ארועים קרובים במקום לשירה

01.07.20

מפגשי יוצר ב’מקום לשירה’ | ימי רביעי ב-20.00

מפגשי יוצר ב’מקום לשירה’ | ימי רביעי | 20.00 | רח’ המערבים 9, ירושלים מדי רביעי, בין 21.30-20.00, ‘מקום לשירה’ מארח יוצרים ויוצרות לשיחה...

מפגשי יוצר ב’מקום לשירה’ | ימי רביעי | 20.00 | רח’ המערבים 9, ירושלים

מדי רביעי, בין 21.30-20.00, ‘מקום לשירה’ מארח יוצרים ויוצרות לשיחה על כתיבה ועל ספרות.

עלות הכניסה: 30 ₪ [לסטודנטים, לחיילים ולבוגרים: 20 ₪; הכניסה לתלמידים – חופשית].

 – תכנית המפגשים – 

רועי צ’יקי ארד | 01.07

רועי צ’יקי ארד נולד בבאר שבע, גר בשכונת התקווה, תל אביב. פרסם תשעה ספרי שירה ופרוזה, האחרון שבהם “ספר הקפה” כולל שיר פרי עטו ב-59 שפות שונות. ב-15 השנה האחרונות עורך כתב העת “מעין”. עיתונאי ‘הארץ’. חובב אמבטיות ארוכות.

רבקה מרים | 08.07

רבקה מרים נולדה ב-1952 בירושלים, בת לסופר ניצול השואה לייב רוכמן. שמותיה הפרטיים, רבקה מרים, שלימים הפכו לשמה הספרותי, הם על שם אמו של אביה, רבקה, ואחותו הצעירה, מרים, שנספו יחד בטרבלינקה.ספר שיריה הראשון, “כותונתי הצהובה”, התפרסם בהיותה בת ארבע עשרה. עד היום ראו אור למעלה מעשרים ספרים מפרי עטה, ובהם כמה קובצי סיפורת וחמישה ספרי ילדים. זכתה בפרסים ישראליים שונים לשירה, ובהם פעמיים בפרס ראש הממשלה ליצירה, פרס עיריית חולון ע”ש קוגל ופרס יצחק לייב גולדברג. בשנת תשמ”ז (1987) נכללה בין משיאי המשואות ביום העצמאות. ב-2016 זכתה בפרס ברנר. בשנת תשע”ט (2019) זכתה רבקה מרים בפרס יהודה עמיחי לשירה עברית על מפעל חיים. שירים רבים מפרי עטה משולבים בתוכנית הלימודים של משרד החינוך לחטיבה העליונה. מרים עוסקת גם בציור. קיימה כמה תערוכות יחיד, ביניהן גם תערוכת יחיד במשכן לאמנות בעין חרוד. והשתתפה בתערוכות קבוצתיות שונות. כבר בגיל 17 הציגה תערוכה במוזיאון תל אביב לאמנות.


24.06.20

כמוסה: כתב עת מקוון מבית ‘מקום לשירה’, גיליון מס. 3

לחצו כאן לקריאה בגליון השלישי של הכמוסה   לקריאת הגליונות הקודמים: לחצו כאן לקריאה בגליון הראשון של הכמוסה לחצו כאן לקריאה בגליון השני של...

לחצו כאן לקריאה בגליון השלישי של הכמוסה

 

לקריאת הגליונות הקודמים:

לחצו כאן לקריאה בגליון הראשון של הכמוסה

לחצו כאן לקריאה בגליון השני של הכמוסה


26.06.20

יום פתוח לבית הספר לאמנויות המילה | יום שישי, 26.06.2020 | 10:00

יום פתוח של בית הספר לאמנויות המילה #3 26.06.2020 | יום שישי | 13.00-10.00 אם אתם.ן כותבים.ות למגירה כבר שנים, וחולמים.ות להוציא לאור, זאת...

יום פתוח של בית הספר לאמנויות המילה #3

26.06.2020 | יום שישי | 13.00-10.00

אם אתם.ן כותבים.ות למגירה כבר שנים, וחולמים.ות להוציא לאור, זאת ההזדמנות שלכם.ן!

אחרי שני ימים פתוחים מקוונים, בית הספר לאמנויות המילה מבית מקום לשירה פותח (בהתרגשות!) את שעריו הממשיים ומזמין אתכם ואתכן ליום פתוח בבית הספר! נתנסה יחד בכתיבה, ביצירה ובמחשבה משותפת, הייחודיים לחוויית הלמידה אצלנו, לקראת ההרשמה לשנת הלימודים תשפ”א.

בית הספר הוא מוסד גבוה ליצירה ספרותית. בית הספר מספק מענה ליוצרים שאינם מעוניינים בסדנאות כתיבה קצרות טווח או במחקר אקדמי, אלא מבקשים לפתח את יצירתם. המבנה הייחודי של בית הספר ואופי הלימודים הם ראשונים מסוגם בישראל וכנראה בכלל. החלוציות היא בין השאר פועל יוצא של הגדרת מרחב הפעולה של בית הספר: המרווח שבין הסדנה לאקדמיה, בדומה לבתי ספר בז’אנרים אחרים של אמנות.

מה בתכנית?

סדנת כתיבה עם הסופר והמשורר רן יגיל, מורה בקורס ‘האמנות שבמעשה האמנות’.

מפגש עם מורי ותלמידי בית הספר, שיספרו לכם.ן על בית הספר, הקורסים וחוויית הלמידה אצלנו:  גלעד מאירי, גיא פרל, נועה שקרג’י ועפרי בייבה.


18.05.20

בתום לב: מפגש קריאה מיוחד ביצירתו של אדם ברוך, במלאת 12 שנים למותו | 18.5 | 20:00

מפגש קריאה מקוון ביצירתו של אדם ברוך, 'מתום לב', במלאת 12 שנים למותו. יקראו מתוך "בתום לב" ויגיבו: יונתן ברג, אריאל הורוביץ, עמיחי חסון,...

יום שני || 18.5 || 20.00

בתום לב: מפגש קריאה מקוון ביצירתו של אדם ברוך, במלאת 12 שנים למותו

במלאת 12 שנים למותו של אדם ברוך, חוזרת ומתכנסת, כמדי שנה, קבוצת קריאה בטקסטים שלו. הפעם, נערוך מפגש קריאה מקוון בפרק “בתום לב” מתוך הספר “בתום לב: גן השבילים היהודי-ישראלי המתפצל” (הוצאת כתר, 2001). יקראו מתוך “בתום לב” ויגיבו: יונתן ברג, אריאל הורוביץ, עמיחי חסון, מורן שוב.

עיקרו של “בתום לב” הוא ניסיון לפרוש כמניפה את תת-ההכרה של התרבות היהודית: שפה, מוסר, תרבות ועוד – כמהלך עומק עיוני ופרשני, ובאמצעות סיפורים קצרים. “בתום לב“, הינו גם לקסיקון יהודי-ישראלי, הפונה לכל הישראלים באשר הם, בנוסח מסורתי-מודרני.

לחצו כאן לקישור למפגש ה-ZOOM


30.04.20

כמוסה כתב עת מקוון מבית מקום לשירה – גיליון2

כתב עת ליצירות ספרות של תלמידים ומורים מבית מקום לשירה - לקישור לקריאה בגיליון השני - לחצו כאן

 

 

לחצו כאן לקריאה בגיליון השני של כמוסה

 

דבר מערכת – העט! העט! העט!
הרגע הזה פה. אנחנו רוצים לומר עליו משהו, כי הוא
מיוחד מאוד. לא מיוחד שטוח מטושטש, מיוחד בולט.
בהייה ברחובות השוממים. זמננו הפנוי ליצירה. אביב
ופריחה, חביות נפט יושבות בלב ים וקואליציה שוברת
שורות. אנחנו לא רוצים לפספס אותו, אבל גם לא יודעים
איך בדיוק לחבק את גזע העץ התמיר והמחוספס שלו. לכן
קיבצנו יחד עטים מעטים שונים, מתוך התקווה הישנה אך
מהדהדת, שהיחד מסוגל למה שהיחיד לא.
הכמוסה השניה מתחדשת בביקורת לספר ‘כיס אוויר’ מאת
כנרת רובינשטיין, תצלום מאת ג’ודי עדיני, תלמידת בית
הספר לתיאטרון חזותי, סיפור קצר מאת צרויה להב ושירים
של צבי שטיינר ונעה אייל.
ועכשיו – קריאה נעימה,
מערכת הכמוסה

לחצו כאן לקריאה בגיליון הראשון של כמוסה

לחצו כאן לקריאה בגיליון השני של כמוסה

 


03.05.20

מחלוני וגם מחלונך: מפגשי יוצר מקוונים מדי ערב ב-20:00

מדי ערב ב-20:00 נארח מפגש ספרותי מקוון עם סופר.ת, משורר.ת או מחזאי.ת, למפגש קריאה מודרכת, שיחה או סדנת כתיבה.

מדי ערב בשעה 20.00, ‘מקום לשירה’ ייארח מפגש ספרותי מקוון עם סופר.ת, משורר.ת או מחזאי.ת, שיוקדש לסדנת כתיבה או לקריאה מודרכת. המפגשים יתקיימו באמצעות תכנת ZOOM, והם פתוחים ללא תשלום לקהל הרחב.

יום ראשון || 24.5 || 20:00

אינטרנטיקה –
מפגש קריאה בהנחיית המשוררת והחוקרת נועה שקרג’י, על נושאים וצורת בשירת האינטרנט העברית.
לחצו כאן לקישור למפגש ה-zoom
***
יום שני || 25.5 || 20:00
העורכת והכותבת שירה חדד בשיחה על כתיבה ועריכה ספרותית. שירה חדד שימשה כעורכת ספרות המקור של הוצאת כתר במשך שבע שנים. ערכה בין היתר את ספריהם של עמוס עוז, צרויה שלו, ירון לונדון, יורם עשת-אלקלעי, יעל נאמן וסביון ליברכט.
לחצו כאן לקישור למפגש ה-zoom
***
יום שלישי || 26.5 || 20:00
בגוף אני רוצה להבין: הגוף כאתר פואטי – 
מפגש כתיבה בהנחיית הסופר והמשורר רון דהן
לחצו כאן לקישור למפגש ה-zoom
***
יום רביעי || 27.5 || 20:00
מנוס מחופש: מחשבה טוטאליטרית בעולם דמוקרטי – 
מפגש קריאה בהנחיית המשורר והעורך הראשי של עיתון ‘מעריב’, דורון כהן. במפגש נעסוק במצבו של האדם החופשי-לכאורה במאה ה-21;, ונקרא מנבואותיהם של אריך פרום, אלדוס האקסלי, ג’ורג’ אורוול, פנחס שדה, מישל וולבק ואחרים, ככל שייאפשר הזמן.
לחצו כאן לקישור למפגש ה-zoom

***

מוזמנים ומוזמנות להתעדכן ברשימת המפגשים, המשתתפים והנושאים בדף הפייסבוק של ‘מקום לשירה’.

להצטרפות לקבוצת וואטסאפ ייעודית להתעדכנות על המפגשים וקבלת הקישורים, מוזמנים לשלוח מייל ובו בקשה להצטרפות עם שמכם ומספר הטלפון שלכם ל-mail@poetryplace.org. לחלופין, לחצו כאן כדי להצטרף לקבוצה ישירות.


21.04.20

פסטיבל השירה הבינלאומי המקוון

אנחנו שמחות ושמחים, נרגשים ונרגשות לבשר על פסטיבל השירה הבינלאומי המקוון מבית מקום לשירה! הפסטיבל יתקיים השבוע, בימים שלישי עד חמישי (21-23.4) בשעות הערב...

Poetry Place International Zoom Festival 1#

פסטיבל השירה הבינלאומי המקוון מבית מקום לשירה #1

21-23.4.2020 

אנחנו שמחות ושמחים, נרגשים ונרגשות לבשר על פסטיבל השירה הבינלאומי המקוון מבית מקום לשירה! הפסטיבל יתקיים בימים שלישי עד חמישי (21-23.4) בשעות הערב (21:00-18:00) באמצעות תכנת ZOOM. כל מפגש בפסטיבל ייארך כשעה, וכל שעה תוקדש למשורר.ת אחרת מעבר לים. את היוצרים יארחו מתרגמים ומתרגמות ואנשי ספרות ישראלים. ההשתתפות בפסטיבל פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום.

בשנים האחרונות התמעטו פסטיבלי השירה הבינלאומיים בישראל, והגבולות התרבותיים בכל הקשור לשירה ולספרות הפכו אטומים. הקושי להיפגש עם משוררות ומשוררים מארצות אחרות נבע מסיבות פוליטיות, כלכליות ותרבותיות, והאפשרות היחידה להיכרות עם יוצרים ספרותיים הפועלים מעבר לים הייתה באמצעות ספרי תרגום.

אולם, השבועות האחרונים טלטלו את החיים כהוגן, ומציאות חדשה ניצבה לפתחנו – כאשר אנשים מכל רחבי העולם הפכו ספונים בביתם, וההתקשרות מרחוק נעשתה בן-לילה לשגרת היום. דווקא משום כך, אנו חשים כי זוהי ההזדמנות לשוב ולפתוח את הגבולות: ליצור קשרים, לשמוע שפות שונות, להתעדכן על הנעשה הספרותי והאקטואלי במקומות שונים בעולם, להכיר לקורא הישראלי קולות ייחודיים ומרתקים ולהדק רשת רחבה של קשרים בין יוצרים, שתוכל להיות משמעותית ומפרה במשבר, ובעולם שאחריו.

– תכניית הפסטיבל –

יום שלישי | 21.4 

19:15 – עידן בריר מארח את כאזם ח’נג’ר
כאזם ח’נג’ר (אל-חילה, 1990) הוא משורר ופרפורמר עיראקי. מרצה לספרות ומחזאות במכללה האוניברסיטאית של אל-חילה וממייסדי החבורה הספרותית “מיליציית התרבות” שהוקמה ב-2015, שעם חבריה הוא מופיע בעיראק ובעולם, במופעים המשלבים קריאה ופרפורמנס. עד כה ראו שלושה ספרי שירה פרי עטו. ותרגום עברי לכמה משיריו ניתן למצוא בגיליון 17 של כתב העת ‘ננופואטיקה’, המוקדש לשירה עירקית.
לקישור למפגש ה-ZOOM לחצו כאן

20:30 – יונתן ברג מארח את אדם זגייבסקי
אדם זגייבסקי (לבוב, 1945) מגדולי המשוררים הפולנים בימינו, ומבכירי המשוררים בעולם בכלל. חתן פרס ‘נוישטדט’ הבינלאומי לספרות ומועמד קבע בשנים האחרונות לפרס נובל לספרות. זגייבסקי הוא מהבולטים שבמשוררי “הגל החדש” הפולני של שנות השישים והשבעים. ספרי שיריו תורגמו לשפות שונות וזכו להכרה בינלאומית. על שירתו נאמר כי ההיסטוריה הנוכחת בהן היא כוח נוכח בהווה, המשפיע על מה שאנו חווים ורואים ביום יום.
קישור למפגש ה-ZOOM לחצו כאן


יום רביעי | 22.4

18:00 – טינו מושקוביץ מארח את פולינה ברסקובה
פולינה ברסקובה (סנט פטרסבורג, 1976) היא משוררת רוסיה וחוקרת ספרות. מתגוררת כיום בארצות הברית. ברסקובה נחשבת לאחד הקולות המשמעותיים בספרות הרוסית של דורה. שירתה זיכתה אותה בפרסים רבים, וספריה ושירתה תורגמו לספרים ואנתולוגיות באנגלית.
לקישור למפגש ה-ZOOM לחצו כאן

19:15 – טל ניצן מארחת את ויקטור רודריגס נונייס
ויקטור רודריגס נונייס (הוואנה, 1955) הוא משורר, עיתונאי, מבקר ספרות ומתרגם יליד קובה. מתגורר כיום בארצות הברית. פרסם למעלה מעשרים ספרי שירה בספרדית, וזכה בפרסים רבים על שירתו. שירתו תורגמה, בין השאר, לאנגלית, צרפתית, איטלקית, סרבית, ועוד.
לקישור למפגש ה-ZOOM לחצו כאן

20:30 – ערן הדס מארח את קנת’ גולדסמית’
קנת’ גולדסמית’ (לונג-איילנד, 1961) הוא אחד המשוררים האמריקאים המשפיעים והפופולריים ביותר כיום. גולדסמית’ הוא העורך המייסד של ארכיון השירה והאוונגרד ubuweb, ועורך בכיר בפרויקט הקלטות השירה באוניברסיטת פנסילבניה. הוא החל את דרכו בשנות ה-1980 כפסל, לאחר לימודים בביה”ס היוקרתי לעיצוב ברוד-איילנד, והתבסס ככוכב בשדה האמנות.  בשנת 1993 עבר לעולם השירה, שם אומץ ע”י קבוצת משוררי השפה, שהתחברו לרעיונותיו הניסיוניים והטכנולוגיים. “תאוריה” מורכב מפסקאות קצרות, לעתים פואטיות ולעתים הומוריסטיות על שירה בעידן האינטרנט, על הירידה בקריאת ספרים ועל אובדן המקוריות בעולם המקוון.
לקישור למפגש ה-ZOOM לחצו כאן 


יום חמישי | 23.4

18:00 – אלכס בן-ארי מארח את רוברטה בירי
רוברטה בירי (ניו-יורק) היא משוררת הייקו אמריקאית; עורכת דין במקצועה. החלה לכתוב הייקו לאחר שהתגוררה מספר שנים בטוקיו, יפן. ספרי השירה שלה זכו בפרסים בינלאומיים רבים. אחרי 35 שנים בניו-יורק, וושינגטון ויפן, מבלה כעת את שנות הפרישה שלה במערב אירלנד.
לקישור למפגש ה-ZOOM לחצו כאן

19:15 – מיה טבת-דיין מארחת את דוריאן לקס
דוריאן לקס (מיין, 1952) היא משוררת ועורכת אמריקאית. כיום פרופסור בתכנית השירה באוניברסיטת צפון קרוליינה ובאוניברסיטת פסיפיק. שירתה פורסמה בכתבי עת, וזכתה בפרסי שירה רבים. לקס פרסמה ספרי שירה ואנתולוגיות רבות.
לקישור למפגש ה-ZOOM לחצו כאן

20:30 – ליאור שטרנברג מארח את טוני קרטיס
טוני קרטיס (דבלין, 1955) הוא משורר אירי, חבר האקדמיה האירית לאומנויות. פרסם למעלה מעשרה ספרי שירה. זכה בפרסי שירה באירלנד ובארה”ב, ובהם פרס השירה האירי הלאומי. שירתו ניחנת בהומור וקסם, וממסגרת באופן לירי את הדברים שנדמים, לכאורה, הפשוטים ביותר.
לקישור למפגש ה-ZOOM לחצו כאן

מוזמנים ומוזמנות להתעדכן ברשימת המפגשים, המשוררים המשתתפים והשעות המדוייקות בדף הפייסבוק של ‘מקום לשירה’, באיוונט הייעודי שנפתח ובאתר ‘מקום לשירה’.

