חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

לאתר אוצר השירה העברית     |    צור קשר   |    English

בית הספר לאמנויות המילה

בית הספר לאמנויות המילה

המסלול להוראה והנחייה

החלה ההרשמה למחזור י' – תשפ"ה

בית הספר לאמנויות המילה מציע לעוסקים בהוראת ספרות וכתיבה יוצרת ולמבקשים לעסוק בכך, מסלול לימודים ייחודי המשלב קורסים פדגוגיים, מקצועיים ויצירתיים. התוכנית כוללת קורס הנחיית קבוצות בהנחיית ד"ר אורית מיטל, קורסי עריכה בשירה ובפרוזה, קורסי קריאה וקורס יצירתי לבחירת המורה מתוך תוכנית הלימודים של בית הספר לאמנויות המילה. בנוסף ייהנו תלמידי התוכנית משני ימי עיון מרוכזים בחנוכה ובפסח העוסקים בשדה הספרות העכשווי מבחינה טכנולוגית, מוסדית ויצירתית. בסיום התוכנית יקבלו המשתתפות והמשתתפים תעודת מנחי הוראת ספרות וכתיבה יוצרת של מקום לשירה.

תוכנית הלימודים:

1. שני קורסים לבחירה מתוך תוכנית בית הספר

2. קורס חובה:

סמסטר ב':

ימי ג' בין השעות 19:00-16:00: הנחיית קבוצות בהנחיית ד"ר אורית מיטל

יונה וולך אמרה פעם: "כל אחד צריך לדעת לכתוב שירים, כמו שכל אחד צריך לדעת לצייר ולנגן ולבשל ולעמוד ברשות עצמו." אולי כי כתיבה היא אחת הדרכים שבהן אנחנו מדברים עם עצמנו, ובה בעת נפתחים אל הרשת האנושית הפועמת של בני זמננו ושל דורות קודמים. בסדנת ההנחייה נאפשר לכתיבה לנבוע וננסה להבין את חשיבותה ולמפות את הזיקה בינה לבין תחושה מועצמת של היות בחיים.  תוך כדי התנסות בקריאה ובכל שלבי הכתיבה, החל בניצוץ הראשוני של רעיון והלאה, נחשוב יחד על מושגים כמו השראה, הקשבה, שיתוף והערכה, נלמד להתחבר אל התדר שבו השפה נוגעת במסתורין, לחקור אותו ולחבר אליו גם אחרים.   

הגשת מועמדות לשנת תשפ"ה:

על מנת להגיש מועמדות לתוכנית יש להגיש מכתב פניה המפרט את הנימוקים של המועמד.ת להירשם לתוכנית, וקורות חיים. מועמדים מתאימים יוזמנו לראיון אישי.

עלות התוכנית: 4,100 ש"ח

הגשת מועמדות בדוא"ל: mail@poetryplace.org 

 

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש