסיון קודם.
רון דהן הוא משורר, סופר ועורך, ממייסדי הוצאת אינדיבוק. הוציא לאור חמישה ספרי פרוזה (ביניהם: "לראות לויתן", "בעל חיים", "נדידת הדיונות באפריקה") וארבעה קבצי שירה, וערך את "מתעוררים – גברים מדברים מיניות".


ימי רביעי | 19:00 | מקום לכתיבה: סדנת פרוזה בדגש על סיפור קצר, בהנחיית ניצן ויסמן
במהלך הסדנה נצלול לעומק מרכיבי הכתיבה בפרוזה דרך ספורים מתכנית הקריאה וטקסטים של המשתתפים עצמם; המשתתפים יקבלו ליווי אישי בעבודה על סיפור קצר שיהווה פרויקט גמר. במהלך הסדנה המשתתפים/ות יעבדו על סיפור קצר או שניים: נלווה את התהוות הסיפורים מההתחלה ועד הסוף, לאורך שלבי הכתיבה השונים, לרבות עריכה ועריכה-עצמית.
ניצן ויסמן הוא סופר ישראלי. הספרים שפרסם: ״על גבול יערות הרוזמרין״ וארוחת בוקר ישראלית״ זכו בשבחי הבקורת ובאהבת הקוראים. ספרו החדש, ״מקום״, ראה אור השנה בהוצאת כנרת זמורה דביר.


10% הנחה לנרשמים עד סוף אוגוסט
להרשמה ולפרטים נוספים: poetryplace.haifa@gmail.com‏

מתעניינים בבית הספר לאמנויות המילה? למידע והשארת פרטים לחצו כאן
There are no products