להצטרפות לקבוצת וואטסאפ ייעודית להתעדכנות על המפגשים וקבלת הקישורים, מוזמנים לשלוח מייל ובו בקשה להצטרפות עם שמכם ומספר הטלפון שלכם ל-mail@poetryplace.org. לחלופין, לחצו כאן כדי להצטרף לקבוצה ישירות.

המידע לגבי המפגשים יתעדכן כאן – באתר ‘מקום לשירה’, בדף הפייסבוק שלנו ובאירוע הייעודי שפתחנו, וכן בניוזלטר.

ניהול אמנותי: נועה שקרג’י, גלעד מאירי

הפקה: עטרה בן חנן

עיצוב ההזמנה: שירה וולפנזון


16.04.20

שעת סיפור מקוונת לילדים ~ “זרובבל וזלפה” מאת רונית חכם

שעת סיפור מקוונת לילדים ~ "זרובבל וזלפה" מאת רונית חכם. היום! יום חמישי, 16.4 בשעה 17:00. בתכנית: שעת סיפור, סדנת איור, מוזיקה חיה לילדים!...

יום חמישי || 16.4 || 17.00

לָמָּה קָנִית עֲצִיץ? לָמָּה שָׁתִיתָ מִיץ? לָמָּה יֵשׁ לָךְ מִשְׁקָפַיִם? לָמָּה נָעַלְתָּ מַגָּפַיִם? לָמָּה חִטַּטְתְּ בָּאַף? לָמָּה יָשַׁבְתָּ עַל שְׁרַפְרַף?

זרובבל וזלפה הם שני שכנים חסרי גיל או בני כל גיל. הם גרים במקום שיכול להיות כל מקום, והם תמיד מוצאים סיבות לריב…

אילו דברים מוזרים ומצחיקים קורים לזרובבל וזלפה כשהם רבים? והאם הם ימצאו בסוף דרך להשלים?

בואו לגלות בשעת הסיפור המקוונת ב-ZOOM – חגיגה לקטנטנים ולגדולים כאחד!

מה בתכנית?

שעת סיפור עם רונית חכם, מחברת הספר

סדנת איור עם ענת ורשבסקי, מאיירת הספר

מוזיקה מבית ההרכב אקוט: ענבל ג’משיד וגלעד ואקנין

לחצו כאן לקישור למפגש

האירוע פתוח לקהל הרחב, ללא תשלום


07.04.20

סדנת אמנויות המילה לנוער ~ מפגשים מקוונים מדי שלישי וחמישי

סדנאות כתיבה מקוונות לבני נוער, מדי שלישי וחמישי בשעה 17.00. היום! יום שלישי, 7.4, סדנת כתיבה בהנחיית הסופרת שהם סמיט. קישור למפגש: https://zoom.us/j/475462043

כותבים למגירה? אוחזות בעט כאילו אין מחר? מקלידים שירים וסיפורים בלי הפסקה?

זו ההזדמנות שלכם ושלכן להתנסות בכתיבה מודרכת, ולרכוש כלים משמעותיים להמשך!

הצטרפו אלינו לסדנת אמנויות המילה לנוער – סדנאות כתיבה מקוונות ב-zoom עם מיטב הסופרים והסופרות, המשוררים והמשוררות, מבית מקום לשירה.

הסדנאות מתקיימות בימים שלישי וחמישי בשעה 17.00 דרך תכנת zoom, והן ללא עלות!

מה מחכה לנו השבוע?

יום שלישי || 7.4 || 17:00

~ חלון: התבוננות על חוץ ופנים ~

סדנת כתיבה על התבוננות פנימה והחוצה, בהנחיית הסופרת שהם סמיט. נבחן איך השקפה דרך החלון יכולה לעזור לנו לנסח דווקא את מה שנסתר מן העין. נציץ יחד, בקריאה ובכתיבה, בחלונות ממשיים – ובחלונות של הנפש.

לחצו כאן להצטרפות למפגש ה-ZOOM

מוזמנים ומוזמנות להתעדכן ברשימת המפגשים, המשתתפים והנושאים בדף הפייסבוק של ‘מקום לשירה’, באיוונט הייעודי שנפתח, וגם באינסטגרם שלנו.


25.03.20

מפגש יוצרת: נעה ידלין

מפגש יוצרת עם נעה ידלין. יום רביעי, 25.03.2020 | 20:00 | רח׳ המערבים 9, מקום שירה

נארח את הסופרת נעה ידלין. מספריה: אסופת הטורים “שאלות קשות לאללה – אתם שואלים, אלוהים משיב” (חרגול 2005), “חיי מדף” (כנרת זמורה-ביתן 2010) “בעלת הבית” (כנרת זמורה-ביתן 2013), “שטוקהולם” (כנרת זמורה-ביתן 2016) ו”אנשים כמונו” (כנרת זמורה-ביתן 2019). כלת פרס ספיר לשנת 2013.

סיפורים פרי עטה של ידלין התפרסמו בכתבי עת ובאנתולוגיות ואף תורגמו לשפות זרות. ספרה “שטוקהולם” עובד למיני-סדרה, קופרודוקציה של “כאן 11″ ו”קשת 12” (פרס המיני-סדרה הטובה ביותר לשנת 2018).

ידלין פרסמה טורים ומאמרים רבים בעיתונות והגישה פינות ברדיו ובטלוויזיה. בין השאר שימשה כעורכת, כבעלת טור וככותבת ב”כל העיר”, “העיר”, “מעריב” ו”העין השביעית”. מאמרה “הדיקטטורה של הרגש” נכלל בבחינת הבגרות בלשון והבעה לשנת תשע”ב.

עלות הכניסה: 30 ₪ [לסטודנטים, לחיילים ולבוגרים: 20 ₪; הכניסה לתלמידים – חופשית].

יום רביעי, 25.03.2020 | 20.00 | “מקום לשירה” – רחוב המערבים 9, ירושלים

צילום: איריס נשר


19.03.20

פופואטיקה” מאת גלעד מאירי ~ השקה תוססת במפעל”

השקת הספר המאמרים פופואטיקה מאת גלעד מאירי. יום חמישי, 19.03.2020 | 20.00 | המפעל – רחוב המערבים 3, ירושלים. בהשתתפות: אריק אבר, אריאל זינדר, ספיר יונס,...

פופואטיקה מאת גלעד מאירי (הוצאת ‘מקום לשירה’ בשיתוף עמדה) היא אסופה פורצת דרך של מאמרים ומסות העוסקת בשירה ישראלית עכשווית. היא מילים ראשונות של שפה פרינג’ית מקורית הממפה את שירת הזמן באמצעות מושגים מקוריים: פופואטיקה, ננופואטיקה, פופיוט, חמידות, שירת דאחקה, שירת אקסטרים, איגיון לירי, שירה ניו אייג’ית ועוד.

וכעת: ההשקה!

מוזמנים ומוזמנות לחוות את השפה הפופואטית בערב תוסס במיוחד –

יהיה פרפורמנס. יהיו דיבורים. תהיה שירה.

דוברים ודוברות: אריאל זינדר, גלעד מאירי, נועה מנהיים, שרון קנטור

פרפורמנס מושגי: אריק אבר

הנחייה: ספיר יונס

יום חמישי, 19.03.2020 | 20.00 | המפעל – רחוב המערבים 3, ירושלים | כניסה חופשית

עיצוב ההזמנה: שירה וולפנזון


12.03.20

השקת הספר “ממזרח יתפרץ הר געש” מאת מתי שמואלוף

אירוע השקה לכבוד ספר המסות החדש של מתי שמואלוף, "ממזרח יתפרץ הר געש". בהשתתפות: אלמוג בהר, תהילה חכימי, עמיחי חסון, גלעד מאירי, רוני סומק,...

“The vision behind the articles was clear from the beginning: I will write about art, poetry and culture, the ones that inspire me to social thought, get out of a small voice and show tectonic movement, an earthquake that caused a small flower to emerge from cracks in the earth. […] I thought I was writing about works Of creators and creators I loved, but I also found myself talking about the way I grew up, shaped and evolved – from the most personal moments, to the ones that were the most social, and vice versa. “

***

Thursday, 12.3.2020 || 20.00 || Place for Singing – West 9, Jerusalem

“East of the Volcano will erupt,” Mati Shmuelof’s new book (newspaper publishing 77), consists of a collection of articles written over the last decade that deal with the Eastern work in all its varieties: in literature, film, music and art, and no less – in the interface between them.

On the eve of the launch we will dedicate to the celebration of Eastern poetry in Israel, reading, thinking and speaking. Come happily – admission is free!

Speakers: Coral Behar, Gilad Meiri, Matti Shmueloff

Reading poetry: Hakim Chaim, Amichai Hasson, Roni Blush, Haviva Pedya

Guidance: Sapphire Younis


07.03.20

קחי נשיםה: יצירה נשית* זועמת

לכבוד יום האישה 2020: קחי נשיםה – יצירה נשית* זועמת. 07.03.2020, מוצ"ש | 20.30 | "פונדק בר", רח' הסורג 1, ירושלים. POETRY // BAND...

לכבוד יום האישה 2020

מקום לשירה, הבית הפתוח ו-Aint No Lady מציגות:

קחי נשיםה – יצירה נשית* זועמת

07.03.2020, מוצ”ש | 20.30 | “פונדק בר”, רח’ הסורג 1, ירושלים

POETRY // BAND // DJ

***

משוררות קוראות שירת מאבק במנוחה / מנוחה במאבק: תמרה מובשוביץ, קים מידן, סמירה סרייה, נעם פרתום, חולקט~אורי קרין (שגם תנחה את הערב).

ההרכב Ain’t No Lady במחווה מוזיקלית ליצירתה של המשוררת פט פארקר

DJ KARMEN תדאג למוזיקה נשית בועטת

כניסה: 30 ₪

07.03.2020 | 20.30 | “פונדק בר”, רח’ הסורג 1, ירושלים.


05.02.20

שימו לב – האירוע בוטל! מפגש יוצר: רועי צ’יקי ארד

שימו לב - האירוע בוטל! מפגש יוצר: רועי צ'יקי ארד

 

 


03.02.20

השקת גיליון 18 של ‘ננופואטיקה’: הוֹוִיזְם

השקת גיליון 18 של 'ננופואטיקה': הוֹוִיזְם. 03.02.2020 | 20.30 | "מקום לשירה", רח' המערבים 9, ירושלים. בהשתתפות: רות אשור, גליה ברס, ספיר יונס, גלעד...

“הוֹוִיזְם הוא פעולה אמנותית הקוראת למעשה דיוק הרגע הספרותי.

ההווה הוא ישות שאין לה משך. יצור בודד ופתוח לכל, המתקיים ברגע זה ובשעה זו.

ההווה מוכרח בעבר ובעתיד, נשען ומעניק. אבל ברגע זה – הווה. ומכאן שהקריאה היא פשוטה:

כתבו עכשיו ובכוונה. אנחנו דורשים שתיכתב שירה, ספרות, אמנות רלוונטית.

זקקו, דייקו, בחנו צורות כאלה ואחרות, הבחינו בין עיקר לתפל.

אִגדו את השירים יחד, חִשבו על זה, כִּרכו. קִראו: תקראו!”

                 [מתוך: מניפסט ההוֹוִיזְם שכתבו עורכי הגיליון: גליה ברס, ספיר יונס ונצר לאו].

***

03.02.2020 | 20.30 | “מקום לשירה”, רח’ המערבים 9, ירושלים.

מוזמנים ומוזמנות לקחת חלק בערב שכולו חגיגה פואטית של הימצאות ברגע הנוכחי, של פעולה למען העכשיו, של כתיבה למען ההווה: הוויזם.

משתתפים ומשתתפות, משוררי ההוויזם: רות אשור, גלעד מאירי, טינו מושקוביץ, קים מידן, יואל פרזיגר, אילת-השחר פרידלנד, מורן שוב, נועה שקרג’י

הנחייה ודבר העורכים: גליה ברס, ספיר יונס ונצר לאו

בואו בשמחה – הכניסה חופשית!


30.01.20

השקת ספר השירים “מערה” מאת גיא פרל

אירוע השקה לכבוד ספר השירים החדש של גיא פרל, "מערה". בהשתתפות: חגית חוף, ספיר יונס, גלעד מאירי, שירין מגן, גיא פרל, רות קרא-איוונוב-קניאל, חולקט~אורי...

אֶבֶן נָגוֹלָה מֵעַל פִּי הַמְּעָרָה, אַתָּה עוֹלֶה

דֶּלֶת נִפְתַּחַת,

אֲנִי יוֹצֵא

לִשְׁנֵינוּ הָרָצוֹן לְאוֹר, הַמְּשִׁיכָה לָאֵשׁ

פְּקִיחַת הָעֵינַיִם מוּל תְּנוּעַת הַשֶּׁמֶשׁ בָּרָקִיעַ

וּמַסְלוּלָהּ הַתַּת-יַמִּי

כָּל לַיְלָה

***

יום חמישי, 30.1.2020 || 20.00 || מקום לשירה – המערבים 9, ירושלים

ראשיתו של “מערה”, ספר השירה השני והחדש של גיא פרל (הוצאת לוקוס), בדיאלוג פואטי מפתיע בין המשורר לבין צייר מערות בן התקופה הפליאוליתית העליונה; סופו במסה שכתב פרל על מפגשיו האישיים עם ציורי המערות. ומתוך כך עולה “מערה” כספר שכולו מפגש, דיאלוג וחיבור: בין השדה השירי והמילולי לבין זה האמנותי והויזואלי; בין הזמן העכשווי, המודרני, לבין זה העתיק; ובין הפואטיקה לבין החשיבה האינטלקטואלית.

בערב ההשקה נבקש להמשיך את הרוח הדיאלוגית היפה שמרחפת מעל “מערה”, יחד אתכם – במפגש ובשיחה. בואו בשמחה – הכניסה חופשית!

משתתפים ומשתתפות: חגית חוף, גלעד מאירי, גיא פרל, רות קרא-איוונוב-קניאל, נועה שקרג’י

קריאת שירים ומוזיקה: חולקט~אורי קרין ושירין מגן

הנחייה: ספיר יונס


22.01.20

מפגש יוצר: יאיר קדר

מפגש יוצר עם יאיר קידר. יום רביעי, 22.01.2020 | 20:00 | רח׳ המערבים 9, מקום שירה

יום רביעי, 22.01.2020 | 20:00 | רח׳ המערבים 9, מקום שירה

נארח אצלנו את יאיר קדר: במאי סרטים תיעודיים, עורך ופעיל חברתי ישראלי. יוצר מיזם “העברים“, הכולל 14 סרטים תיעודיים ושזכה עד כה בתריסר פרסים בתחרויות שונות. הוא זכה בפרס שר החינוך לתרבות יהודית בתחום הקולנוע (2016), ציון לשבח לסדרת העברים בפסטיבל חיפה 2018, פרס החוויה היהודית בפסטיבל הקולנוע בירושלים בשנים 2015 ו-2018, פרס הסדרה הטובה ביותר על מיזם העברים בתחרות הסרט הדוקומנטרי (2015) של פורום היוצרים, ופרסי הסרט הקצר הטוב, העריכה, המוזיקה המקורית ופרס עיצוב הפסקול. זוכה במקום הראשון בפסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה (2016) על סרטו ליליאן יחד עם אילן פלד ומועמד לפרס אופיר בקטגוריית הסרט התעודי לשנת 2017 ובשנת 2019 עם סרטו “דבש שחור”.

קדר מיוזמי אירועי חגיגות המאה ללאה גולדברג, ממייסדי תחום הלימודים ההומו-לסביים והקוויריים בישראל, מעורכי האנתולוגיה המחקרית הראשונה בתחום, “מעבר למיניות”, הקים מיזמי תקשורת לקהילה הגאה (עורכו הראשון של עיתון “הזמן הוורוד”, מגזין התרבות “תת תרבות”, ההצגה “יש לו מלים משלו”, האנתולוגיה המחקרית “מעבר למיניות”) ועורך ראשי של מגזין מסע אחר בתחילת המאה ה-21.

“מקום לשירה”, רח’ המערבים 9, ירושלים

עלות הכניסה: 30 שקל (לסטודנטים, לחיילים ולבוגרים – 20 שקל, הכניסה לתלמידים חופשית)


15.01.20

מפגש יוצרת: שז

מפגש יוצרת עם שז. יום רביעי, 15.01.2020 | 20:00 | רח׳ המערבים 9, מקום שירה

יום רביעי, 15.01.2020 | 20:00 | רח׳ המערבים 9, מקום שירה

נארח אצלנו את שז: סופרת, משוררת ומחזאית, מנחת סדנאות כתיבה, מלווה כותבים ועורכת ספרותית.

“אני מרגישה בת-מזל על כך שבכתיבתי זכיתי להיות חלק מזרם שהוביל שינוי חברתי בישראל. ​לא תמיד האמנות והמציאות זוכות ללכת יד ביד, ואילו אני זכיתי להיות חלק ממאבק מדהים של נשים פמיניסטיות ושל לסביות והומואים, ולראות שינוי לטובה עוד בימי חיי. יחד עם כותבות וכותבים נוספים פתחנו גם את תיבת הפנדורה של אונס במשפחה. עם זאת, אני מרגישה שמחה וגאה בכך שהשתדלתי להיות נאמנה למוּרְכָּבוּת שבתוכי ובעולם מחוצה לי, כך שלַרוב, הטקסטים שלי אינם מדיפים ניחוח של ספרות מגויסת”.

“מקום לשירה”, רח’ המערבים 9, ירושלים

עלות הכניסה: 30 שקל (לסטודנטים, לחיילים ולבוגרים – 20 שקל, הכניסה לתלמידים חופשית)


08.01.20

מפגש יוצרת: לאה איני

מפגש יוצרת עם הסופרת לאה איני. 08.01.2020 | יום רביעי | 20:00 | רח׳ המערבים 9, מקום שירה

 

08.01.2020 | יום רביעי | 20:00 | רח׳ המערבים 9, מקום שירה

נארח את הסופרת לאה איני, שזוכה השנה בפרס עגנון. איני פרסמה 20 ספרים, מתוכם תריסר ספרי פרוזה: “גיבורי קיץ”, “גאות החול”, “מישהי צריכה להיות כאן”, “הרדופים”, “אשתורת”, “סדומאל”, “ענק, מלכה ואמן המשחקים”, “ורד הלבנון”, “סוסית”, “בת המקום”, “תשאלי”, ו”השמלה” (כתר, 2019), הכולל אחרית דבר מאת העורך, עודד וולקשטיין.

מלבד פרס עגנון, היא זכתה ב-11 פרסים ומענקים ספרותיים, מתוכם: פרס ראש הממשלה (ב-1994 וב-2004), פרס ביאליק לשנת 2010 על הרומן “ורד הלבנון”, שהיה גם מועמד בחמישיית הגמר של פרס ספיר. (לחמישיית הגמר של ספיר עלו גם ספריה: “בת המקום”, ו”סוסית”). ב-2014 פרס ניומן מטעם האוניברסיטה העברית על הישגים ספרותיים, תרומה והשפעה כוללות על הספרות העברית החדשה. ב-1988 זכתה בפרס ורטהיים ובפרס אדלר לשירת ביכורים על ספרה “דיוקן”. ב- 2006 זכתה בפרס ברנשטיין למחזאות ביכורים על המחזה “מי אלמה”. לאה איני מלמדת כתיבת פרוזה בבית אריאלה בת”א, ובמחלקה לספרות משווה בבר-אילן.

“מקום לשירה”, רחוב המערבים 9, ירושלים.

עלות הכניסה: 30 שקל (לסטודנטים, לחיילים ולבוגרים – 20 שקל, הכניסה לתלמידים חופשית)


01.01.20

מפגש יוצר: דוד ארליך

יום רביעי 1.1 20:00

יום רביעי
1.1
20:00


18.12.19

מפגש יוצר: יחיל צבן

יום רביעי 18.12 20:00    

יום רביעי
18.12
20:00

 

 


12.12.19

החלום הגדול: ערב סיום מחזור ג׳

שמחים ומתרגשים להזמין אתכם לחגיגת סיום הלימודים של מחזור ג׳ בבית הספר לאמנויות המילה:  12.12.19 יום חמישי המפעל, רח׳ המערבים 3, ירושלים (המלצות חנייה...

שמחים ומתרגשים להזמין אתכם לחגיגת סיום הלימודים של מחזור ג׳ בבית הספר לאמנויות המילה:

 12.12.19 יום חמישי
המפעל, רח׳ המערבים 3, ירושלים
(המלצות חנייה – רח׳ הס, חניון גן העצמאות, חניון ממילא)

נפגשים: 20:30
שירה: 21:00
מסיבה: 22:30

מנחים: יהונתן דיין ומורן שוב
דוברים: יונתן ברג, רן יגיל,  גלעד מאירי, לורי מונקה, אורית מיטל, נועה שקרג׳י
הכיתה המעופפת: גליה ברס, שמעון ואיינבך, ספיר יונס, ענבל כהן, נצר לאו, קים מידן, אילת-השחר פרידלנד, יואל פרזיגר

במקום יימכרו עותקים של גיליון ננופואטיקה 18- ננו הוויזם שראה אור לאחרונה בעריכתם של גליה ברס, ספיר יונס ונצר לאו.


11.12.19

מפגש יוצר: אריק גלסנר

יום רביעי 11.12 20:00

יום רביעי
11.12
20:00


04.12.19

השקה ירושלמית! 400 עוף/ טינו מושקוביץ

יום רביעי 4.12 20:00 בית אביחי , המלך ג׳ורג׳ 44 פואטיקה פוליפונית, מוסיקאליות מובלטת ומבט חד וחודר על החברה: ערב לכבוד ספר שיריו השני...

יום רביעי
4.12
20:00
בית אביחי , המלך ג׳ורג׳ 44

פואטיקה פוליפונית, מוסיקאליות מובלטת ומבט חד וחודר על החברה: ערב לכבוד ספר שיריו השני של המשורר טינו מושקוביץ “400 עוף” (הוצאת מקום לשירה)

משתתפים: עודד כרמלי, נועה שקרג’י, גלעד מאירי, זלי גורביץ’, טינו מושקוביץ

מנחה: ג’רמי פוגל


20.11.19

מפגש יוצרת: עדי תשרי

יום רביעי 20.11 20:00 השבוע במפגש היוצר תתארח עדי תשרי, משוררת ויוצרת קולנוע, לשיחה על הממשקים שבין ספרות וקולנוע, על סרטי משוררים ושירים קולנועיים...

יום רביעי
20.11
20:00

השבוע במפגש היוצר תתארח עדי תשרי, משוררת ויוצרת קולנוע, לשיחה על הממשקים שבין ספרות וקולנוע, על סרטי משוררים ושירים קולנועיים ועל ההשראה בנקודת המפגש של ז’אנרים שונים.

צילום: אילנה קוהן


03.10.19

השקה! נסיכת ביטחון

אֶת השירים יָצָא לִי מִזֶּה הַשִּׁירִים עָלֶיךָ זֶה כָּל מָה שֶׁיָּצָא לִי מֵהַשִּׁירִים עָלֶיךָ וכעת, ההשקה משתתפים: גלעד מאירי, גיא פרל, פיי שפירו ונועה...

אֶת השירים

יָצָא לִי מִזֶּה

הַשִּׁירִים עָלֶיךָ
זֶה כָּל מָה שֶׁיָּצָא לִי
מֵהַשִּׁירִים
עָלֶיךָ

וכעת, ההשקה

משתתפים: גלעד מאירי, גיא פרל, פיי שפירו ונועה שקרג׳י

הופעת אורח בין-יבשתית: ערן הדס
מנחה: FKA אנטון
מוזיקה: יוני ליבנה
פרפורמנס ומכירת ספרים: יערה שטיינר
מפיקה: ספיר יונס

יהיו יין ונשנושים. הכניסה חופשית
3.10, 20:00, רח’ המערבים 9 ירושלים
חנייה ניתן למצוא ברחובות הס, אגרון, וושינגטון, דוד המלך


26.09.19

ואקום

נעמה בוגט, בת-שבע דורי-קרלייה, שי דותן, ישראל ורמן, אריאל זינדר, גלעד מאירי, אמיר מנשהוף ונועה שקרג׳י מנחה: חולקט~ אורי קרין מוזיקה: אדם בן עזרא

נעמה בוגט, בת-שבע דורי-קרלייה, שי דותן, ישראל ורמן, אריאל זינדר, גלעד מאירי, אמיר מנשהוף ונועה שקרג׳י

מנחה: חולקט~ אורי קרין

מוזיקה: אדם בן עזרא


23.07.19

יום הולדת ספרותי: זלי גורביץ׳

מקום לשירה מזמינים אתכם לחגוג יום הולדת 70 למשורר זלי גורביץ’! מסיבת ‘הא ודא’ היא אירוע מחווה לכבוד המשורר זלי גורביץ’ ברוח האיש והמשורר...

מקום לשירה מזמינים אתכם לחגוג יום הולדת 70 למשורר זלי גורביץ’!

מסיבת ‘הא ודא’ היא אירוע מחווה לכבוד המשורר זלי גורביץ’ ברוח האיש והמשורר שיכלול מופע של להקת ג’אז ומשוררים חברים שיבואו לתת טייק שלהם על יצירתו. יהיה פואטי, שמח וגם עוגה 🙂

יום שלישי, 23.7, בשעה 20:00
בית קפה ‘שמנמונת’ יהודה הלוי 109, תל אביב

משוררים לכבוד זלי:
אלי הירש, גלעד מאירי, אפרת מישורי, נעה שחם, נצר לאו וערן הדס

מנגנים ג’אז לכבוד זלי: דרור שמעוני, יונתן קוזלובסקי, מיכאל אדוארדס

מנחה: ספיר יונס

עריכה והפקה: נצר לאו וספיר יונס


31.07.19

הסכיתו! תערוכה קולית של ספרות ילדים

31/7 הסכיתו – תערוכה קולית בספרות ילדים 18:00, מקום לשירה – רח׳ המערבים 9 משתתפים: ישי שוכלטר, משה דיבו, טל יהלום, ברכה בדיל, צבי...

31/7 הסכיתו –

תערוכה קולית בספרות ילדים

18:00, מקום לשירה – רח׳ המערבים 9

משתתפים: ישי שוכלטר, משה דיבו, טל יהלום, ברכה בדיל, צבי שטיינר, גליה ניב, יוחאי אפרים, נעה איל, אורה כהן

אפשר לראות בספרות העממית שסופרה בעל פה, מסורת שממנה צמחה ספרות הילדים.

בעולמנו, שבו ההיבטים הויזואליים הפכו דומיננטיים, תפסו האיורים את תפקיד ההאזנה בבניית עולמות דמיוניים.

בתערוכה הקולית ניסינו להחזיר את העליונות להאזנה, להחזיר למילה המושמעת את תפקידה ביצירת הקסם.

בתערוכה יוצגו 9 עבודות מוקלטות של תלמידי שנה א’ של בית הספר לאמנויות הכתיבה בכיתה לכתיבת ספרות ילדים. כדי להזכר במסורת של מספרי הסיפורים עבודה אחת תושמע בעל פה. ילדים ומי שפעם היו ילדים מוזמנים לבוא להקשיב.


18.07.19

השקה! ׳הלומת אור׳ רות אשור

יום חמישי 18/7 בשעה 20:00 במקום לשירה- רח׳ המערבים 9, ירושלים השקת לספר ׳הלומת אור׳ של המשוררת רות אשור ,קוראים ודוברים: נועה שקרג׳י, גלעד...

יום חמישי 18/7
בשעה 20:00

במקום לשירה- רח׳ המערבים 9, ירושלים

השקת לספר ׳הלומת אור׳ של המשוררת רות אשור

,קוראים ודוברים: נועה שקרג׳י, גלעד מאירי, מאיה ויינברג,
ֿ וחולקט ~ אורי קרין

מנחה: נועה שקרג׳י

 


26.06.19

מפגש יוצרת: אגי משעול

ביום רביעי ה26.6, בשעה 20:00 יתקיים מפגש עם המשוררת אגי משעול לכבוד צאת ספר השירים “מה לך נשמונת”, שיחה על כתיבה מתוך שמחה (או...

ביום רביעי ה26.6, בשעה 20:00 יתקיים
מפגש עם המשוררת אגי משעול לכבוד צאת ספר השירים “מה לך נשמונת”, שיחה על כתיבה מתוך
שמחה (או לפחות, לא רק מתוך כאב), על התבגרות ועל שירה כדרך חיים

1.

מָה לָךְ נְשָׁמֹנֶת
שֶׁכָּךְ אַתְּ מְפַרְפֶּרֶת
בְּתוֹךְ הַגּוּף שֶׁהוּא בֵּיתֵךְ
שְׁגִּילוֹ אֵינוֹ גִּילֵךְ,
מָה לָךְ יְחִידָה שֶׁכָּכָה נִתְקַעְתְּ
בְּמִנְהֶרֶת הַזְּמָן
צוֹרַחַת בַּיּוּנְדַאי הַכְּחוּלָה
עִם פּוֹל אַנְקָה
You are my destiny
כְּאִלּוּ עֲדַיִין אַתְּ בַּת שֵׁש־עֶשְֹרֶה
כְּאִלּוּ יָכוֹל מִישֶהוּ אַחֵר
לִהְיוֹת גּוֹרָלֵךְ —

2.

בַּתַּצְלוּם רוֹאִים רַק אוֹתָךְ
אֲבָל אִם מִתְבּוֹנְנִים הֵיטֵב רוֹאִים
שֶׁזֶה סֶלְפִי עִם אֱלוֹהִים:
אַתְּ, הִלָּה וְכַמָּה עַנְנֵי כְּבָשִֹים
שֶׁרָעוּ שָׁם בְּמִקְרֶה.

אֱלוֹהִים חַי אֶצְלֵךְ רַק בַּשִׁירִים
כִּי שִׁירִים זֶה יַלְדוּת
וְהַצִּילוּם הוּא שֶׁל בֹּקֶר —

הָיְתָה שִֹמְחָה כָּזֹאת
פְּשׁוּטָה
שֶׁהִיא נֶגָטִיב שֶׁל צַעַר עוֹלָם
וְרָצִיתְ לִלְכּוֹד
אֶת הָרֶגַע

זֶהוּ שִׁיר יַלְדוּתִי
אֲנִי יוֹדַעַת,
רָאִיתִי אֵיך גָּזַרְתְּ אֶת כָּל הַמִּסָּבִיב.


19.06.19

מפגש יוצר: מטורה

יום רביעי, 19.6, 20:00 ברח׳ המערבים 9, ירושלים מפגש עם המשורר והיוצר האסטוני מטורה מטורה משורר, סופר ואומן אסטוני בעל אחד עשר ספרים. ספר...

יום רביעי, 19.6, 20:00 ברח׳ המערבים 9, ירושלים
מפגש עם המשורר והיוצר האסטוני מטורה

מטורה משורר, סופר ואומן אסטוני בעל אחד עשר ספרים. ספר שיריו, “הקו הנובע מתחת ליד”,  זכה בפרס החשוב ע”ש גוסטב סוייפט ב-2014. ב-2016 יצא הרומן הראשון שלו, “כשהקרח מתרומם”, וזכה בפרס וירומה לספר ההיסטורי הטוב של השנה. ספרו האחרון “מפעיל את ריקוד העלים” יצא השנה וזהו ספר שיריי הייקו  שנכתב בהונג קונג. שיריו תרגמו עד כה ב-12 שפות שונות. כרכים של ספריו ראו אור עד כה באנגלית, ספרדית, פינית ועוד. בנוסף עוסק בתרגום ותרגם לאסטונית את דילן תומס, דרק וולקט, מבחר של שירה הודית עתידה ומודרנית ועוד. מטורה גם עוסק בציור ומשדר בתחנת הרדיו הממלכתית של אסטוניה.

מתרגמת הספר: גילי חיימוביץ, משוררת ומתרגמת בעברית ובאנגלית. פרסמה שישה ספרים בעברית, האחרון שבהם “אורות נחיתה” ב-2917 (הוצ’ ספרי עיתון 77), ושני קבצי שירת מקור באנגלית. זוכת פרס המשוררת הזרה הטובה ביותר בתחרות הבינלאומית באיטליה “אוסיָה די סֵפיה” השנה, מענק “אומן מצטיין” מטעם משרד התרבות ועוד. תרגמה בין השאר את נורית זרחי, פיונה סמפסון ומאיה ויינברג. שיריה שלה תורגמו ללמעלה מ-20 שפות. עוסקת גם בעריכה ובהנחיית כתיבה ובעלת רקע באומנות חזותית ותרפיה בהבעה ויצירה.

אִיאוןֿ
גָּדוּעַ מִן הָאָרֶץ
לִהְיוֹת כָּאן
זֶה מַפְחִיד.
הַמָּקוֹם הַזֶּה לֹא מוֹתִיר לָנוּ
דָּבָר
מִלְּבַד חֵרוּת וַאֲפוֹדִים.
תִּרְאִי אוֹתָם מִתְרַחֲקִים,
הָעוֹלמָוֹת,
תִּרְאִי אוֹתָם מִתְרַחֲקִים
מֵהֶחָזוֹן שֶׁלָּנוּ
כּשְֶׁהַיּםָ גּוֹבהֵַּ
כְּנֶגְדֵּנוּ
וְשׁוֹאֵג.
אֲנַחְנוּ אוֹמְרִים
שֶׁאֲנַחְנוּ הַבַּיִת הַיְּחִידִי עַל זֶה הָאִי;
הוּא שׁוֹאֵג.
אֲנִי בַּעַל חַיִּים.
רוּחַ הַמְצָאָתוֹ שֶׁל יֶלֶד.

מאת מטורה, מתוך הספר “והקו הופך לצל” בתרגום ועריכה של גילי חיימוביץ’, הוצאת ספרי עיתון 77


12.06.19

מפגש יוצר: עמיחי חסון

ביום רביעי 12.6, בשעה 20:00 ברחוב המערבים 9 – מקום לשירה תתקיים שיחה עם המשורר והקולנוען עמיחי חסון, לכבוד צאת ספר שיריו “בלי מה”. נשוחח...

ביום רביעי 12.6, בשעה 20:00 ברחוב המערבים 9 – מקום לשירה תתקיים שיחה עם המשורר והקולנוען עמיחי חסון, לכבוד צאת ספר שיריו “בלי מה”. נשוחח על הולוגרמות תרבותיות ושושלות ספרותיות (והנכחתן), על מצב השירה מנקודת מבטו של משורר, ועל המשורר כחסיד

עמיחי חסון הוא משורר, מנהל אומנותי ויוצר קולנוע וטלוויזיה. ספריו:  “מדבר עם הבית” (הוצאת “אבן חושן” ו”קסת”, 2015) ו “בלי מה” (סדרת “כבר” לשירה, הוצאת “מוסד ביאליק”, 2018) סרטו התיעודי האחרון “ישורון: 6 פרקי אבות” על אודות המשורר אבות ישורון (סדרת סרטי “העברים”,
2018)
(צילום:מוטי קיקיון)


05.06.19

מפגש יוצר: דרור בורשטיין

ביום רביעי ה5.6 בשעה 20:00 נארח את דרור בורשטיין נדבר על גווני הפלטה של הספרות ביצירתו – פרוזה, שירה, עריכה ומחקר – וכיצד הם...

ביום רביעי ה5.6 בשעה 20:00 נארח את דרור בורשטיין
נדבר על גווני הפלטה של הספרות ביצירתו – פרוזה, שירה, עריכה ומחקר – וכיצד הם מתערבבים ביחד על הדף.

הדעת היתה נותנת שכל אדם יהיה מוטרד או מוקסם מן הכוכבים והחלל מילדותו והלאה. איך אפשר שלא? ובכן, אפשר. זלדה, בשיר נודע שלה, כותבת איך נדרה נדר להקדיש כמה רגעים ביום ליופי הזורח של הכוכבים, אך לא עמדה בנִדרה. היא תוהה מדוע.  נדמה לי שהתשובה היא שהכוכבים גם מבקשים להישכח. הם כל כך חשובים ויפים, ויתמסרו לכל מי שירצה לראות אותם, אבל צניעותם מופלגת ממש. מכל הגודל הבוער הזה הם מראים לנו רק נקודות אור, מהן בהירות יותר ומהן בהירות פחות, אבל גם הנקודות הכי מרשימות, כמו צדק וסיריוס שאני מבחין בהם הערב על הגג, חלשות יותר לעינינו מכל מסך של טלפון ומכל להבה של גפרור.
(דרור בורשטיין, מתוך ״אדם בחלל״)


29.05.19

מפגש יוצרת: תהילה חכימי

ביום רביעי ה29.5, נארח את תהילה חכימי למפגש יוצרת (קרדיט צילום: עומאר טימול) מצורף קטע מתוך ספרה של תהילה ״חברה״ שראה אור בסדרת מעבדה-הוצאת...

ביום רביעי ה29.5, נארח את תהילה חכימי למפגש יוצרת
(קרדיט צילום: עומאר טימול)
מצורף קטע מתוך ספרה של תהילה ״חברה״ שראה אור בסדרת מעבדה-הוצאת רסלינג, 2018

 


22.05.19

מפגש יוצר: נתן וסרמן

יום רביעי ה22.5 20:00 שיחה עם נתן וסרמן, משורר ופרופסור לאשורולוגיה, לכבוד צאת ספר שיריו “מנלאוס”. נשוחח על בהירות, הומור, מיתולוגיות ועוד ממה שעושה...

יום רביעי ה22.5 20:00

שיחה עם נתן וסרמן, משורר ופרופסור לאשורולוגיה, לכבוד צאת ספר שיריו “מנלאוס”. נשוחח על בהירות, הומור, מיתולוגיות ועוד ממה שעושה שירה לטובה.

וַיְהִי לִתְקוּפַת הַשָּׁנָה נָפְלָה עָלֵינוּ שֵׁנָה כְּבֵדָה.

שֵׁנָה כְּבֵדָה נָפְלָה עָלֵינוּ וּפְלוּמַת הַחִטָּה הַיְּרֻקָּה

צוֹמַחַת שׁוּב בֵּין רַהַט לְבֵית קָמָה. שֵׁנָה כְּבֵדָה נָפְלָה עָלֵינוּ

וְהַמַּיִם הַמֻּתְפָּלִים בַּצִּנּוֹרוֹת לֹא מַרְוִים צִמְאוֹנֵנוּ לְמַיִם גְּנוּבִים.

(מתוך: ״חיטה (Triticum vulgare)״ בספר מנלאוס הוצאת כרמל 2018).


17.05.19

יום פתוח: 17/5

יום פתוח בבית הספר לאמנויות המילה יום שישי, 17.5.19 שעות 13:00-10:00 סדנה עם רוני ניניו – ״הדרמה של החיים״ הרצאות קצרות עם מורי בית הספר...

יום פתוח בבית הספר לאמנויות המילה
יום שישי, 17.5.19 שעות 13:00-10:00
סדנה עם רוני ניניו – ״הדרמה של החיים״
הרצאות קצרות עם מורי בית הספר
יונתן ברג, מורן שוב, גלעד מאירי.
נצר לאו מספר על הלימודים בבית הספר


16.05.19

השקה: 400 עוף/ טינו מושקוביץ

400 עוף/ ההשקה/ טינו מושקוביץ 16.5.19, יום חמישי הנסיך הקטן, קינג ג׳ורג׳ 19,ת״א 20:00 מפטפטים 20:30 גלעד מאירי ויהודה ויזן – מילים אחדות על...

400 עוף/ ההשקה/ טינו מושקוביץ

16.5.19, יום חמישי
הנסיך הקטן, קינג ג׳ורג׳ 19,ת״א
20:00 מפטפטים
20:30 גלעד מאירי ויהודה ויזן – מילים אחדות על 400 עוף
טינו קורא את הספר

הכניסה חופשית
מכירת ספרים במקום
מחכים לכם


15.05.19

מפגש יוצר: אמיר זיו

ביום רביעי 15.5, 20:00 מפגש עם הסופר אמיר זיו על ספרו “ארבעה אבות”. השיחה תעסוק בסיבות ובתוצאות של פרסום ספר ביכורים בעשור החמישי לחיים,...

ביום רביעי 15.5, 20:00 מפגש עם הסופר אמיר זיו על ספרו “ארבעה אבות”. השיחה תעסוק בסיבות ובתוצאות של פרסום ספר ביכורים בעשור החמישי לחיים, בנשיות וגבריות ובתפקידיו של הפחד אצל גיבוריו.

״הכל זורם אל השונה והשונה אל השונה ממנו, ונצחית היא רק הזרימה אל השונה״

מתוך ״מסע דניאל״
יצחק אוורבוך אורפז
(הוצאת עם עובד)

30 ש״ח כניסה

20 ש״ח לבוגרים, ותיקים, חיילים

הכניסה לתלמידים חופשית


09.05.19

וודסטוק-שירה! עצמאות במקום לשירה

17:00-12:00 | 9.5.19, היום עצמו המשוררים והמשוררות: שי שניידר-אילת, גליה ברס, חדוה הרכבי, רפי וייכרט, עמית זרקא, אבישי חורי, סער יכין, עמרי לבנת, תומר...

17:00-12:00 | 9.5.19, היום עצמו

המשוררים והמשוררות: שי שניידר-אילת, גליה ברס, חדוה הרכבי, רפי וייכרט, עמית זרקא, אבישי חורי, סער יכין, עמרי לבנת, תומר ליכטש, גלעד מאירי, קים מידן, לריסה מילר, יונית נעמן, יונתן קונדה, אורין רוזנר, עמרי שרת

מוזיקה: טליה ישי, דוד לביא, מיטל מיכאלי ואייל אבן צור

בהנחייתה האגדית של רותם עטר

במפעל: שעת סיפור ״אגדות אמיתיות״ לילדים (0-99) עם תום בייקין-אוחיון

יהיה אוכל של יום העצמאות

חמישי, ד׳ אייר | המערבים 9, ירושלים | כניסה חופשית
לפרטים נוספים: 02-6524601 או בפייסבוק


01.05.19

שיחה: גיא פרל ורוית ראופמן, דור שני

גיא פרל מארח את הסופרת, הפסיכולוגית וחוקרת הספרות רוית ראופמן לשיחה לכבוד צאת ספרה “לרגל הנסיבות”. בלבו של הרומאן עומדת מערכת יחסיה של נגה...

גיא פרל מארח את הסופרת, הפסיכולוגית וחוקרת הספרות רוית ראופמן לשיחה לכבוד צאת ספרה “לרגל הנסיבות”. בלבו של הרומאן עומדת מערכת יחסיה של נגה – פסיכולוגית וחוקרת ספרות – עם אימא רותי שהיא ניצולת שואה.
העלילה נעה בין מישורי זמן שונים – ילדותה ונעוריה של נגה, חייה של נוגה כאישה בוגרת, וקורותיה של רותי כילדה המוסתרת בבור מפני הנאצים.
השיחה תעסוק במספר נושאים: דור שני לשואה והעברה בין דורית של טראומה; המוות כמרחב אינטימי; מקום הספרות בתהליכי ריפוי הנפש; כשהמספרת דומה לסופרת – כתיבה באיזור הדמדומים שבין הביגראופי לבדיוני; מיתולוגיה-ספרות-נפש; המרפאת הפצועה; ונושאים נוספים ככל שירשה הזמן.


17.04.19

מפגש יוצר: אביחי קמחי

17.4, 20:00, אביחי קמחי

ביום רביעי 17.4, בשעה 20:00
יתקיים מפגש יוצר עם המשורר והסופר אביחי קמחי
במפגש עם אביחי נתמקד במשמעותה של המסירות לספרות, בפואטיקה הצילומית של המשורר ובמעמדה של ירושלים במפת הספרות

 

 ללכת

הָיִיתִי פַּעַם מֵת מְהַלֵּךְ
וְהֵצַצְתִּי בְּמוֹדְעוֹת הַהוֹלְכִים
מִי בְּשֵׂיבָה טוֹבָה, מִי בְּטֶרֶם עֵת
וּמִי בְּיִסּוּרִים מְמָרְקִים
וּלְיָדִי הָלְכוּ אֲנָשִׁים חַיִּים
הִתְקַנֵּאתִי בִּמְטַאֲטֵא הָרְחוֹב וּבְפוֹעֲלֵי הָאַשְׁפָּה
בַיָּשִׁישׁ וּבָעוֹבֵד הַתּוֹמֵךְ בּוֹ
לֹא מָנַעְתִּי יָדִי מִפּוֹשְׁטֵי יָד
גַם בָּהֶם הִתְקַנֵּאתִי
רַק רָצִיתִי לְהַמְשִׁיךְ לָלֶכֶת

וְהָיִיתִי לִמְהַלֵּךְ חַי
וּסְבִיבִי הַהוֹלְכִים
מִי תַּחַת שַׁיִשׁ וּמִי תַּחַת אֶבֶן
עַל דַּעַת הַמָּקוֹם בִּקֵּשׁ שְׁלִיחַ הַקַּדִּישָׁא
מְחִילָה מֵהַהוֹלֵךְ
צְדָקָה תַּצִּיל מִמָּוֶת קָרָא אִישׁ מְזֻקָּן
הוֹשַׁטְתִּי יָדִי
וְאַחַר הָלַכְתִּי


10.04.19

מכריכה לכריכה: באישון ליל נצח/ דוד ניאו בוחבוט

10.4, באישון ליל נצח

ביום רביעי ה-10.4 בשעה 20:00, במעוננו המערבים 9
יתקיים ערב ״מכריכה לכריכה״ של הספר באישון ליל נצח
נקרא יחד מכריכה לכריכה את ספר הביכורים של דוד (ניאו) בוחבוט

יקראו: חדוה הרכבי, גלעד מאירי, אמיר מנשהוף, נועה שקרג׳י, מורן שוב


27.03.19

מפגש יוצרת: יערה שחורי

27.3, 20:00, יערה שחורי במקום לשירה

יום רביעי, 27.3, 20:00 יתקיים מפגש עם הסופרת יערה שחורי
על המתח בין שירה ופרוזה, על סדנאות כתיבה
ועל “מקצועות הספרות” לכבוד צאת ספרה “שנות העשרים” – ממואר המתאר את
שנות העשרים כמסע מורכב ומייסר של אישה צעירה המחפשת נתיב לה, ולספרות שבה – בעולם

את רוצה לכתוב. זה הדבר היחיד שברור לך מאז שהיית בת שמונה. הרצון היחיד ששרד את כל השנים, שמחזיק את הראש מעל המים; ואם אלה מים, אם זו בריכת דמעות שמילאת בעצמך, הרי את לאו דווקא אליס אלא כנראה העכבר, ובמקום לטבול במים נדמה שאת מתרוצצת סביב עצמך כדי להתייבש


29.03.19

יום פתוח

בית הספר לאמנויות המילה פותח את ההרשמה לשנה״ל תש״פ יום שישי  29.3.19 | 10:00-13:00 | קפה וצמר גפן מתוק אינטרנטיקה: דפוס, ז׳אנרים, דימויים: סדנה...

בית הספר לאמנויות המילה פותח את ההרשמה לשנה״ל תש״פ

יום שישי  29.3.19 | 10:00-13:00 | קפה וצמר גפן מתוק

אינטרנטיקה: דפוס, ז׳אנרים, דימויים: סדנה עם נועה שקרג׳י*

הרצאות קצרות עם מורי בית הספר ד״ר אורית מיטל, ד״ר גלעד מאירי*
ותום בייקין-אוחיון

תלמידים מספרים על עצמם*


06.03.19

מפגש יוצרת: יעל גלוברמן

יום רביעי, 6.3, 20:00 מפגש עם המשוררת והמתרגמת יעל גלוברמן (בתמונה), מי שמשרטטת בשירה נתיב לא שכיח של פרסום מועט של שירה מסוננת, מוקפדת...

יום רביעי, 6.3, 20:00

מפגש עם המשוררת והמתרגמת יעל גלוברמן (בתמונה), מי שמשרטטת בשירה נתיב לא שכיח של פרסום מועט של שירה מסוננת, מוקפדת ובשלה. השיחה עם יעל תעסוק בבחירה זו, בחגיגה של ספר שיריה החדש “מפת חצי האי”, ובתרגום שירה – בייחוד בתרגומיה למשוררת אן סקסטון


06.02.19

כל יחיד כמוני: קבוצת קריאה בשירי אורי צבי גרינברג

קבוצת קריאה בשירי אורי צבי גרינברג בת שלושה מפגשים. הקבוצה מיועדת למי שמרגיש.ה שהכרכים סגורים בפניו.ה ורוצה כבר לפתוח אותם.

כל יחיד כמוני:
קבוצת קריאה בשירי אורי צבי גרינברג בת שלושה מפגשים. הקבוצה מיועדת למי שמרגיש.ה שהכרכים סגורים בפניו.ה ורוצה כבר לפתוח אותם.

תוכנית המפגשים:

6.2.19 | 21:00-18:00

ארוטיקה, אימהות, התגלות: המסע שלי בשירת אצ”ג

ד”ר אורית מיטל

13.2.19 | 21:00-18:00

מהאוניברסאלי אל הלאומי: שירת היחיד הבודד של אצ”ג

רן יגיל

19.2.19 | 21:00-18:00

התחלות בארץ ישראל: ספריו העבריים הראשונים של אצ”ג.

ד”ר עידו בסוק

 

עלות מפגש בודד: 100 ש”ח

מחיר הסדרה כולה: 220 ש”ח

להרשמה לחצו כאן

לפרטים נוספים: מקום לשירה 02-6524601 | mail@poetryplace.org |  המערבים 9, ירושלים.

 


30.01.19

מפגש יוצר: מאיר ויזלטיר

המפגש עם מאיר ויזלטיר ייערך ב30.1. יום רביעי, 20:00, המערביים 9

ביום רביעי 30.1
נארח את מאיר ויזלטיר
שעה 20:00, המערבים 9

ציור נאיבי

עוֹלָם נִבְרָא בְּצוּרַת חָצֵר בִּדְרוֹם תֵּל־אָבִיב.
אֶקָלִיפְּטוּס רָצוּץ מְיַצֵּג אֶת הַיּוֹם הַשְּׁלִישִׁי.
חָתוּל רָעֵב אֶת הַיּוֹם הַחֲמִישִׁי.
הַקָּבָּ”ה מִיָּמִין בִּדְמוּת אִישׁ בּוּכָרִי זָקֵן בְּתַחְתּוֹנִים וְגוּפִיָּה נְקִיִּים
מְדַבֵּר אֶל בְּתוּלַת בַּת יִשְׂרָאֵל,
תֵּימָנִיָּה בַּת 15 עִם טֵיפּ־קָסֶטוֹת פָּתוּחַ בַּמִּרְפֶּסֶת מִנֶּגֶד,
אוֹמֵר: הֲלֹא תְּכַבִּי אֶת הַמּוּסִיקָה
בְּיוֹם שֶׁחָרַב בּוֹ בֵּית־הַמִּקְדָּשׁ.
הַתְּשִׁיעִי בְּאָב יוֹם אֵבֶל לַיְּהוּדִים מִיָּמִים יָמִימָה.
מָה אוֹמֶרֶת יְמִימָה?
הִיא לֹא אוֹמֶרֶת.
הִיא מַגְבִּירָה אֶת הַוּוֹלְיוּם.


23.01.19

מפגש יוצר: אריאל הירשפלד

ב23.1, יום רביעי שעה 20:00, המערבים 9 נארח את אריאל הירשפלד, מבקר תרבות וספרות, מסאי וחוקר ספרות עברית  

ב23.1, יום רביעי
שעה 20:00, המערבים 9

נארח את אריאל הירשפלד, מבקר תרבות וספרות, מסאי וחוקר ספרות עברית

 


09.01.19

מפגש יוצר: זלי גורביץ’

ב9.1, יום רביעי נארח את זלי גורביץ' שעה 20:00, המערבים 9

ב9.1, יום רביעי
נארח את זלי גורביץ’
שעה 20:00, המערבים 9

הילכו שניים בלתי אם נועדו?

הֲיֵלְכוּ שְׁנַיִם
בִּלְתִּי אִם נוֹעָדוּ?
אֵיךְ יֵדְעוּ
אִם פַּעַם לֹא אֻחָדוּ?

שְׁנַיִם שְׁנַיִם
מְשַׂחֲקִים בָּדָדוּ
הַחַיִּים קְצָרִים
בִּשְׁבִיל לְבַדּוּ

אֶל הַגַּן
הַשְּׁנַיִם אַךְ יָרָדוּ
וּבְרֶגַע
זֶה בָּזֶה נִלְכָּדוּ

אִם הַהֲנָחָה הִיא
כִּי יֹעֲדוּ
כָּל הַשְּׁאָר מִשְׂחָק
שֶׁל נָע וָנָדוּ

אוֹ שֶׁהֵם יַחְדָּו
אוֹ שֶׁנִּבְגָּדוּ
הַגּוֹרָל שֶׁלָּנוּ
לֹא בַּיָּד הוּא

לֹא זוֹכְרִים כִּי
הַדְּבָרִים נִכְחָדוּ
אֲפִלּוּ הַמָּשִׁיחַ
שֶׁל חַבָּ”דוּ

וּמִי יוֹדֵעַ זוּג
אֲשֶׁר נוֹעָדוּ
הֲבֶאֱמֶת זֻוְּגוּ
וְהִתְיַדָּדוּ

אוּלַי רָאוּ הַשְּׁנַיִם
אַךְ נִפְחָדוּ
אוּלַי כְּלָל לֹא רָאוּ
וְלֹא נִרְעָדוּ

וּמִי יוֹדֵעַ
אִם טָעוּת בַּיָּדוּ
אוּלַי זֶה לֹא/זוֹ לֹא
אֲשֶׁר חָמָדוּ – –

 


02.01.19

מפגש יוצר: יונתן ברג

פותחים את שנת 2019 בחגיגת ספרו החדש ״הרחק מעצי התרזה״/ יונתן ברג יום רביעי, 2.1 השעה 20:00 במעוננו, המערבים 9 עלות הכניסה למפגשי היוצר:...

פותחים את שנת 2019 בחגיגת ספרו החדש

״הרחק מעצי התרזה״/ יונתן ברג

יום רביעי, 2.1

השעה 20:00

במעוננו, המערבים 9

עלות הכניסה למפגשי היוצר: 30 ש”ח.
לסטודנטים חיילים ובוגרים 20 ש”ח. 
הכניסה לתלמידים חופשית.


30.12.18

השקה! בלע/ ליאורה כהן

השקת ספר השירים “בלע” מאת ליאורה כהן יום ראשון, 30.12.18 19:00 התכנסות 20:00 על “בלע”: ענת זכריה, יעקב ביטון, אלכס בן ארי, נועה שקרג’י,...

השקת ספר השירים “בלע” מאת ליאורה כהן

יום ראשון, 30.12.18

19:00 התכנסות
20:00
על “בלע”: ענת זכריה, יעקב ביטון, אלכס בן ארי, נועה שקרג’י, ליאורה כהן
קוראות משירי הספר: צורית יעיר, שירה לנגר, מיה סהר
מוזיקה: גלעד רוט
הנחיה: אורי קרין
מקום לשירה, רחוב המערבים 9 ירושלים.
%d7%9c%d7%99%d7%90%d7%95%d7%a8%d7%94-%d7%9b%d7%94%d7%9f


26.12.18

מפגש יוצר: רואי רביצקי

ביום רביעי 26.12 בשעה 20:00 במערבים 9 נארח את רואי רביצקי  

ביום רביעי 26.12
בשעה 20:00
במערבים 9
נארח את רואי רביצקי

 


19.12.18

מפגש יוצר: יעל נאמן

נארח ביום רביעי, 19.12 בשעה 20:00 בביתנו המערבים 9 את יעל נאמן, סופרת ישראלית מספריה: יום שלישי הכתום (עם עובד), שמועות על אהבה (כתום), היינו העתיד (אחוזת...

נארח ביום רביעי, 19.12
בשעה 20:00
בביתנו המערבים 9

את יעל נאמן, סופרת ישראלית
מספריה:

  • יום שלישי הכתום (עם עובד), שמועות על אהבה (כתום), היינו העתיד (אחוזת בית), כתובת אש (כתר) מרותקת (כתר) , היֹה היתה (אחוזת בית)


17.12.18

מפגש יוצר: אשכול נבו

נארח את אשכול נבו במעוננו במערבים 9 יום שני, 17.12 בשעה 21:00 עלות הכניסה למפגשי היוצר: 30 ש”ח. לסטודנטים חיילים ובוגרים 20 ש”ח.  הכניסה...

נארח את אשכול נבו במעוננו במערבים 9
יום שני, 17.12
בשעה 21:00

עלות הכניסה למפגשי היוצר: 30 ש”ח.
לסטודנטים חיילים ובוגרים 20 ש”ח. 
הכניסה לתלמידים חופשית.

מספריו של אשכול נבו: צימר בגבעתיים, ארבעה בתים וגעגועמשאלה אחת ימינה, אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה,(ספר ילדים), נוילנדהמִקווה האחרון בסיביר, שלוש קומות.

ספרו הראיון האחרון, יצא באוגוסט האחרון.

קרדיט צלם: הניקה בוגנברגר


12.12.18

מפגש יוצר: תמיר גרינברג

שמחים לארח את תמיר ב12.12, יום רביעי בשעה 20:00 בביתנו ברחוב המערבים 9 תמיר גרינברג הוא משורר, מחזאי ואדריכל; מספריו ומחזותיו: “מזמור לדוד”, “דיוקן עצמי...

שמחים לארח את תמיר ב12.12, יום רביעי
בשעה 20:00
בביתנו ברחוב המערבים 9

תמיר גרינברג הוא משורר, מחזאי ואדריכל;
מספריו ומחזותיו: “מזמור לדוד”, “דיוקן עצמי עם קוונט וחתול מת” (עם עובד),  “על הנפש הצמאה” (עם עובד), “חברון”, “הרואין, הישארות הנפש” (הקיבוץ המאוחד).

שירו של תמיר גרינברג מתוך “הרואין, הישארות הנפש”

תולדות
מִי רָצַח אֶת אָבִי? הָרוחַ.
אֶת אִמי אָנַס הַיָם.
תֹולְדֹות חַיַּי הֵם פֶשַׁע
שֶׁלֹא יְסֻפַר לְעֹולָם. 

אֲנִי בְּנו הַממְזֵר שֶׁל הַטֶבַע
שֶׁהֵקִיא אֶת גּופִי בִּבְחִילה,
כְּבָר בְּרחֶם אִמִּי נִבְגַּדְתִי,
לא עֹוד אֲיַחֵל לִגְאֻלָה. […]


28.11.18

מפגש יוצר: איריס אליה כהן

יום רביעי, 28.11, 20:00 מפגש הראשון לשנת 2019 עם היוצרת איריס אליה כהן-סופרת, משוררת ואמנית ישראלית. הרומנים של איריס: מכְּתובְּ,  (הקיבוץ המאוחד), דוּשינקא, נשמה, (הקיבוץ המאוחד), גַּלְבִּי, (ידיעות ספרים),גבר...

יום רביעי, 28.11, 20:00
מפגש הראשון לשנת 2019
עם היוצרת איריס אליה כהן-סופרת, משוררת ואמנית ישראלית.

הרומנים של איריס: מכְּתובְּ
,  (הקיבוץ המאוחד), דוּשינקא, נשמה, (הקיבוץ המאוחד), גַּלְבִּי, (ידיעות ספרים),גבר אישה ציפור, (ידיעות ספרים)
ספרי השירה: שחרחורת (הוצאה עצמית), פלא-פואמות ושירים (ידיעות ספרים)


21.11.18

מפגש יוצר: נגה אלבלך, כלת פרס ברנר הטריה!

מתרגשים ושמחים לארח את נגה אלבלך, כלת פרס ברנר הטריה! יום רביעי 21.11, 20:00, המערבים 9. עלות הכניסה למפגשי היוצר: 30 ש”ח. לסטודנטים חיילים...

מתרגשים ושמחים לארח את נגה אלבלך, כלת פרס ברנר הטריה!
יום רביעי 21.11, 20:00, המערבים 9.

עלות הכניסה למפגשי היוצר: 30 ש”ח.
לסטודנטים חיילים ובוגרים 20 ש”ח. 
הכניסה לתלמידים חופשית.


14.11.18

מפגש יוצר: רוני סומק

שמחים להזמיכםן למפגש עם היוצר האורח שלנו, המשורר רוני סומק. המפגש יתקיים ביום רביעי בין השעות 21:30-20:00. מחיר כניסה: 30 ש”ח מחיר לבוגרים, חברים, סטודנטים...

שמחים להזמיכםן למפגש עם היוצר האורח שלנו, המשורר רוני סומק.
המפגש יתקיים ביום רביעי בין השעות 21:30-20:00.
מחיר כניסה: 30 ש”ח
מחיר לבוגרים, חברים, סטודנטים וחיילות: 20 ש”ח.
לתלמידות ולתלמידים הכניסה חופשית
מוזמנות ומוזמנים

בלאדי מרי
וְהַשִּׁירָה הִיא נַעֲרַת פּוֹשְׁעִים
בַּמּוֹשָׁב הָאֲחוֹרִי שֶׁל מְכוֹנִית אֶָמֵרִיקָנִית.
עֵינֶיהָ לְחוּצוֹת כְּהֶדֶק וְאֶקְדַּח שְׂעָרָהּ יוֹרֶה
כַּדּוּרֵי בְּלוֹנְד הַגּוֹלְשִׁים לְצַוָּארָהּ.
נַגִּיד שֶׁקּוֹרְאִים לָהּ מֶרִי , בְּלַאדִי מֶרִי,
וּמִפִּיהָ נִסְחָטוֹת הַמִּלִּים כְּמוֹ מִיץ מִבֶּטֶן הָעַגְבָנִיָּה
שֶׁקֹּדֶם חָתְכוּ לָהּ אֶת הַצּוּרָה
עַל צַלַּחַת הַסָּלָט.
הִיא יוֹדַעַת שֶׁדִּקְדּוּק הוּא הַמִּשְׁטָרָה שֶׁל הַשָּׂפָה
וְאַנְטֶנַת הֶעָגִיל שֶׁעַל אָזְנָהּ
מְזַהָה מֵרָחוֹק אֶת הַסִּירֶנָה.
הַהֶגֶה יָסִיט אֶת הַמְּכוֹנִית מִסִּימַן שְׁאֵלָה
לִנְקֻדָּה
וְהִיא תִּפְתַּח אֶת הַדֶּלֶת
וְתַעֲמֹד בְּשׁוּלֵי הַדֶּרֶךְ כְּמֵטָפוֹרָה לַמִּלָּה
זוֹנָה.


15.11.18

מופע סיום, מחזור ב’, דּוּעֵט סִפְרוּתִי

אחנו מזמינים אותכם להשתתף במופע הסיום של בוגרי מחזור ב’ בבית הספר לאומנויות המילה. זהו מופע דו-עטי בו יקראו בוגרי בית הספר מיצירותיהם לצד...

אחנו מזמינים אותכם להשתתף במופע הסיום של בוגרי מחזור ב’ בבית הספר לאומנויות המילה.
זהו מופע דו-עטי בו יקראו בוגרי בית הספר מיצירותיהם לצד סופרים ומשוררים שיתרמו את קולם ליצירה.

משתתפים:
אירית שראל בדו-עט עם אלכס בן ארי
ישראל ורמן בדו-עט עם מרחב ישורון
תהילה סולטנה שפר בדו-עט עם דן בניה סרי
מישל וקסלר בדו-עט עם רן יגיל

מספר המקומות מוגבל מאוד ומותנה בהרשמה מראש דרך מקום לשירה Poetry Place

15.11|20.00|המערבים 9 (ליד “המפעל”)


08.11.18

מופאן ביניים, מחזור ג’

קוראות וקוראים שירות וסיפורים: אלי בלום, גליה ברס, ספיר יונס, נצר לאו, ענבל כהן, קים מידן, צליל ניב, יואל פרזיגר, אילת-השחר פרידלנד, נועה שחם...

קוראות וקוראים שירות וסיפורים:
אלי בלום, גליה ברס, ספיר יונס, נצר לאו, ענבל כהן, קים מידן, צליל ניב, יואל פרזיגר, אילת-השחר פרידלנד, נועה שחם
יום חמישי
19:00
המערבים 9


07.11.18

מפגש יוצר: חגית גרוסמן

רַעַד הָעיר הָעִיר הַפְּנִימִית רָעֲדָה וְהָיָה צֹרֶךְ לְהִצְטַעֵר מְאֹד וּלְבַקֵּשׁ סְלִיחָה לָדַעַת שֶׁלֹּא תָּשׁוּב הָעִיר לְקַדְמוּתָהּ כִּי פָּגוּ הָאֵמוּן וְהַשֶּׁקֶט בִּרְחוֹבוֹת הַלֵּב הַחֲשׁוּכִים. בְּמֶרְכַּז...

רַעַד הָעיר

הָעִיר הַפְּנִימִית רָעֲדָה
וְהָיָה צֹרֶךְ לְהִצְטַעֵר מְאֹד וּלְבַקֵּשׁ סְלִיחָה
לָדַעַת שֶׁלֹּא תָּשׁוּב הָעִיר לְקַדְמוּתָהּ
כִּי פָּגוּ הָאֵמוּן וְהַשֶּׁקֶט בִּרְחוֹבוֹת הַלֵּב הַחֲשׁוּכִים.
בְּמֶרְכַּז הַסָּלוֹן הִנַּחְנוּ לְמַשְׁקִיפִים מִן הַחוּץ לְהִתְעָרֵב
וּלְהִכָּנֵס וְלָשֶׁבֶת עַל הַסַּפָּה הָאֲדֻמָּה
וְהֵם בַּעֲלֵי מַבָּע רֵאָלִי שֶׁל מוֹרִים לְמָתֶמָטִיקָה
וְהֵם קָרִים וּמִשְׂתַּכְּרִים מַשְׂכּוֹרוֹת גְּבוֹהוֹת
וְאָנוּ סְגוּרִים בְּסִפְרֵי הַשִּׁירָה
וְאָנוּ עִיר מְבֻצֶּרֶת שֶׁכָּעֵת חוֹמוֹתֶיהָ נָפְלוּ
כִּי הִנַּחְתִּי לַזַּעַם לִפְרֹץ וּלְקַלֵּל אֶת שֶׁהָיָה.
וְהַמַּשְׁקִיפִים בַּעֲלֵי הַמַּבָּט הָרֵאָלִי
אָמְרוּ שֶׁהֵם בָּאִים בְּאַהֲבָה
וְהוֹדוּ שֶׁהִנַּחְנוּ בְּיָדָם כֹּחַ רַב
לְהַחֲרִיב עָרִים מְקֻדָּשׁוֹת
וּכְבָר לֹא הִבַּטְתָּ בְּעֵינַי וְהָיִיתָ רָחוֹק,
כִּבִּיתָ אֶת הָאוֹר וְהָלַכְתָּ לִישֹׁן.
נוֹתַרְתִּי לְיָדְךָ בַּחשֶׁךְ
לָחַשְׁתִּי שִׁמְךָ וְלֹא עָנִיתָ
רָצִיתִי לְהִצְטַעֵר מְאֹד וּלְהִתְחַנֵּן לִמְחִילָה
וְנָגַעְתִּי בְּגוּפְךָ הַחַם וְלֹא נָגַעְתָּ בִּי בַּחֲזָרָה.

שמחים להזמיכםן לשיחה עם האורחת השבועית שלנו, המשוררת והסופרת חגית גרוסמן שכתבה את השיר “רעד העיר” המופיע מעלה.
המפגש יתקיים ביום רביעי בין השעות 21:30-20:00.
מחיר כניסה: 30 ש”ח
מחיר לבוגרים, חברים, סטודנטים וחיילות: 20 ש”ח.
לתלמידות ולתלמידים הכניסה חופשית
מוזמנות ומוזמנים


24.10.18

מפגש יוצר: עידו גפן

היום הראשון במעוננו החדש עובר בנחת. אמנם אין חשמל בשקעים עדיין אבל החשמל באוויר מפצה על זה. רוצות לבוא לבקר? שמחים ונרגשות להזמין אתכם...

היום הראשון במעוננו החדש עובר בנחת. אמנם אין חשמל בשקעים עדיין אבל החשמל באוויר מפצה על זה. רוצות לבוא לבקר?
שמחים ונרגשות להזמין אתכם לשיחה עם האורח הראשון שלנו, הסופר עידו גפן.
המפגש יתקיים ביום רביעי בין השעות 21:30-20:00.
מחיר כניסה: 30 ש”ח
מחיר לבוגרים, חברים, סטודנטים וחיילות: 20 ש”ח. 
לתלמידות ולתלמידים הכניסה חופשית
מוזמנות ומוזמנים
https://www.e-vrit.co.il/חוף_הים_של_ירושלים-details.aspx

010033192


25.09.18

הודעת ביטול: מטר על מטר פסטיבל ירושלים לשירה

אנו מצטערים להודיע כי השנה לא יתקיים בחול המועד סוכות פסטיבל מטר על מטר. אנו מקווים כי עם המעבר למשכן החדש ברחוב המערביים 9,...

אנו מצטערים להודיע כי השנה לא יתקיים בחול המועד סוכות פסטיבל מטר על מטר. אנו מקווים כי עם המעבר למשכן החדש ברחוב המערביים 9, נוכל לעדכן אתכם בלוח אירועי השירה השנתי שלנו.

חגים שמחים ושנה טובה!


16.10.18

פתיחת סדנאות החורף במקום לשירה

סדנאות חורף בבית מקום לשירה, רחוב המערביים 9, ירושלים

“המשורר אומר את האמת”

סדנה לכותבי שירה ופרוזה בהנחיית עודד כרמלי

ימי שלישי, שעות 21:15-18:15, מפגש ראשון: 16.10.18

—  נותרו מקומות ספורים —

 

כחולים ואדומים

סדנה לגיבוש כתבי יד בהנחיית נועה שקרג’י

ימי שלישי, שעות 21:00-18:00, מפגש ראשון: 16.10.18

—  נותרו מקומות ספורים —

 

 

“כל חלומות העולם”

סדנה לבני ובנות נוער (כיתות ט‘-יב‘)  בהנחיית עודד כרמלי

ימי שלישי, שעות 18:00-16:00, מפגש ראשון: 16.10.18

 

“המילים והחיים” איך לכתוב את מה שאני מרגיש?

סדנה לילדים (כיתות ה‘-ז‘) בהנחיית יונתן ברג

ימי שלישי, שעות 17:30-16:00, מפגש ראשון: 16.10.18

 

לפרטים נוספים על הסדנאות:  www.poetryplace.org

להרשמה: 02-6524601 | poetryplace1@gmail.com

 

 


29.07.18

אירוע לכבוד “חותמת חום”

  ערב לכבוד הספר ~חותמת חום~ מאת נועה שקרג’י 11 חודשים אחרי שהספר שלי יצא נדמה לי שהבנתי משהו לגביו, ועכשיו אני יכולה סוף...

 

ערב לכבוד הספר ~חותמת חום~ מאת נועה שקרג’י
11 חודשים אחרי שהספר שלי יצא נדמה לי שהבנתי משהו לגביו, ועכשיו אני יכולה סוף סוף לחגוג בדרכי את צאתו. אין מוקדם ומאוחר בשירה. מוזמנות ומוזמנות לשמוע את שירי הספר בקולן ובקולם של חברות וחברים שאני אוהבת. אחר כך אני מבטיחה לומר גם משהו על מה שהבנתי.

משתתפות ומשתתפים: רות אשור, אלכס בן ארי, רון דהן, שיר דהן, חדוה הרכבי, ענת זכריה, עמיחי חסון, גלעד מאירי, אורית מיטל, רוני סומק, רותם עטר, מורן שוב, שרון שקרג’י, נועה שקרג’י
עוד: גלעד ואקנין

יום ראשון ~ 29.7.19 ~ י”ז אב, תשע”ח ~ 20:00


19.07.18

השקת גיליון ננופואטיקה 14

  מקום לשירה מציגים – השקה לננופואטיקה 14! אחד הגיליונות המיוחדים שראו אור במקום לשירה – גיליון דיוקנאות פיוטיים בעריכת יהונתן דיין. Yehonatan Dayan יקראו:...

 

מקום לשירה מציגים – השקה לננופואטיקה 14!
אחד הגיליונות המיוחדים שראו אור במקום לשירה – גיליון דיוקנאות פיוטיים בעריכת יהונתן דיין. Yehonatan Dayan

יקראו: חגית גרוסמן, נוית בראל, חיים וואשאדי, מורן שוב, יהודה ויזן, שועי רז, יעל גלוברמן, מרחב ישורון.
Navit Barel Moran Shoub Yehuda Vizan ‏שוֹעִי רז‏ (‏‎Shoey Raz‎‏) Merhav Yeshoron

ערב מלא בשירה, קפה ואנשים.
מחכים לכם 🙂

בבית הקפה Carpe Diem, טשרניחובסקי 21, בשעה 20:00.


09.07.18

טקס ברוח הדברים – מופע השקה

  בתאריך ה- 18\7\9, יום שני, בית אליאנס רחוב כי”ח 5, נחגוג את יציאת ספר השירה של בעז יניב “רוח הדברים”. טקס ברוח הדברים...

 

בתאריך ה- 18\7\9, יום שני, בית אליאנס רחוב כי”ח 5, נחגוג את יציאת ספר השירה של בעז יניב “רוח הדברים”.

טקס ברוח הדברים הוא פרפורמנס משנה תודעה ויחודי שיועלה באופן חד פעמי לרגל השקת ספר השירה השני של בעז יניב “רוח הדברים”. הספר בעריכתו של גלעד מאירי רואה אור בהוצאת מקום לשירה.

מופע ההשקה בהשתתפות בעז יניב וגליה תנאי מביא לחיים את הטקסט הכתוב ודרך סדרה של פעולות פרפורמטיביות טקסיות, קוליות תנועתיות ואחרות מבקש לקחת את המשתתפים לתוך מרחב שבו המילים צומחות לתוך משמעותן המלאה.

“אל תיפול בקסם
האשליות המתחלפות
הישאר עם הכישוף”

סדר הזמנים:
20:00 – 20:30 – התכנסות והתרגשות
20:30 – 21:00 – דברי ברכה לרגל צאת הספר נעה שקרג’י וגלעד מאירי
21:00 – 21:40 – טקס מופע ברוח הדברים
21:40 – 22:30 – מוזיקה ורכישה המונית של הספר

האירוע בשיתוף סטודיו Or Ganuz אשפי הויז’ואל המכשפים
עיצוב עטיפה ותמונת האירוע – Sa Barakeh
הספר רואה לאור בהוצאת מקום לשירה Poetry Place
המופע בהשתתפות – Galia Tanay & Boaz Yaniv


17.06.18

טרומפרטי: ערב כתיבה וקריאה

ערב חגיגי לקראת שיפוץ המעון החדש של מקום לשירה 18:00-18:30 התכנסות וברכות 18:30-20:30 סשן כתיבה על קירות הבית בהנחיית ד”ר אורית מיטל ואבנר מרים...

ערב חגיגי לקראת שיפוץ המעון החדש של מקום לשירה

18:00-18:30 התכנסות וברכות
18:30-20:30 סשן כתיבה על קירות הבית בהנחיית ד”ר אורית מיטל ואבנר מרים עמית
21:00-22:00 LO POETRY SLAM קריאת שירה
מספר המקומות מוגבל- הכניסה בהרשמה מראש בלבד mail@poetryplace.org
הערב יתקיים ברחוב המערביים 9, ירושלים (מאחורי מלון ולדורף אסטוריה).


13.06.18

איגרת אל הילדים מאת אלי אליהו // ההשקה

יום רביעי, 13.6.18 בשעה 20:00 קוראים מכריכה לכריכה את ספר השירים החדש של אלי אליהו איגרת אל הילדים משתתפים אלי אליהו, שיר דהן, גלעד מאירי, קים...

יום רביעי, 13.6.18 בשעה 20:00

קוראים מכריכה לכריכה את ספר השירים החדש של אלי אליהו איגרת אל הילדים

משתתפים אלי אליהו, שיר דהן, גלעד מאירי, קים מידן, נסים קלדרון, בני שבילי, נועה שחם, נועה שקרג’י

מוזיקה: “אקוט”

האירוע יתקיים בעמק רפאים 43א’


10.05.18

“פופואטיקה ואינטרנטיקה בפסטיבל “מילים ברוח”

מקום לשירה במופע הסיום של פסטיבל “מילים ברוח” בערבה התיכונה משוררים צעירים העוסקים בשירתם בתרבות פופולרית ובאינטרנט קוראים שירה ומשוחחים. עם נועה שקרג’י, ערן...

מקום לשירה במופע הסיום של פסטיבל “מילים ברוח” בערבה התיכונה

משוררים צעירים העוסקים בשירתם בתרבות פופולרית ובאינטרנט קוראים שירה ומשוחחים. עם נועה שקרג’י, ערן הדס וגלעד מאירי.

על המוסיקה: איתי פרל בשירים מתוך האלבום מלון ערבה. פסנתר חשמלי: דודו חמד.
לטיזר מוזיקלי https://itaypearl.bandcamp.com/album/–2

לכל תוכניית האירועים https://www.arava.co.il/14929/

המופע בתשלום של 40 ש”ח


21.05.18

התקווה 69 מאת אלכס בן ארי // ההשקה

יום שני, 21.5.18 בשעה 20:00 קוראים, מדברים וחוגגים את יציאת ספר השירים המתוכנת התקווה 69 מאת אלכס בן ארי. 69 גרסאות מתוכנתות של ההמנון המוכר....

יום שני, 21.5.18 בשעה 20:00

קוראים, מדברים וחוגגים את יציאת ספר השירים המתוכנת התקווה 69 מאת אלכס בן ארי. 69 גרסאות מתוכנתות של ההמנון המוכר.

משתתפים: ערן הדס, דן כנר, גלעד מאירי, פיי שפירו | מנחה: חולקט~אורי קרין

האירוע יתקיים בביתא קום לשירה, יפו 155, ירושלים.


22.06.18

יום פתוח בבית הספר לאמנויות המילה

ההרשמה לבית הספר בעיצומה! מוזמנות ומוזמנים לשלוח תיק עבודות במייל או בדואר

ההרשמה לבית הספר בעיצומה!
מוזמנות ומוזמנים לשלוח תיק עבודות במייל או בדואר


15.03.18

מופע שירה לכבוד בוא זמני | מאת גלעד מאירי

פופואטיקה פינג פונג בין פואטיקה לתרבות פופולרית מופע שירה לכבוד “בוא זמני” מאת גלעד מאירי בית ביאליק, ה’, 15.3.18, 20:00 חמישה משוררים ותיקים וצעירים...

פופואטיקה

פינג פונג בין פואטיקה לתרבות פופולרית
מופע שירה לכבוד “בוא זמני” מאת גלעד מאירי
בית ביאליק, ה’, 15.3.18, 20:00

חמישה משוררים ותיקים וצעירים יקראו משירי הספר: סיגלית בנאי, ענת זכריה (עורכת הספר), חולקט~אורי קרין, מרחב ישורון ורוני סומק.

זמרת הרוק, הילה רוח, תשיר ותנגן מלהיטיה

תנחה המשוררת קרן קוך

ירח וחביתה
(למילים כבר אין תוכן)

לַמִּלִּים
כְּבָר אֵין תֹּכֶן
אוּלַי בֶּאֱמֶת
כְּבָר הִגִּיעַ הַזְּמַן לְדַבֵּר אַחֶרֶת
תָּאֲרוּ לְעַצְמְכֶם
כּוֹתֶרֶת בָּעִתּוֹן
שֶׁאֵינָהּ עַל בְּסִיס מִלִּים
אֲבָל אֶת זֶה
קָשֶׁה לְדַמְיֵן
אָז מַשֶּׁהוּ אַחֵר בְּסִגְנוֹן
אֶתְמוֹל בַּלַּיְלָה
רָאִיתִי יָרֵחַ יָפֶה
וְאָכַלְתִּי חֲבִיתָה
וּבְשׁוּרוֹת קְטַנּוֹת יוֹתֵר
יִהְיֶה כָּתוּב
שֶׁגַּם מָחָר צְפוּיִם
יָרֵחַ וַחֲבִיתָה

מתוך “בוא זמני”, מקום לשירה, 2017


07.03.18

השקת ספר השירה של סבינה מסג

  “על היופי הבלתי מצוי של המצוי” | ספר שירים חדש מאת סבינה מסג   בִּקּוּשׁ לְעֶצֶב \ סבינה מסג זֶה שֶׁיֵּשׁ בִּקּוּשׁ לְעֶצֶב...

 

“על היופי הבלתי מצוי של המצוי” | ספר שירים חדש מאת סבינה מסג

 

בִּקּוּשׁ לְעֶצֶב \ סבינה מסג

זֶה שֶׁיֵּשׁ בִּקּוּשׁ
לְעֶצֶב
אֵינוֹ אוֹמֵר שֶׁעָלַי לְעַצֵּב
אֶת שִׁירַי
בְּצוּרַת
דִּמְעָה

 

ישוחחו על הספר גדעון עפרת, אפרת מישורי וגלעד מאירי (עורך הספר).
המשוררת ואמן הפרפורמנס חולקט~אוריקרין בקטעים מתוך הספר.

מנחה הערב: חולקט~אוריקרין

תחילת אירוע 19:00

בית הקפה תמול שלשום, יואל משה סלומון 5
40 ש”ח דמי כניסה שמוחזרים במסעדה


23.03.18

יום פתוח בבית הספר לאמנויות המילה לקראת ההרשמה לשנת הלימודים תשע”ט

לקראת ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ט

11:00-10:00 הצגות קצרות של מורי ותלמידי בית הספר

ד”ר גלעד מאירי
נועה שקרג’י
יונתן ברג
בני שבילי
אורי קרין
גליה ברס

12:00-11:15 סדנת התנסות עם הסופרת רונית חכם

הכניסה חופשית בהרשמה מראש- מספר המקומות מוגבל

עמק רפאים 43 א’, קומה 1, ירושלים

להרשמה ולפרטים נוספים: 02-6524601 | mail@poetryplace.org


16.02.18

יום פתוח בבית הספר לאומנויות המילה!

לקראת ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ט

לקראת ההרשמה לשנת הלימודים תשע”ט
בתאריך – 16.2.18, יום שישי, בין השעות 10:00-12:00 בעמק רפאים 43 א

הצגות קצרות של מורי ותלמידי בית הספר

ד”ר גלעד מאירי
נועה שקרג’י
ד”ר יאיר אלדן
בני שבילי
שיר דהן
גליה ברס

מ-11:15 עד 12:00 סדנת התנסות עם המתרגמת רותם עטר

הכניסה חופשית בהרשמה מראש- מספר המקומות מוגבל


15.02.18

השקת הספר “הבהוב ההווה” של אורית מיטל

השקת “הבהוב ההווה” של אורית מיטל! אורית מיטל היא דוקטור לספרות עברית, מרצה באוניברסיטת תל-אביב, מנהלת בית ש”י עגנון בירושלים, מנחה סדנאות כתיבה. “הבהוב...

השקת “הבהוב ההווה” של אורית מיטל!

אורית מיטל היא דוקטור לספרות עברית, מרצה באוניברסיטת תל-אביב, מנהלת בית ש”י עגנון בירושלים, מנחה סדנאות כתיבה. “הבהוב ההווה” הוא ספר שיריה השלישי. 

דוברים: שירה סתיו, אריאל זינדר (עורך הספר),בלהה בן אליהו, ליאורה בינג היידקר, נועה שקרג’י. 

מנחה: שירה סתיו

יקרא וישחק: אסף אופק
נגנית פרקשן (כלי הקשה): ענבר היימן

פתיחת דלתות: 19:30
תחילת אירוע 20:00

בית הנסן, גדליהו אלון 14. בעליית הגג
הכניסה חופשית!
מצפים לראותכם!


08.01.18

השקת הספר “הון עצמי” מאת שי דותן

  יום שני, 8.1.2018, פתיחת דלתות ב- 19.30 , תחילת האירוע ב- 20:30 משתתפים: פרופסור אריאל הירשפלד, יובל יבנה, ד”ר גלעד מאירי, רותם עטר,...

 

יום שני, 8.1.2018, פתיחת דלתות ב- 19.30 , תחילת האירוע ב- 20:30

משתתפים: פרופסור אריאל הירשפלד, יובל יבנה, ד”ר גלעד מאירי, רותם עטר, ליאור שטרנברג

מוזיקה: חגי נחתומי ויובל יבנה

מנחה: שי דותן

בית קפה נוקטורנו- מדרחוב בצלאל 7, ירושלים

הכניסה חופשית


12.11.17

מסיבת הפתעה ספרותית

יום ראשון, 12/11/2017, שעה 20:00, הטרמינל, התחנה הראשונה.

ערב סיום מחזור א’, ביה”ס לאמנויות המילה


18.09.17

השקת הספר “דייט עם עצמי” מאת אוהד ובר

יום שני, 18.9.17 בשעה 20:00 משתתפים: מאיה ויינברג, גלעד מאירי, קרן מור, דורי מנור, רוני סומק, בני ציפר, אוהד ובר מוזיקה: סיוון טלמור, עודד...

יום שני, 18.9.17 בשעה 20:00

משתתפים: מאיה ויינברג, גלעד מאירי, קרן מור, דורי מנור, רוני סומק, בני ציפר, אוהד ובר

מוזיקה: סיוון טלמור, עודד אסנר

מנחה: נועה שקרג’י

“בית קנדינוף” – בר אוכל וחלל לאמנות, רח’ הצורפים 14, יפו.

הכניסה חופשית

 


08.10.17

מטר על מטר – פסטיבל ירושלים לשירה #10

שריינו ביומנים! מטר על מטר – פסטיבל ירושלים לשירה העשירי יתקיים בחול המועד סוכות, 10-8 לאוקטובר, 2017 הפסטיבל יתקיים בבית אליאנס, רחוב כי”ח 1,...

שריינו ביומנים!

מטר על מטר – פסטיבל ירושלים לשירה העשירי יתקיים בחול המועד סוכות, 10-8 לאוקטובר, 2017
הפסטיבל יתקיים בבית אליאנס, רחוב כי”ח 1, ירושלים.
תוכנית הפסטיבל תעלה לאתר בראשית ספטמבר,
להתראות במטר על מטר!

מוזמנות ומוזמנים להיזכר בינתיים בפסטיבלים הקודמים:


09.07.17

בוא זמני: השקה

השקה לספר השירה “בוא זמני” לגלעד מאירי ישתתפו: ענת זכריה // אורית מיטל // יהודה ויזן // גיא פרל // צרויה להב // גלעד...

השקה לספר השירה “בוא זמני” לגלעד מאירי
ישתתפו:
ענת זכריה // אורית מיטל // יהודה ויזן // גיא פרל // צרויה להב // גלעד מאירי //
מנחה: יפתח מאירי.
בית הקונפדרציה, 9.7.17, א’, 20:00
כניסה חופשית


14.07.17

יום פתוח בבית הספר לאמנויות המילה

יום שישי 14.7.17 סדנאות פתוחות עם מורי בית הספר: 10:45-10:00 אני ואני סדנה בהנחיית ד”ר אורית מיטל 11:15-10:45 הצגת תוכנית הלימודים 12:00-11:15 גב הספר...

יום שישי 14.7.17
סדנאות פתוחות עם מורי בית הספר:
10:45-10:00 אני ואני סדנה בהנחיית ד”ר אורית מיטל
11:15-10:45 הצגת תוכנית הלימודים
12:00-11:15 גב הספר סדנה בהנחיית ד”ר יאיר אלדן

הכניסה חופשית בהרשמה מראש – מספר המקומות מוגבל

מקום לשירה, עמק רפאים 43 א’ קומה 1, ירושלים


14.06.17

הפרעה דו-כותבית: שירה שנכתבת יחד

מקום לשירה ובית הספר לאמנויות המילה שמחים להזמין אתכם לסדנת כתיבה: הפרעה דו-כותבית: שירה שנכתבת יחד סדנת שירה בהנחיית אבנר מרים עמית יום ד' 14.6...

במסגרת יריד הספרים הבינלאומי ה-28 בירושלים
11-15 ביוני, במתחם התחנה הראשונה:
מקום לשירה ובית הספר לאמנויות המילה שמחים להזמין אתכם לסדנת כתיבה:
הפרעה דו-כותבית: שירה שנכתבת יחד 
סדנת שירה בהנחיית אבנר מרים עמית
יום ד’ 14.6 בשעה 17:00 במשכנות שאננים

להרשמה ולתוכנייה המלאה: http://www.jbookfair.com


08.05.17

שאפואטיקה | אירוע מחווה לחוה פנחס-כהן

ידברו ויקראו: חגית גרוסמן פרופ’ יהודה ליבס ד”ר גלעד מאירי אורין מוריס פרופ’ חביבה פדיה בני שבילי חוה פנחס-כהן מוסיקה: להקת כריכה רכה נוקטורנו,...

ידברו ויקראו:
חגית גרוסמן
פרופ’ יהודה ליבס
ד”ר גלעד מאירי
אורין מוריס
פרופ’ חביבה פדיה
בני שבילי
חוה פנחס-כהן

מוסיקה: להקת כריכה רכה

נוקטורנו, 8.5.17, ב’, 20:00, כניסה חופשית


02.05.17

וודסטוק שירה

בקריאה ראשונה: שירים (ומוזיקה) מספרים שבדרך יום העצמאות 2.5.17 16:00-12:00 _________________________________________________ 12:00: אלי אליהו, נעה שחם, טינו מושקוביץ, גיא פרל מוסיקה: נטע וינר 13:00:...

בקריאה ראשונה: שירים (ומוזיקה) מספרים שבדרך
יום העצמאות 2.5.17
16:00-12:00
_________________________________________________
12:00: אלי אליהו, נעה שחם, טינו מושקוביץ, גיא פרל
מוסיקה: נטע וינר

13:00: אורי קרין~חולקט, חגית גרוסמן, אפרת מישורי, אשר רייך
מוסיקה: קים קידר

14:00: נעמה בוגט, אורית מיטל, מרחב ישורון, נועה שקרג’י
מוסיקה: אדם בן עזרא

15:00: אוהד ובר, שירה חורש, שמואל מוניץ, נעם פרתום
מוסיקה: תומר ישעיהו

מנחה: רותם עטר

בית הקונפדרציה| רחוב אמיל בוטה 12, ירושלים
הכניסה חופשית!


27.04.17

השקת “כאן בתוך כאן” לליאת קפלן

השקת ספר שירים חדש לליאת קפלן במקום לשירה, "כאן בתוך כאן". יום רביעי, 27.4.17 בשעה 20:00, כניסה חופשית.

קוראים ומשוחחים:
הצלם: אדם סולד
בכל סרלואי
ליאת קפלן

מנחה: עמיחי חסון

מקום לשירה, עמק רפאים 43 א’
27.4.17, 20:00 // כניסה חופשית!


31.03.17

בית הספר לאמנויות המילה: יום פתוח

נפתחה ההרשמה למחזור השלישי של בית הספר לאמנויות המילה. היום הפתוח יתקיים ביום שישי בצהריים, 31.3.17. בתוכנית: הצגת תוכנית הלימודים של בית הספר והרצאות...

נפתחה ההרשמה למחזור השלישי של בית הספר לאמנויות המילה. היום הפתוח יתקיים ביום שישי, 31.3.17 בשעה 10:00. בתוכנית: הצגת תוכנית הלימודים של בית הספר והרצאות קצרות מפי מורים ותלמידים:
ד”ר יאיר אלדן
נועה ברקת (תלמידה)
ד”ר גלעד מאירי
ד”ר אורית מיטל
רותם עטר
גיא פרל
תהילה שפר (תלמידה)
נועה שקרג’י

לפרטים נוספים: 02-6524601 | poetryplace1@gmail.com
מקום לשירה, עמק רפאים 43 א’, קומה ראשונה.


06.04.17

ערב לכבוד “לראות לוויתן” עם רון דהן

שיחה בין המשורר עמיחי חסון לבין הסופר והמשורר רון דהן בעקבות ספרו האחרון “לראות לוויתן”. על מסעות ספרותיים, פנטסטיים וריאליסטיים ועל הקשר בין יונה...

שיחה בין המשורר עמיחי חסון לבין הסופר והמשורר רון דהן בעקבות ספרו האחרון “לראות לוויתן”. על מסעות ספרותיים, פנטסטיים וריאליסטיים ועל הקשר בין יונה הנביא לבין מובי דיק.

מקום לשירה, עמק רפאים 43 א’, 20:00
כניסה חופשית!


20.03.17

לקרוא קריעה

בהשתתפות: נעה ברקת, יוליה וינר, ענת זכריה, גלעד מאירי, רוני סומק הנחיה: גלעד מאירי מוזיקה: רונה קינן האירוע יתקיים באולם קונסטנטינר בביה”ס הבין לאומי...

בהשתתפות: נעה ברקת, יוליה וינר, ענת זכריה, גלעד מאירי, רוני סומק
הנחיה: גלעד מאירי
מוזיקה: רונה קינן

האירוע יתקיים באולם קונסטנטינר בביה”ס הבין לאומי להוראת השואה. יד ושם, הר הזיכרון, ירושלים.

הכניסה ללא תשלום
יום שני | 20.3.17 | 19:00


16.03.17

השקה לספר “שומרת לילה”

שומרת לילה // ספר ביכורים למשוררת נועה ברקת ההשקה לספר תתקיים במפעל – רחוב המערבים 1-11, ירושלים 16.3.16 // 20:00 ידברו על הספר: יותם בנשלום,...

שומרת לילה // ספר ביכורים למשוררת נועה ברקת
ההשקה לספר תתקיים במפעל – רחוב המערבים 1-11, ירושלים
16.3.16 // 20:00

ידברו על הספר: יותם בנשלום, נועה ברקת, אורית מיטל, גלעד מאירי, מורן שוב ונועה שקרג’י
מוזיקה: חן רותם

כניסה חופשית!


27.02.17

ארכיאולוגיה של סוף העולם | שש הרצאות על סוף העולם

סוף העולם התרחש כבר, והטרגדיה הגדולה היא שלמחרת התעוררנו ויצאנו לעבודה. עכשיו עומדים על חורבות העולם הישן. אלה עמדו על חורבותיו של עולם ישן...

סוף העולם התרחש כבר, והטרגדיה הגדולה היא שלמחרת התעוררנו ויצאנו לעבודה. עכשיו עומדים על חורבות העולם הישן. אלה עמדו על חורבותיו של עולם ישן יותר. על מנת להבין את מצבנו עכשיו, עלינו לגשת להבנה של ההווה ביחס לעבר, לא כהיסטוריונים שמסתכלים על תהליכים גדולים ומחפשים תנאים מקדימים, אלא כארכיאולוגים החושפים שכבה אחר שכבה ומנתחים את הממצאים השונים: פעם סיפור ופעם ציור, פרגמנט של מאמר או פיסה של מנגינה, אבל במפגשים שלנו נתמקד בשירה כחוט השוזר את הנרטיב שלנו, בעוד אנו נעים, כארכיאולוגים, אחורה בזמן משכבה לשכבה.
במהלך ההרצאות ניתקל באנשים רבים מוויליאם ס. בורוז ועד לוויליאם בלייק, מסווינדנבורג ועד סוונרולה, מעזרא פאונד ועד מיכאלאנג’לו וננסה להבין איך קרה שמשפט כמו “סוף העולם התרחש כבר” נראה כצורה מובנת לחלוטין להסתכל על המציאות העכשווית.
ימי שני, 20:00-18:30. במקום לשירה

סדר המפגשים:
16.1.17 | פוסט-מורטם של האיזם – פוסטמודרניזם
מות המחבר, קץ האמנות, סוף האני וסוף המטאפיזיקה / “סופמשחק” של בקט / וויליאם ס. בורוז

30.1.17 | לקרוא לסוף העולם שיבוא – מודרניזם
בין המלחמות / ט.ס. אליוט / ג’יימס ג’ויס / עזרא פאונד / השיעמום הגדול

13.2.17 | עידן המהפכות – רומנטיקה
מהפכות מהפכות ועוד קצת מהפכות / רומנטיקה / אנרכיה עם שלי וגודווין / וויליאם בלייק

27.2.17 | התלהבות נגד נאורות
התחיה הגדולה בארה”ב / התלהבות / סווינדנבורג / קאנט

13.3.17 | משיחי שקר, מלחמות דת
המאה של הכוכבים / נוסטרדמוס / לותר / שבתאי צבי / ניוטון

27.3.17| מדורת ההבלים
למה רנסאנס? / בוקאצ’יו / מיכאלאנג’לו / מדורת ההבלים של סוונרול


16.02.17

השקה לספר “קורות הבית” בתל אביב

שמחים להזמינכם להשקת הספר “קורות הבית” ספר ביכוריה של יפה שלומוביץ בהוצאת מקום לשירה. מנחה: גלעד מאירי יקראו וידברו: יהונתן דיין, מורן שוב, מיה...

שמחים להזמינכם להשקת הספר “קורות הבית” ספר ביכוריה של יפה שלומוביץ בהוצאת מקום לשירה.

מנחה: גלעד מאירי
יקראו וידברו: יהונתן דיין, מורן שוב, מיה אנגלר-ספקטור, נועה שקרג’י ורותם עטר.

חנות הספרים “סיפור פשוט”, שבזי 36
נווה צדק, תל אביב

יום חמישי 16.2 // בשעה 19:00
כניסה חופשית!


09.02.17

השקה תל אביבית לספר “קום”

המשורר אמיר מנשהוף משיק בתל אביב את ספר שיריו השני “קוּם” (הוצאת מקום לשירה, עורך נדב ליניאל). חברים יקראו בספר וידברו על שיריו. בסיום...

המשורר אמיר מנשהוף משיק בתל אביב את ספר שיריו השני “קוּם” (הוצאת מקום לשירה, עורך נדב ליניאל). חברים יקראו בספר וידברו על שיריו. בסיום הערב יבצע מנשהוף כמה משיריו יחד עם המוזיקאים גונן ויזל וגלעד רות.
______________________

משתתפים:
נוית בראל
רועי גרינוולד
שירה חרש
נדב נוימן
נעם פרתום
נועה שקרג’י

מוזיקה:
גונן ויזל
גלעד רוט
אמיר מנשהוף
תולעת ספרים, רח’ מאז”ה 7 תל אביב
יום חמישי 9.2 בשעה 20:00
כניסה חופשית!


02.02.17

אירוע לכבוד תרגילים בסגנון בתל אביב

אירוע לכבוד “תרגילים בסגנון” בחנות סיפור פשוט בנווה צדק (שבזי 36). מה בתוכנית? 19:00 דיון פתוח ושיחה על הרקע הספרותי והתרבותי שהוביל ליצירת “תרגילים...

אירוע לכבוד “תרגילים בסגנון” בחנות סיפור פשוט בנווה צדק (שבזי 36).
מה בתוכנית?

19:00 דיון פתוח ושיחה על הרקע הספרותי והתרבותי שהוביל ליצירת “תרגילים בסגנון”:
ד”ר עילי ראונר, סופר, מתרגם וחוקר ספרות: “נגד קולו של הדיקטטור: הסגנון והמצאת הריבוי”
רותם עטר, מתרגמת הספר, תדבר על הבלתי ניתן לתרגום.

20:00 סדנת כתיבה בהשראת האוליפו והספר, בהנחיית רותם עטר.
מוזמנים להירשם לסדנה במייל Info@sipurpashut.com או בטלפון 03-5107040


02.01.17

סֵפֶר שֶתֶף // השקה // תל אביב

ספר שתף (ננופואטיקה 10) הוא ספר המוקדש כולו לאמנות השירה המשותפת. וכראוי לכזה ספר, שעוסק כולו בפוטנציאל היצירתי של המפגש, ההשקה תעלה ניצוצות! יהיו...

ספר שתף (ננופואטיקה 10) הוא ספר המוקדש כולו לאמנות השירה המשותפת. וכראוי לכזה ספר, שעוסק כולו בפוטנציאל היצירתי של המפגש, ההשקה תעלה ניצוצות!

יהיו משקאות
יהיו שירים
יהיו ניגונים
יהיה סשן כתיבה
אבל קודם יהיו שיטוטים בתחנה המרכזית בחיפוש אחר הפנינה הכי כמוסה בארץ, שם תתרחש ההשקה: היונג יידיש! מקום קסום באמת, של אדם קסום באמת – מנדי (שגם יופיע! יחי!).

משתתפות בהשקה:
יעלי בירנבאום
אלכס בן ארי
מיכל גולדשטיין
גל גרופית
שירה חֹרש + מרקו מילבסקי: “אפס אחד”
מנדי כהאן
אבנר מרים עמית + קרן בן אלטבט: “פה לפה”
נעם פרתום
יונתן קונדה
ליאור שוב + אן קמף
מרוה שלו מרום
פיי שפירו
מי טל שרף
….
ינחו את הערב: קרן שפי ואבנר מרים עמית

יום שני, 2/1/2017 בשעה 20:00
בספריית יונג יידיש בתל אביב, כניסה חופשית


22.12.16

דלת אדומה // מחווה לישראל אלירז

ישראל אלירז הוא אחד מהמשוררים הגדולים של השירה העברית. הוא המשורר הישראלי הפורה ביותר ובעל פואטיקה ייחודית. מקום לשירה היה אמור לערוך לאלירז השנה...

ישראל אלירז הוא אחד מהמשוררים הגדולים של השירה העברית. הוא המשורר הישראלי הפורה ביותר ובעל פואטיקה ייחודית. מקום לשירה היה אמור לערוך לאלירז השנה אירוע לרגל יום הולדתו ה-80, אולם הוא נפטר יום לפני יום הולדתו. למקום לשירה יש צוואה לקיים אירוע שאלירז אמר אודותיו שזה אירוע שתמיד חלם עליו והוא קריאה מכריכה לכריכה של ספרו דלת אדומה.

לקראת האירוע נתלה ברחוב עמק רפאים תערוכת שירים של אלירז המעוצבת על ידי האמן הגראפי, רותם סוואיה. זהו הרחוב בו אלירז בילה שעות רבות בשיחות קפה עם משוררים אחרים.

משוררים וקוראי שירה: רון דהן, שירה חורש, חוה פנחס כהן, גלעד מאירי, נועה שקרג’י, בני שבילי, יפה שלומוביץ ונציגי המשפחה
מוזיקאי: עפר כלף
מקום לשירה, יום חמישי, 22.12.16, 20:00
עמק רפאים 43 א’, קומה 1


08.12.16

סֵפֶר שֶׁתֶף// השקה ירושלמית במפעל

גליון ננופואטיקה עשירי וחגיגי, העונה לשם “ספר שתף”, הוא ספר שירה המוקדש כולו לאמנות-הכתיבה-יחד. אחרי שנים של עבודת מחקר ואיסוף, והשתתפות של כמעט מאה(!)...

גליון ננופואטיקה עשירי וחגיגי, העונה לשם “ספר שתף”, הוא ספר שירה המוקדש כולו לאמנות-הכתיבה-יחד. אחרי שנים של עבודת מחקר ואיסוף, והשתתפות של כמעט מאה(!) משוררות ומשוררים מקומיים – זה מוכן! יש ספר! וזו סיבה להתכנס ולשמוח ובעזרת השם גם לרקוד. תהיה שירה! תהיה מוזיקה! וגם יהיה סשן של כתיבה-בזוג שיעיף לכן את הסכך עד מגדל דוד וחזרה. ויהיה גם מיץ.

אגב, אין מקום מושלם יותר להשקה של ספר שתף. המפעל הוא כולו יצירה משותפת אחת גדולה ומפעימה. ומפעילה.

איפה ומתי?
8/12/2016 יום חמישי
המפעל: המערביים 3, ירושלים

בשעה 20:00
סדנת כתיבה בהנחיית אבנר מרים עמית

בשעה 20:30 קוראים, מנגנים ומדברים:

אבנר מרים עמית, מיכל גולדשטיין, אבישי חורי, שירה חורש, בעז יניב, אורית מיטל, גלעד מאירי, טלילה נשר אלכס קון, יונתן קונדה, קרן שפי, נועה שקרג’י, גליה תנאי

כניסה חופשית


29.11.16

השקת הספר תרגילים בסגנון

השקת תרגום הספר “תרגילים בסגנון” מאת רמון קנו, בהוצאת מקום לשירה. מנחה: נועה שקרג’י ערן הדס // מאוליפו עד אינטרנט ד”ר גלעד מאירי, המו”ל...

השקת תרגום הספר “תרגילים בסגנון” מאת רמון קנו, בהוצאת מקום לשירה.

מנחה: נועה שקרג’י
ערן הדס // מאוליפו עד אינטרנט
ד”ר גלעד מאירי, המו”ל // הדי צחוק: מה קורה לחיוך אחרי ששמענו אותה בדיחה 99 פעמים
רותם עטר, מתרגמת הספר // על הבלתי ניתן לתרגום
ד”ר דורית שילה // השחרור שבמגבלה : יצירתה של חבורת אוליפו וחשיבותה בעולם הספרות הצרפתי במאה העשרים
יקרא תרגילים מהספר: תומר שרון (תומש)

בית קפה נוקטורנו, רח’ בצלאל 7
יום שלישי, 29.11.16 בשעה 20:00


17.11.16

השקה לספר “קורות הבית” מאת יפה שלומוביץ

השקת "קורות הבית", ספר ביכוריה של יפה שלומוביץ בהוצאת מקום לשירה. קריאת שירה: ערן הדס, צרויה להב, גלעד מאירי, יוסף עוזר, גיא פרל, ליאור...

השקת “קורות הבית”, ספר ביכוריה של יפה שלומוביץ בהוצאת מקום לשירה.

מנחה: נועה שקרג’י
קריאת שירה: // ערן הדס // צרויה להב // גלעד מאירי // יוסף עוזר // גיא פרל // ליאור שטרנברג // יפה שלומוביץ
מוסיקה: מורין נהדר

קפה נוקטורנו, בצלאל 11 ירושלים
יום חמישי 17.11 // בשעה 20:00


07.11.16

השקת הספר ‘קום’ מאת אמיר מנשהוף

קוראים מדברים ומתקלטים: אמיר מנשהוף, רונה ברנס, חדוה הרכבי, עופר טיסר, גלעד מאירי, שי מנדלוביץ’, איתי עקירב, נועה שקרג’י יום ב’, 7.11.16, ו’ חשון...

קוראים מדברים ומתקלטים:

אמיר מנשהוף, רונה ברנס, חדוה הרכבי, עופר טיסר, גלעד מאירי, שי מנדלוביץ’, איתי עקירב, נועה שקרג’י

יום ב’, 7.11.16, ו’ חשון תשע”ז 21:00
המזקקה, רח’ שושן 3 ירושלים

*

כִּי-מַהוּ הָאָדָם אִם-לֹא יוֹרֵד יָם

שֶׁמִּתעוֹרֵר בְּכָל יוֹם

אֶל-מְאוֹר הַנִּעֲנוּעַ עַל-גַּלִּים

וּמַשֶּׁהוּ שָׁקֵט-בּוֹ נִזכָּר

 

 


08.09.16

בַּדְּמָמָה דּוֹבֶרֶת הַדְּמָמָה: ערב מחווה למשורר הוגו מוּחִיקָה (ארגנטינה) בהשתתפותו

מקום לשירה מארח את המשורר הארגנטינאי לרגל הוצאת הספר: “בדממה דוברת הדממה: מבחר שירים 1983-2013”, בתרגומו של שלמה אביו, הוצ’ קשב לשירה, 2016. משתתפים:...

מקום לשירה מארח את המשורר הארגנטינאי לרגל הוצאת הספר: “בדממה דוברת הדממה: מבחר שירים 1983-2013”, בתרגומו של שלמה אביו, הוצ’ קשב לשירה, 2016.

משתתפים: הוגו מוחיקה, שלמה אביו, רפי וייכרט, גלעד מאירי, ליאור שטרנברג, בני שבילי, שי דותן, מאיר בר-אשר.
מוסיקה: מור קרבסי והגיטריסט ג’ו טיילור
מנחה: בת- שבע דורי-קרליה

הוגו מוחיקה Hugo Mujica (יליד 1942) בעברו צייר, פעיל בתנועה הפסיכדלית בניו-יורק, חסיד הארי קרישנה ונזיר במסדר הטראפיסטי (“מסדר השתקנים”), הוא כיום כומר קהילתי. “אולם למרות היותו איש דת, שירתו מתנזרת לחלוטין מלשון המליצה הדתית” (שלמה אביו, באחרית דבר לספר)
*

בָּאוֹר הָעַז אָנוּ עוֹקְרִים
שָׁרָשִׁים,

אָדָם וְתַעֲלוּמָתוֹ,

יֶלֶד שֶׁבְּקַיִץ כָּלְשֶׁהוּ
(בְּמַחֲשַׁכֵּי
הַשִּׁכְחָה)
מְשַׂחֵק בְּחוֹף הַיָּם, מַאֲזִין לְהַבְטָחַת
רִיק חֲלָלָהּ שֶׁל קוֹנְכִיָּה סְלִילִית
הַלּוֹחֶשֶׁת בְּאָזְנוֹ:

בַּדְּמָמָה דּוֹבֶרֶת הַדְּמָמָה.

(השיר הראשון מתוך המחזור: “הדממה שמעולם”)


16.08.16

השקת ‘תקנות שכנגד’ מאת יהודה ויזן במזקקה

השקת ספר שיריו של יהודה ויזן 'תקנות שכנגד' במזקקה

יום שלישי, 16.8.16 בשעה 20:30

גלעד מאירי: דברי פתיחה
יהודה ויזן: קריאת הספר מתחילתו ועד סופו בליווי פרפראות שירה

באירוע ימכרו ספרים במחיר מוזל של 50 ש”ח לעותק.

המזקקה, רחוב שושן 3, ירושלים.
הכניסה חופשית!


09.06.16

ננופואטיקה ב-Made in Jerusalem

מופע מחווה לכתב העת ננופואטיקה בבית אבי חי בירושלים. 9.6.16 בשעה 21:00

19:00 איך מפגש הופך שירה? סשן כתיבה שיתופית בנושא ירושלים

כותבים שירה ביחד, בסדנה הנותנת דגש על אלמנט הקשב ונותנת מקום מרכזי לריבוי קולות; יחד ניצור שירה המבוססת על חיבור ומפגש – בית תודעות, בין לשונות, בין לבבות.
מנחה: אבנר עמית, משורר וחוקר של אמנות החיבור

21:00 מופע סיום חגיגי של “פסטיבל MADE IN ג’רוזלם”:

מחווה לכתב עת הירושלמי “ננופואטיקה”, הפועל בעיר כשלוש שנים ובוחן את יכולות המבע הספרותי במסגרות מינימליסטיות מגוונות. משוררי המופע יקראו מבחר מתוך הפרויקטים המיוחדים של כתב העת ומגיליונותיו השונים.

משוררים קוראים בננו: שי דותן, ערן הדס, עמיחי חסון, גלעד מאירי, אפרת מישורי, דנה מרקוביץ’ תומר ליכטש, רוני סומק, דניאל עוז, שי שניידר-אילת, נועה שקרג’י

מוזיקה – להקת אקוט בלחנים מקוריים מתוך כתב העת:
ענבל ג׳משיד- שירה, גלעד ואקנין- גיטרה, טל אברהם- חצוצרה, יוהנה ריטמולר- כינור, אביתר חרמש- קונטרבס, עידו אשד- כלי הקשה

הכניסה ללא תשלום ובהרשמה מראש בקופות בית אביחי: 02-6215900


12.05.16

וודסטוק שירה: שירה צעירה ביום העצמאות

תיאטרון החאן, החל מ-12:00. כניסה חופשית! משתתפים: חני כבדיאל, אלנתן מאיה, אמיר מנשהוף, ריטה קוגן, נדב הלפרין, יותם חיימוביץ', נדב נוימן, בכל סרלואי, רות...

ד’ באייר, 12.5.16, בתיאטרון החאן 
וודסטוק שירה: שירה צעירה ברוח החופש והעצמאות 

 
13:00-12:00 – קוראים שירה: חני כבדיאל, אלנתן מאיה, אמיר מנשהוף, ריטה קוגן
מוזיקה: עדיה גודלבסקי

14:00-13:00 – קוראים שירה: נדב הלפרין, יותם חיימוביץ’, נדב נוימן, בכל סרלואי
מוזיקה: הדרה לוין ארדי

15:00-14:00 – קוראים שירה: רות אשור, אביטל הררי, תהילה חכימי, יובל פז
מוזיקה: הילה רוח

16:00-15:00 – קוראים שירה: ליאור גרנות, בת שבע דורי קרלייה, תום הדני, יפה שלומוביץ
מוזיקה: הדאנסרים – יונתן מאירי (גיטרה), פרדי פרידמן (קלידים), תומר בן דיין (בס), נועם גריבץ (תופים)


06.05.16

בית הספר לאמנויות המילה: יום פתוח II

יום פתוח שני למתעניינים בבית הספר לאמנויות המילה. בתכנית: הצגת בית הספר, סדנאות התנסות והרצאות מפי המורים.

נפתחה ההרשמה למחזור השני של בית הספר לאמנויות המילה. יום פתוח נוסף למתעניינים יתקיים ביום שישי, 6.5.16 בשעות בוקר. אפשר כבר עתה ליצור קשר במייל או בטלפון ולהגיש תיק עבודות.


12.04.16

השקת “אספקלריה”

השקת כתב העת "אספקלריה" בעריכת גבריאלה אלישע. בהשתתפות: יהודית אוריה, אסתר אטינגר, יערה בן- דוד, הדס גלעד, יובל גלעד, ענת גנאור, ליאור גרנות, ענת...

השקת כתב העת “אספקלריה” בעריכת גבריאלה אלישע.
בהשתתפות: יהודית אוריה, אסתר אטינגר, יערה בן- דוד, הדס גלעד, יובל גלעד, ענת גנאור, ליאור גרנות, ענת דוברת בן-עזרא, ריקי דסקל, חנה טואג.

יום שלישי, 12.4.16, בשעה 20:00
במקום לשירה: עמק רפאים 43 א’ ירושלים
כניסה חופשית


21.04.16

הבה להבא

הַפִּתְרוֹן לַכִּבּוּשׁ הוּא כִּבּוּשׁ הֶחָלָל // מפגש מפצי-ברבורי עם הוצאת הבה להבא. אירוע לכבוד הוצאת "הבא להבא": עודד כרמלי, יואב עזרא, סער יכין וג'רמי...

הַפִּתְרוֹן לַכִּבּוּשׁ הוּא כִּבּוּשׁ הֶחָלָל // מפגש מפצי-ברבורי עם הוצאת הבה לאור

אירוע לכבוד הוצאת “הבה להבא”:
עודד כרמלי, יואב עזרא, סער יכין וג’רמי פוגל משוחחים ומנגנים.

יום חמישי | 21.4.16 | 20:00
תיאטרון החאן (אולם קטן), דוד רמז 2 – כניסה חופשית


07.04.16

מכריכה לכריכה: ת’ינקרבל // אפרת מישורי

קוראים את ת'ינקרבל, ספרה החדש של אפרת מישורי בשלמותו. Thinkerbell סיפור בהמשכים של משוררת בהפסקות — קיבל את שמו מטינקרבל הפיה מפיטר פן,שמרוב שהייתה...

קוראים את ת’ינקרבל, ספרה החדש של אפרת מישורי בשלמותו.
Thinkerbell סיפור בהמשכים של משוררת בהפסקות — קיבל את שמו מטינקרבל הפיה מפיטר פן,שמרוב שהייתה כל כך קטנה יכלה להכיל רק רגש אחד בכל פעם.

ה-T בשמה המקורי התחלף כאן ל-Th וקיבל את המשמעות של “פעמון חושב”.
120 פרגמנטים שיריים, העומדים כל אחד לעצמו וביחד יוצרים מסכת, עלילה פיוטית מופשטת, רצף של הבלחות שמותירות חותם.

בהשתתפות: אפרת מישורי, ויקטוריה חנה ורע מוכיח

תיאטרון החאן, דוד רמז 2 ירושלים
יום חמישי | 7.4.16 | 20:00 | כניסה חופשית


29.03.16

שאפואטיקה: רועי צ’יקי ארד

הנבלה, המסננת וחברים אחרים: מופע מחווה ליוצר והמשורר רועי צ'יקי ארד. משתתפים: ערן הדס, גלעד מאירי, יהושע סימון, עדי קיסר, אורן קקון, אהרון שבתאי מוזיקה:...

שאפואטיקה: הנבלה, המסננת וחברים אחרים.  
מופע מחווה ליוצר והמשורר רועי צ’יקי ארד
משתתפים: ערן הדס, גלעד מאירי, יהושע סימון, נעם פרתום, עדי קיסר, אורן קקון, אהרון שבתאי
מוזיקה: יעל בירנבאום, יובל בן עמי ורועי צ’יקי ארד

יום שלישי | 29.3.16 | שעה 20:00
תיאטרון החאן (האולם הקטן), רחוב דוד רמז 2
כניסה חופשית


04.03.16

בית הספר לאמנויות המילה: יום פתוח

יום פתוח לקראת המחזור השני של בית הספר לאמנויות המילה. בתכנית: הצגת בית הספר, הרצאות של המורים וסדנאות התנסות. הגשת תיק עבודות עד ה-31.3.16...

נפתחה ההרשמה למחזור השני של בית הספר לאמנויות המילה. יום פתוח למתעניינים יתקיים ביום שישי, 4.3.16 בבוקר. אפשר כבר עתה ליצור קשר במייל או בטלפון, מספר המקומות בכיתה מוגבל!
הגשת תיק עבודות עד סוף מרץ. ראיונות יתקיימו במהלך אפריל 2016.

 


01.03.16

צרות של שירים: סדנה לכתיבת שירה

הסדנה תתקיים בימי שלישי בשעות 19:00-16:00. חמישה עשר מפגשים בבית הספר לאמנויות המילה: עמק רפאים 43 א' (קומה ראשונה). להרשמה: mail@poetryplace.org

הסדנה תתקיים בימי שלישי בשעות 19:00-16:00
החל מה- 1.3.16
מנחים: אמיר מנשהוף (7 מפגשים) וד”ר גלעד מאירי.
מנושאי הסדנה: מצלול, סאונד, שירה דבורה, תקשורתיות והומור
15 מפגשים, עלות: 1,200 ש”ח.
הסדנה תתקיים בבית הספר לאמנויות המילה: עמק רפאים 43 א’ (קומה ראשונה).
להרשמה: mail@poetryplace.org


22.02.16

קריאה תמה

סדרת מפגשים עם מו"לים וקריאה בספרות עכשווית מעבר לים. מרצים: שי סנדיק, שירה חפר ואוריאל קון. הזדמנות לשיחה פתוחה על ספרות עכשווית מעניינת...

סדרת מפגשים עם מו”לים וקריאה בספרות עכשווית מעבר לים
ימי שני 20:30-19:00

ספרות בריטית: שני מפגשים עם שי סנדיק מהוצאת “תמיר//סנדיק”
22.2.16  זיידי סמית’: על זהות אתנית בלונדון
29.2.16  אמה הילי: פנים אחרות לזקנה

ספרות נורווגית: שני מפגשים עם שירה חפר מהוצאת “לוקוס”
7.3.16 היכרות עם הספרות הנורווגית המודרנית
14.3.16 של אסקלידסן

ספרות ארגנטינאית: שני מפגשים עם אוריאל קון מהוצאת “תשע נשמות”
21.3.16  פבלו קאצ’ז’יאן: רנסנס ספרותי
28.3.16  סרחיו ביסיו: הסופר כאמן רב תחומי

בית הספר לאמנויות המילה, עמק רפאים 43 א’ ירושלים
כניסה חופשית בהרשמה מראש  בדוא”ל: mail@poetryplace.org
* יש להירשם עד יום חמישי שלפני המפגש


06.12.15

“אמה”: אירוע השקה

ערב השקה לתרגום החדש ל"אמה" מאת ג'יין אוסטן בהוצאת אהבות וסנדיק ספרים לרגל 200 שנה לצאת הספר לאור. בתכנית: "מאמה ועד קלולס" – הרצאה...

ערב השקה לתרגום החדש ל”אמה” מאת ג’יין אוסטן בהוצאת אהבות וסנדיק ספרים לרגל 200 שנה לצאת הספר לאור. בתכנית: “מאמה ועד קלולס” – הרצאה של מתרגם הספר, שי סנדיק על הגיבורה שאוסטן אמרה עליה ש”איש לא יאהב מלבדה”.

 

יום ראשון 6.12.15 בשעה 19:30
בבית הספר לאמנויות המילה
עמק רפאים 43 א’.

הכניסה חופשית


20.10.15

צרות של שירים: סדנה לכתיבת שירה

סדנת כתיבת שירה בהנחיית נועה שקרג'י וד"ר גלעד מאירי. ימי שלישי אחר הצהריים, החל מאוקטובר. חמישה-עשר מפגשים. בין נושאי הסדנה: שירה ועדות, שירה ומשחק,...

צרות של שירים: סדנת שירה בהנחיית גלעד מאירי ונועה שקרג’י.
הסדנה תתקיים בימי שלישי בשעות 19:00-16:00 החל מה- 20.10.15.
בין נושאי הסדנה: שירה ועדות, שירה ומשחק, ננופואטיקה, חמידות, דאחקה,
מיסטיקה, מפגשים עם משוררים ועוד.

15 מפגשים, עלות: 1,200 ש”ח. 
הסדנה תתקיים בבית הספר לאמנויות המילה: עמק רפאים 43 א’ (קומה ראשונה).
להרשמה: mail@poetryplace.org


22.10.15

“מי משלם?” אירוע השקה

אירוע השקה עם עמוס דגני לרגל צאת ספר שיריו הראשון, "מי משלם?" מנחה: נועה שקרג'י דוברים: בת-שבע דורי-קרלייה, יפה שלומוביץ, יובל כץ, מרים מן,...

אירוע השקה עם עמוס דגני לרגל צאת ספר שיריו הראשון, “מי משלם?”
מנחה: נועה שקרג’י
דוברים:
בת-שבע דורי-קרלייה
יפה שלומוביץ
יובל כץ
מרים מן
יונה סידרר
נאוה ברנר

שעה 20:00, עמק רפאים 43 א, קומה ראשונה.


21.10.15

שירחוב: ננו-תערוכה

ננו-תערוכה לאורך עמק רפאים: שמונה שירים מאת אורי ברנשטיין מתוך הגיליון השלישי של ננופואטיקה. עיצב: רותם כהן-סואייה. שמונת שלטי התערוכה תלויים לאורך רחוב עמק...

יתרון המבט החטוף של אורי ברנשטיין: ננו תערוכה של שמונה שירים מאת אורי ברנשטיין אשר פורסמו בגיליון השלישי של כתב העת “ננופואטיקה” בהוצאת מקום לשירה. שמונת שלטי התערוכה תלויים לאורך רחוב עמק רפאים לאורך ימי הפסטיבל. מוזמנים לבקר!

עיצב: רותם כהן-סואיה

 


ריקושט: מפגש עם סימור מיין

04.06.15

ריקושט: מפגש עם סימור מיין

סימור מיין הוא פרופסור לשירה אנגלית, משורר יהודי-קנדי, מתרגם, עורך ומרצה. לרגל הוצאת ספר שירים חדש אנו שמחים להזמינכם למפגש אינטימי עם המשורר.

יום חמישי 20:30
אולם קול, מינהל קהילתי גינות העיר
עמק רפאים 12 ירושלים

ריקושט: מפגש עם סימור מיין
מנחה: ד”ר גלעד מאירי
סימור מיין הוא פרופסור לשירה אנגלית, משורר יהודי-קנדי, מתרגם, עורך ומרצה. לרגל הוצאת ספר שירים חדש אנו שמחים להזמינכם למפגש אינטימי עם המשורר.

מיין הוא מחבר של סונטות מילה, שירים קצרים בני ארבע עשרה שורות, בכל שורה מילה. שיריו רואים אור בהוצאת קשב לשירה בתרגומו הצלול של המשורר עודד פלד.


גיס המונים

08.06.15

גַיס המונים: שירה במימון ההמון

ערב שירה ודיון בתופעת הוצאת ספרי שירה באמצעות מימון המונים. בערב יתקיים דיון בהיבטים החברתיים והכלכליים של יצירת שירה באמצעות מימון המון ומופע קריאה...

במסגרת פסטיבל ישראל נקיים ב”נקודת מפגש” ערב שירה ודיון בתופעת הוצאת ספרי שירה באמצעות מימון המונים. מואיז בן הראש, איריס אליה כהן, רועי חסן, יונית נעמן ומשוררים אחרים בעלי אג’נדה חברתית ועדתית מובהקת, הוציאו את ספריהם באמצעות מימון המון, ופרצו דרך חדשה-ישנה באמצעותה משוררים יכולים לעקוף את הוצאות הספרים הממסדיות ולפנות באופן ישיר לקהל הקוראים. בערב יתקיים דיון בהיבטים החברתיים והכלכליים של יצירת שירה באמצעות מימון המון, ומופע קריאה מתוך ספרים אלה.

19:30 גַּיִס המונים, דיון: איריס אליה כהן, מואיז בן הראש, ד”ר גלעד מאירי, מיכל שרייבר
מנחה: נועה שקרג’י

21:00 שירה מגויסת, קריאת שירה מספרי גיוס המונים: יונתן לוי, יונית נעמן, אופק קהילה, רועי חסן
מוזיקה: לירון עמרם והפנתרים

יום שני 19:30 בפארק המסילה

There are no products